1. toplam entry 280
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 1
  4. puan 1396
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

dünyaitiraf.com

bugün babacığımın doğum günü. artık elli bir yaşına girdi. ruhen bize karşı hâlâ çocuk. annesini kaybettiği günden beri daha da çocuk. bedenen ise artık yaşlılığın etkileri bi’ nevi hissediliyor. velhasıl sözlük, her ne kadar pastasıydı güzel sofrasıydı hazırlayacak olsam da, eşimin babasının olmayışını bilerek hazırlanacak olmak biraz yüreğime ağır geliyor. ölüm apaçık bir gerçek. bu gerçeği hayata entegre etmek yer yer zorlaşıyor.

dünya sözlük

sevdiğimi yolculadıktan sonra sayamadığım haftalardır girmediğim sözlüğe bakayım dedim. biraz iç döküş ve gezinmek için. doğrusu birçok değişiklik olmuş. değişim mühimdir. değiştirmek mühimdir. bulunduğun yeri daha da iyiye götürmenin ve geliştirmenin yaşattığı haz hayatta çok kolay denk gelinen bir durum değil. bu yüzden emeği geçen herkese kendi adıma teşekkür ederim.
yeniden merhaba sözlük!

sözlük yazarlarının karalama defteri

sevgili sözlük, bugün eşimin babasını kaybettik.
artık o büyük bir adam oldu.
ben de büyüdüm.


içimdeki kargaşayı nasıl anlatayım. mahşer yeri gibi... her şey üst üste geldi, gücümü toparlamakta sıkıntı çekiyorum. yaşımdan yorgun ve telaşlıyım. artık bazı şeyleri önceden hissetmek istemiyorum. ruhum yaralanıyor. allah yardımcım olsun sözlük. güzel günler gelecek.

pandemi döneminde yurt dışına çıkmak

malum pandemi dönemindeyiz. bu süreçte dikkat etmemiz hususlar, herkes için varolan kurallar mevcut. bu kurallara uyarak yurt dışına çıkma konusunda bir sakınca görmüyorum.

henüz yeni bu tecrübe etmişken bu dönemde tatilin artı ve eksi yönleri şu şekilde:
çoğu müze, tarihi mekân kapalı oluyor.
turistik yerler yeterince hareketli bir piyasa geçirmediğinden, normal zamanda iki euro olan magnet beş euro olabiliyor.
ee turist az olunca da, ilgi ve alaka hep sizde oluyor. en iyi yemekler, en iyi kahveler, en iyi oteller...
uçak biletleri aşırı uygun fiyatlı oluyor. (tabii ben çok daha önceden aldığım için maalesef bana pahalıya geldi. :( )

dede evi

dede evim yirmi bir yıldır dedesizdi. babannem geçen sene ağustos sonunda vefat etti.
dokuz gün önce memleketimize geldim. bu süre boyunca dede evimden hep uzakta durdum, beş dakika yakınlıkta olmasına rağmen. zihnim, anılarım, hasretim izin vermedi. gidemedim.

bugün, evden içeri adımımı attığımda dünyam altımdan kaydı. o derin koku beni sersemletirken eşyalar bi yandan konuşuyor gibiydi benimle. dolan gözlerime inat, babannemin yıllardır uyuduğu odasının kapısının girişinde artık kendimi tutamadım. nasıl tutulur ki...
mavi gözleri, atma türkülerini dinlediğim güzel sesi, yılların emeğini sergileyen elleri...
yüreğimde hasretin ağırlığı hiç dinmeyecek, hep hatıralarımda yaşayacak.
nurlar içinde yatsın.

dede evinin değerini o evin içinde ses varken bilin, dünya üç günlük dünya...
1 /