1. toplam entry 172
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 121
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 15 yıl önce

dmis

maliye bakanlığı muhasebat genel müdürlüğü tarafından geliştirilen, ülkede mevcut tüm döner sermayeli işletmelerin mali yönetimlerini tek çatı altında toplamayı hedefleyen "döner sermayeli işletmeler mali yönetim sistemi"nin kısa adı. baş harfleri tutmuyor. olsun. ne demişler. -şart midur?

ankara

trafiği allak bullak olmuş şehir.

eskiden keçiörenden çıkıp meclise gitmek için: kızlarpınarı caddesi - fatih caddesi - kazım karabekir caddesi - tandoğan - beşevler - oradan sola anıtkabir kenarından - inönü bulvarı kavşağından hop merasim sokağa girer işi anayollardan bitirirdim.

şimdi ise kızlarpınarından aşağı inerken yol kapanmış paralel bir ara sokağa çıkıp oradan çekirge caddesine bodoslama giriyoruz, bir yılan hareketiyle yeniden kızlarpınarına paralel ara sokağa çıkıyoruz. yol bizi aşağı belediyenin arkasına çıkarıyor. oradan kazım karabekir girişine kadar normal yoldan girip, girişten içeri giremiyoruz tekrar sağa dönüp yeni açtıkları paralel bir yola giriliyor, zibil gibi arabalarla dolu bu yolun sonunda daracık bir dönemeçten akm kavşağına çıkmaya çalışıyoruz, çıktıktan sonra sevinmeye gerek yok. 100 metre ilerde akmnin önündeki yol olduğu gibi kazılmış arabaları kaldırıma yönlendiriyorlar. orayı da geçersek şükür biraz rahatlıyoruz. beşevlerden sola dönüp inonü bulvarına varınca işler karışıyor. dsi'nin önündeki altgeçitler yıkıldığı için inönü bulvarından kızılaya giden tüm yolu merasim sokağa vermişler. bir de orada trafik çilesi başlıyor.

nitekim bana bu kadar yazı yazdıran bir şehir olmuş vaziyete Ankara.

şafak türküsü

geçen sene 2 yaşında olan oğluma "beni burada arama, arama anne" diye söylemeye başladığımda, oğlumun dudaklarının büzüştüğü, gözlerinden şakır şakır yaşların aktığı şarkıydı. şimdi ise tesisi yok. bu aralar "bi güzellik yap-sa-na, gece bende kal-sa-na" şarkısını beraberce söylüyoruz.

trabzon

fıkralardaki insanların gerçek olduğu şehir. havaalanına uçak inince alkış kopartan güzel insanların yaşadığı şehir. dönüşte uçak rötar yapınca oturma ve alkış eylemi yapan muhteşem insanların şehri.

yüz felci

daha önce iki kere geçirdiğim, allah a şükür tedavisi olan rahatsızlık. dilde uyuşma olur yemeklerden tat alamazsın, bırak tat almayı ağzın yamulduğu için yemek yiyemezsin, bir gözün kapanmaz suni gözyaşı elinde dolaşırsın, görenler "seni cin çarpmış olm" deyip hocaya götürmeye çalışır. daha da kötüsü tam o sıra işe girecekseniz sağlık raporunuzda koskoca "sağ periferik fasial paralizi" yazar.

devlet memuru

son yapılan değişiklik ile artık arkadaşları ile beraber hakkını aramak için toplu bir şekilde yazılı veya sözlü olarak müracaat veya şikayet hakkını kullanması yasaklanmış fiil ve davranış olmaktan çıkarılmış olandır. bu sebeple de artık kendisine disiplin cezası verilemeyecektir. ayrıca en güzeli izinsiz olarak görev mahallini terk etmesi sebebiyle de aylıktan kesme cezasına maruz kalmayacaktır.

necmettin erbakan

29 ekim'de doğmasını "Cumhuriyet Bayramı'nda doğmak insanı memnun eden bir husustur. Cumhuriyetin kendisi de bir doğuştur. Onunla birlikte doğmuş olmak bir sevinç kaynağıdır. inşallah beraberce doğduğumuz Cumhuriyetimizi lider ülke yapacağız, yeni bir dünya kuracağız ve bütün ülkelerin önüne geçireceğiz" diyerek yorumlayan bir liderdir.

cumhuriyeti, bu ülkede cumhuriyetçi geçinenlerden daha çok isteyendir. çünkü cumhuriyet olmasa o ve onun yolundan gelenler hiçbir zaman iktidar olamayacaktı *.
1 /