@haramidereli çatapat ahmet

Teşkîlât-ı Mahsûsa'dan.

  1. toplam entry 689
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 1
  4. puan 2883
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

caretta caretta

Günümüzde denizde yüzen insanlara ısırarak saldıran canlılardır.

Günümüzde diyorum çünkü bu kaplumbağaların karakteristik özelliklerinde insanları ısırmak aslında yok ama artık ısırıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda denizde hayatlarını kaybeden göçmenlerin cansız bedenlerinden beslenmeye alıştıkları için karakteristik özellikleri değişmiş ve bu yüzden de denizde yüzen herkesi artık hedef alıyorlar.

Düşünsene deniz kaplumbağasısın, binlerce sene belli bir rutinde yaşıyorsun, sonra insan denen canavarlar kendi aralarında yaşadıkları anlaşmazlıklar yüzünden birbirlerini katletme derdine düşüyorlar ve bu senin evrimini bambaşka bir boyuta getiriyor...

Ulan bu gezegen sadece bize ait değil! Burası bizim evimiz ama gel gelelim hayvanından bitkisine, dağından denizine durmadan yorulmadan canına okuyoruz...

Yok abi, biz en iyisi komple yok olalım da şu mucizevi kaya parçası bir rahat nefes alsın. Yeter!

Hoşlanılan kızın yanında sodayı yumrukla açmak

"ya ne olacağıdı?" denilendir. Açacak maçacak hikaye, ne uğraşacaksın ya...

Soda tüketebildiğim dönem anahtarlığımda "benim olsun lan bu, sen kendine başka bulursun." diyerek arkadaşın mekanında üzerine çöktüğüm bir açacak vardı ama o da her ne kadar küçük boyutlarda tasarlanmış olsa da anahtarları cebe atınca rahatsız ediyor diye çıkarmıştım. Bildiğimiz sevdiğimiz teknik olan yumrukla ya da çakmakla açmaya devam etmiştim.

Elimiz tutuyor çok şükür çıkar çakmağı aç, çakmak yoksa bas yumruğu.

Gece balkonda oturmak

Bahar ayları hele de yağmur yağan geceler balkonda vakit geçirmek için açık ara en kral zaman dilimleridir.

Yazın buz gibi karpuz, tuzlu dakota veya bilimum yaz meyvesiyle ve inceden açılmış radyo (kendi hazırladığın liste değil bak altını çiziyorum, radyo) ile gün doğasıya kadar tadı çıkarılır.

Kışın sıkıntı! Yav zaten bir tek sigaradan sigaraya çıktığımız oluyor, onda da soğuktan böbreği dışarıda bırakıp geliyoruz.

Bahar iyi.

Sar Ahmet Abi'ne oradan bir yağmurlu bahar gecesi!

karavan tatili

Tek başına yapıldığında mükemmel ötesidir ama yanında biri varken avuç içi kadar ortak kullanım alanıyla pek tat vermeyebilir.

Yok babacım... Ya tek başıma basıp gideceğim o karavanla ya da hani seyahatin bir kısmında eküri olacak. Karavan tercih etmekteki sebep zaten mekan ve zaman konusunda özgür olmak, e ben öyle bir fırsatı bulmuşum tek başına onun tadını çıkaramazsam ne anlamı kalıyor... Ha baktın bir noktada iki dıdı bıdı edecek birini mi arıyorsun, o zaman belki can dostumu kalan süreye dahil edebilirim.

Yaşlandık hocam, artık en sevdiğim insanlara bile bir noktaya kadar tahammül edebilir oldum. Hele de son zamanlarda hastalık ve ülkenin durumlarını konuşmak öyle darladı ki yani...

Tek başına olmak iyidir. Ulan şu ülkede sap olmayı cazip hale getirdiler, delirttiler bizi!

alettin ve zehirli lambası

(#7062747)

Hanımlarda aradığı kriterler on numero, beş yıldız olan yazardır.

Hatta kadın dediğin "mahallede kavga var!" lafını duyar duymaz mutfaktan ekmek bıçağını kaptığı gibi beyinin yanında olay yerine intikal etmelidir. Ola ki trafikte filan iki tane pelikan birbirini gagaladığında etrafta çığlık atarak ayılıp bayılmak yerine "siz hayırdır!?" diye mevzuya dahil olmalıdır.

Tırnağı kırıldı diye bunalıma bağlayan, gratis indirimlerinde evladını tanımayan kadın istemiyoruz!


Ben seni anlıyorum kral kardeşim!

dünya sözlük

Uzun zaman sonra sözlüğe dönen birisi olarak bu yeni haline kaç gündür alışamadım. Bana göre yeni arkadaş, yoktum ben!

Bir kere eskiden ne güzel koyu tema butonu vardı, onu bir türlü göremedim. Mobilde hadi tamam kullandığım tarayıcının gece modu sayesinde zemin siyah oluyor da anam arkadaş bilgisayardan bir açayım dedim kör oluyordum. O nasıl açık zemin, o nasıl bir aydınlık, aman o nasıl ışık! Ayarları filan kurcaladım ama ya retinalarım yandığı için koyu tema butonunu göremedim (çünkü koyu YouTube'dan sonra beyaz sözlüğe bakmak acı vericiydi ve giriş yaptıktan sonra sadece birkaç saniye dayanabildim) ya da o lokum gibi buton artık yok, ki yoksa üzülürüm... Ha diyeceksiniz ki "mobilden yaz", telefon elimde pıtata pıtata pıt pıt pıt mesaj yazmak en sevmediğim şeylerden biri! Bana WhatsApp'tan filan yazan olursa cevabını vermek için arıyorum... Yazacaksan da normal klavyede yazacaksın rahat rahat. Ben atara kalktığım entry'de tüm celalimle arada "çaaaat!" diye enter tuşuna basamazsam o yazıya ruh halim geçmez ki!

Bir de benim bir diğer önemli alışamadığım değişiklik şu oldu; hocam sözlük manga olmuş. Bir başlığa yazılan güncel mesajlar ta sayfanın en üstünde, eskiler aşağıda... Başlığın yanındaki oka tıklayıp sıralamayı değiştireyim diyorum, lan o da canına yandığımın oku bana kalkıp başlıktaki tüm mesajları sıralıyor. Güncellerı sırala mübarek güncelleri!


Yani özetle ben bu iki noktayı çözemedim, çözebilen varsa açıkladığı takdirde büyük sevaba girer! Eyyorlamam bu kadar.

daikichi

(#7062388)

Sabahın (benim için sabahın körü, zaten bayram olmasa bu saatte hayatta uyanmam) bu saatinde uzun zamandır tüketmediğim bir içeceği hatırlatmıştır...

Yalnız hocam onun isminin orijini su ve kakao kısaltması olan "suka" dır.

Ha ama benim tercihim "kant", babası esnaf olan ya da çocukluğunu esnaflar arasında geçirmiş olan şimdinin ihtiyarları bu lezzeti de iyi bilir.

Yav... Kaç yıl öncesine gittim bak şimdi! İdeal bir bayram sabahı için erken kalkıldı, mazi anıldı, ölmüşler yad edildi (bunları yazarken artık aramızda olmayanları kendi kendime hatırlayıp rahmet diliyorum), e birazdan da kavurmaya çöktük mü bu iş tamam.

dünya sözlük

Tarafımca epeydir uğranmayan, yazılıp çizilmeyen yerdir.

"Ulan filmler, diziler de epey birikti, arada karalayayım." diyorum ama sonra erteliyorum... Benim bitlerim gece kanlanır, en iyisi bu gece buralarda biraz dolanayım..

Ayrıca evet bit, ne sandın koçum? "Bit yiğitte, pire itte olur." derler. Hadi bakayım!
1 /