1. toplam entry 5666
  2. takipçi 55
  3. takip edilen 66
  4. puan 28452
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

besni

adıyamanın bir ilçesi. depremde etkilenen yerlerden birisi. dün öğlene kadar bir tane arama kurtarma ekibi gitmemişti. dün sabah polonyalı arama kurtarma ekibi gitti ve bu sabaha kadar enkazlardan 9 kişiyi canlı olarak çıkardılar.

düşünün bir ilçeye depremden 30 saat sonra bile tek bir tane arama kurtarma ekibi gitmemiş. insanları ölüme terk etmiş.

sonra devletmiş cartmış curtmuş.

türkü dinlemek

7 sene önce gene bu başlığa yazmışım ama yine yazmaktan kendimi alamıyorum. bizim ne güzel sözlü, ne müthiş sesli sanatçılarımız var. çok önceden bir arkadaş "her türlü müziği dinledim ama hiç biri gesi bağlarını aşıp, yanıma yanaşamadı." demişti. karacoğlanı, şah hatayisi, aşıkları, güzelleriyle candan kopan sözleriyle türkülerimiz çok ama çok başka.

mehmet cengiz

8 sene önce başlığını açmışım bu adamın. devletin ve hırsızların zengin ettiği düzenbazın tekinden başka bir şey değildir. o günden bu yana durduğumuz yer zerre değişmedi. birileri çıkıp, 17-25 aralık operasyonları darbe marbe dedi olayı kapattı, bunları ve namussuz rezayı akladı. işin içinden kendi yaptıkları darbe ile sıyırdılar ama bu adamlar durmaksızın millete koymaya devam ettiler.

sedat peker, her yaptığı paylaşımın sonunda söylediklerimi araştıracak bir yürekli savcı yok mu? diyor. gülüyorum. herkes savcı arıyor. arayın ama bir şey ummayın, umut bu toprakları terk etti demek istiyorum.

dolar

bugün, 17,25 tl seviyelerine tekrar gelmiş amerikan parası. dünyada diğer emtia fiyatları düşerken bizde dolar tersine yükselişe geçmiş.

dün petrol fiyatları düşünce, mazota da indirim gelir dedik. ama dolar yükselince hayalimiz yattı. ulan her türlü bize kaçıyor. anlamadım ki!

Tatil planı yapan plaza çalışanı

lan bu beyaz yakalının en baş düşmanı yine kendi gibisidir. sırf birbirlerine özenmekten, yarış halinden dolayı bok püsür şeylere para harcıyorlar. bi yunan adası modası çıkmış, illa ki birileri gidecek. tatil için içerden avans alıp gidiyorlar bu arada. sonra bu avansı kaç taksitle öderiz diye dırdır edip duruyorlar.

kendi kendine çiçek göndereni bile var öyle düşün yani!

bu formun erkekleri daha salaklar. sırf akşamcılık havası atacak, kızlara poz kesecek diye rakı şişesi gibi geziyor ortada mallar.

lan yaşamak bu değil. çık sıkıldım bu oyundan, uyuyanlardan, gözü kapalı yaşayanlardan...

Umudu yitirmek

böyle 30'lu yaşlardayken gelen, hayata dair yeni bir şey beklememenin getirdiği şeydir. yani 10 sene sonra da aynı yerde veya aynı noktada olacaksın. zaten her gün tekrar eden bir oyunun içindesin ve sırf hayatını devam ettirmek adına ihtiyaçlarını gideriyorsun. falan filan...

romantik müslüman

kalmadı artık bunlardan. taraf oldukları için bertaraf oldular. yoklar artık ne fatih'te, ne üsküdar'da, ne de ankara'da... azalarak mı bittiler yoksa geldikleri nokta itibariyle dünyanın içine daha mı çok girdiler de şekil mi değiştirdiler bilinmez. lakin şu bir gerçek ki yenildiler.
1 /