1. toplam entry 8192
  2. takipçi 17
  3. takip edilen 13
  4. puan 32752
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

modern mitlere gönülden iman edip kadere gelince isteksiz davranan insan

modern büyücülük ve batıl inanç sistemleri o kadar çok ki hangi birini burada saysam bilemiyorum. sırf amerika'da new age dinleriyle peygamberliğini ilan etmiş 500 civarında insanın kanalı var demem yeterli sanırım.

aydınlanmacı mitlere gelince herkes bir çırpıda iman ediveriyor. hemen humanist ve rasyonalist kesiliveriyor ama kimse de "yaw arkadaş bu rasyonalizm ve modernizm de bir mit olamaz mı " demiyor bile. hiç bir anlam ve değer ufkunu açmadığı halde insanlar bu modern mitlere iman ediyor. ama "kader "deyince de batıl inanç diyor. enteresan kafalar yetişiyor.

mesut ol

fenerin sms kampanyası. türkiye'nin en zengin adamı asgari ücret alan insanlara muhtaç. nasıl bir rezilliktir bu arkadaş?

bu kampanyadan bağımsız olarak söylüyorum ; bu büyük kulüplerin yöneticilerinin dilencilerden ve "1 lira var mı abi " diyen tinercilerden hiç bir farkı kalmadı. milyonlarca yıllık ölümü gösterip sıtmaya razı etme zihniyeti de bir türlü bitmedi.

Futbolcu isimlerinden kafiyeli şaka üretmek

cem yılmaz esprileri değil, tribün kültürü üretimi bir takım absürtlüklerdir. şarabı,esrarı , tineri çekip çekip maçlara giden adamlardan da laf sokma , lakap takma, ismiyle alay etme ya da rakibe kafiyeli bir şeyler giydirme dışında bir şey beklenmez. ne diyecek adamlar adı ali adama "yetiş ya muhammed ya ali" mi diyecek? "ali ali ali öpüver feneri "diyecek tabi.

ama bazılarının adı soyadı her tür lakaba müsaittir ve tribün atmosferi içinde bunlar tezahürat şeklinde yapınca gayet hoş olur. neredeyse hiç biri burada yazılamayacak cinsten küfürler barındırır içinde.

neyse ana babalar dikkat etsin isim koyarken, iş tribüne gelince "elma armut kel mahmut " seviyesinde kalmıyor bu isimler. hele ki adı murat ise tribüne bile gerek kalmaz, ilk duyan hemen "turat" der adama.

osmanlı imparatorluğu'nun çöküş nedenleri

Çökmemiştir Türkiye cumhuriyeti olarak başka bir formatta yoluna devam etmektedir. Hayır bu çökme , yıkma kafası neden onu anlayamıyorum. Yok Uygurlar Göktürkler’i yıktı, Osmanlı selçuklu’yu yıktı , Türkiye Osmanlı’yı yıktı falan filan. Yıkılan bir şey yok kardeşim hepsi birbirinin devamı. Türkiye cumhuriyeti de Osmanlı’nın devamı. Böyle gerektiği için böyleyiz. Kafası sırf yıkma ve bölmeye çalışan faşizan yaklaşımları sallayın gitsin. Normal bir kafa değil bu.
1 /