1. toplam entry 1134
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 0
  4. puan 3971
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

müslüm gürses

Şahsen, birçok türde şarkı dinledim, çoğu şarkı türüne aşinayımdır. Arabesk/damar dediğimiz müzik türüne de elbette ki yakınım. Fazla subjektif bir yorum olacak Ancak şunu kesin olarak söyleyebilirim ki rahmetlinin şiirli "yaşayamadım" adlı eseri dinlediğim en dokunaklı, ağır parçadır. Gerçekten gerek orkestra ekibi gerek sanatçımızın inişleri, çıkışları, şarkıyı yaşaması, ruhunu aktarıp dinleyiciye yansıtması bambaşka düzeydedir.

eve gelince geldin mi diye soran ev halkı

Ev halkının derin felsefi yaklaşımlardan biri olan septizm(kuşkuculuk) akımından etkilendiğini düşündüren durumdur. Bir şey tam olarak bilinemez ve hane içinden birisi eve giriyor ve selam veriyorsa bu durum şüpheye açıktır ve tam olarak o kişinin eve geldiği tartışmaya açıktır. İşte öyle de enteresan sırları içinde barındırır bu soru.
Ters yansıması ise bakkala gidip ekmek var mı? sorusuna "yok" cevabı alan kişinin "hiç mi yok!?" Şeklindeki sorusudur.
Bu nedenle gerçeğe erişilse dahi tam olarak bunun ne olacağından emin olunamadığı için insan doğasında yankılanan bir çeşit vecizelerdir efenim bu sorular.

evlilik

Çok radikal bir karar ya da düşünce gibi gelebilir ama aile baskısı olmasa(baskı dediğim, üzülmeyeceklerini bilsem) ömrümce yaklaşmak istemediğim, tecrübe etmek istemeyeceğim şeydir.

köyde yaşamak isteyen insan

Köy var köy var.. nasıl bir köy olduğuna bağlı bu durum. Ancak insanın köyü çekimsiz bir köy de olsa yine de içi oraya akar, başka köylere aynı sıcaklığı beslemez.

Köye gidip orada yaşamak da bambaşka bir durum. Açıkçası şehirde doğup büyüyen birisi için gerçekten iddialı bir şey olur bu. Bunu samimi manada istemesi gerekir, anca o şekilde o hayattan sıkılmaz, belki o da.

twitter

Ekseriyetle -özellikle kızların- ileri derecede depresif bir ruh haline büründüğü site.
Yok, bir tane şöyle şen şakrak, hayattan enerji alan/veren, yaşamayı bilen ya da elindekiyle mutlu olmayı bilen sayısı sıfıra yakın. Hepsi mi melankoli, hepsi mi psikolojisi bozuk, hepsinin mi hayatı sürekli ters gider lan. Ne var olm ne yaşıyorsunuz bu kadar? Bizim yaşamayıp da sizi bu kadar yıkan bitiren öldüren kahreden şeyler nelerdir? (bkz: swh). Eee ne var? Sevdiği çocuk pas vermemiş. Ne var, sevdiği çocuktan ayrılmış. Böyle bi bad trip mod, bi ulaşılamazlık görüntüsü, bi "en çok aciyi ben çekiyorum bi kere tamam mi .s" ve "çok gördük geçirdik heyt bee yıktılar bizi, hayallerimizi .s.s" havası... Hayır hiç mi başka derdiniz yok hakikaten bunlara bu kadar kafayı gömecek motivasyonu nereden buluyorsunuz lan(bkz: swh).
Neyse en büyük derdiniz bu olsun yine hadi iyisiniz.

Tanım: efenim bir site malumunuz.

evlilikte mutsuz olmak

Burada enteresan bir şey var gerçekten.

Evlenmeden önce pür neşeli, hayat dolu, hoppidi hoppidi enerjik insanlar evlendikten sonra böyle bi anda cosa nostra kanunlarının yılmaz uygulayıcıları gibi buz gibi kesiliveriyorlar. Sanki o arada bi eşik var, o eşiği geçen buza dönüşüyor, saklanması gereken çok gizli bir sırrın sahibi gibi davranıyorlar, ilginç.
1 /