1. toplam entry 58
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 4
  4. puan 202
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 ay önce

insanın kibri

Daha kendine bile hayrı olmadığı, altı bezlenmese pisliği içinde ölüp gideceği hâlde çeçenistan'da uçak düşürdüğünü, uzaya fırlatılacak uzay mekiğinin vidalarını söktüğünü, dünya üzerinde tasarruf yetkisi olduğunu, yağmur yağdırabildiğini, güneşi kovabildiğini iddia eden müptezellerde var olan şeydir kibir. Altımın bezli olduğuna bakmayın canım manevi alemde 10 kaplan gücünde Jackie Chan gibiyimdir ben. Bak nasıl da dik tutuyor kuyruğu görüyor musun. Bunlar hep kibir işte.

Ayrıca Hızır (as) bir peygamberdi. Allah gaybı sadece dilediği peygamberlere açar. Hızır da gaybın bilgisine sahip olduğuna göre bir peygamberdi. Günümüzde iman edenler zaten bilinmeyeni bilebilen birine (muhammed as'a) tabi olmuştur. Allah'a kul ve peygambere ümmet olmayı yetersiz görüp şeyhe maraba olma çabasının elle tutulur hiçbir yanı yok. Tılsımın, 6.hislerin peşinden giderek din yaşamakta ısrarcı olanlar en azından peygamber kıssalarını istismar etmemeli. Bir Yusuf bir de Hızır'a Yahudiler bu kadar işkence etmemiştir yav.

Ahmet Çakar’ın canlı yayında sinek yemesi

Etin kilosunun 100 küsür lira olduğu yerde Ahmet hocamın proteine kısa yoldan ve sıfır maliyetle erişimidir. Yutmadan önce kurbağalara taş çıkartacak yapışkanlıktaki dilinin üzerine aldığı avını göstermesi aklıma yağmur ormanlarından bir sahneyi getirmiştir. Avına yaklaşımındaki profesyonelliği ve avın işini bitirmedeki rahatlığı ise hocanın ilk avı olmadığını düşündürmektedir. Analizim bu kadar. Cümleten afiyet olsun.

8 mart dünya kadınlar günü

Kadını aklı ve kişiliğiyle değil bedeniyle ön plana çıkaran günümüz seküler düzenlerinin yüzsüzlüğünün arşa çıktığı günlerdendir. Bu düzenin mensupları genç kadınların bedenini kullanarak reklamlarını ve programlarını kitlelere izletmeyi başarırlar. Aynı kadınlar yaşlandığında ise onları hiçbir yerde sunuculuk, spikerlik yaparken, program sunarken göremeyiz. çünkü sistemin önem verdiği yegane şey olan bedenleri ve yüz güzellikleri artık onlarla değildir. Dikkat ederseniz erkeklerdeki durumun aksine 45+ bir kadın sunucu, spiker olmadığını göreceksiniz. Bu yaşlardan sonra kanalları onlarla devam etmek istemez ve onlar da ya adını kimsenin bilmediği 5 izleyicili kanallara geçerler ya da mesleği bırakırlar. Aynen kardeşim kadınlar günü.

(bkz: ben senin alttaki o varoş kokunu alırım)
1 /