1. toplam entry 5661
  2. takipçi 55
  3. takip edilen 66
  4. puan 28387
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

mehmet cengiz

8 sene önce başlığını açmışım bu adamın. devletin ve hırsızların zengin ettiği düzenbazın tekinden başka bir şey değildir. o günden bu yana durduğumuz yer zerre değişmedi. birileri çıkıp, 17-25 aralık operasyonları darbe marbe dedi olayı kapattı, bunları ve namussuz rezayı akladı. işin içinden kendi yaptıkları darbe ile sıyırdılar ama bu adamlar durmaksızın millete koymaya devam ettiler.

sedat peker, her yaptığı paylaşımın sonunda söylediklerimi araştıracak bir yürekli savcı yok mu? diyor. gülüyorum. herkes savcı arıyor. arayın ama bir şey ummayın, umut bu toprakları terk etti demek istiyorum.

dolar

bugün, 17,25 tl seviyelerine tekrar gelmiş amerikan parası. dünyada diğer emtia fiyatları düşerken bizde dolar tersine yükselişe geçmiş.

dün petrol fiyatları düşünce, mazota da indirim gelir dedik. ama dolar yükselince hayalimiz yattı. ulan her türlü bize kaçıyor. anlamadım ki!

Tatil planı yapan plaza çalışanı

lan bu beyaz yakalının en baş düşmanı yine kendi gibisidir. sırf birbirlerine özenmekten, yarış halinden dolayı bok püsür şeylere para harcıyorlar. bi yunan adası modası çıkmış, illa ki birileri gidecek. tatil için içerden avans alıp gidiyorlar bu arada. sonra bu avansı kaç taksitle öderiz diye dırdır edip duruyorlar.

kendi kendine çiçek göndereni bile var öyle düşün yani!

bu formun erkekleri daha salaklar. sırf akşamcılık havası atacak, kızlara poz kesecek diye rakı şişesi gibi geziyor ortada mallar.

lan yaşamak bu değil. çık sıkıldım bu oyundan, uyuyanlardan, gözü kapalı yaşayanlardan...

Umudu yitirmek

böyle 30'lu yaşlardayken gelen, hayata dair yeni bir şey beklememenin getirdiği şeydir. yani 10 sene sonra da aynı yerde veya aynı noktada olacaksın. zaten her gün tekrar eden bir oyunun içindesin ve sırf hayatını devam ettirmek adına ihtiyaçlarını gideriyorsun. falan filan...

romantik müslüman

kalmadı artık bunlardan. taraf oldukları için bertaraf oldular. yoklar artık ne fatih'te, ne üsküdar'da, ne de ankara'da... azalarak mı bittiler yoksa geldikleri nokta itibariyle dünyanın içine daha mı çok girdiler de şekil mi değiştirdiler bilinmez. lakin şu bir gerçek ki yenildiler.

türk lirası ile borçlanmak

mevcut ekonomik koşullar ve enflasyon oranı göz önüne alındığında yapılabilecek en iyi yatırım şeklidir.

bugün aldığınız ev-araba veya hizmet giderine ödediğiniz rakamın maliyeti 2023 yılbaşında sizin için yarı yarıya düşecektir. alacağınız düşük vadeli kredilerle arabanızın modelini yükseltebilirsiniz. kredi için ödediğiniz faiz gözünüze gelmeyecektir.

asgari ücret

bugün reis tarafından açıklanacak. işçi tarafı 6.300 tl istiyor, işveren tarafı da 5.500 tl üstüne çıkmasın istiyor. muhtemel artış oranının yüzde 35 civarı olacağı yönünde.

lakin artması yine bir işe yaramayacak. bunu en iyi yılbaşında gördük. asgari ücret zammı nisan ayında eridi, şu an insanlar geçen yıla göre eksiye düşmüş durumdalar. ülkece enflasyon girdabında boğuluyoruz ve çıkmak için bir sahili selamet görünmüyor.

ama reis halleder.
1 /