1. toplam entry 2185
  2. takipçi 12
  3. takip edilen 2
  4. puan 12322
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 6 yıl önce

Kiralık artıcı

Tanımlarıma sorgusuz sualsiz artı verecek bir kiralık artıcı arıyorum.
Tanım başına 50 kuruş.
2 dakika geçmeden artılarsa 1 tl.
30 dakika sonrası artılar 20 kuruş.
1 gün sonrası tanımlara verilen artılar sayılmıyor.
Sigorta + İnternet paketi.

sözlük yazarlarının aramıza katılma hikayeleri

Bir arkadaşım sipor sözlük mü neydi öyle bir sözlükten bahsediyordu. Bir de dünya sözlükten bahsediyordu. Sipor sözlüğe kayıt oldum. Birine ağır küfür ettim. O zamanlar ırkçılığa karşı hassastım. Atıldım oradan. Sonra dedim bu ne ya terbiyesizler. Küfürsüz sözlük yok mu? Dünya sözlüğe kayıt oldum. Zaman zaman aktif oluyorum. Sonra uzun süreler kayboluyorum. Çok defa nick değiştirdim. Bu konuda beni kıskananlar ve yönetime baskı yapanlar var. Kardeşim parasıyla değil mi.

archive

5 yıl sonra yine aynı yerdeyim. Bu 5 yıl kişiliğimi kökten değiştirebildiğimi sandığım efsane bir 5 seneydi. Nispeten az depresyona girmeyi başarmıştım. Öz güvenimi arttırıp sosyal becerilerde hayal ettiğim seviyeye ulaşmıştım. Hatta, bu 5 yılın son dönemleri ailemle aramı düzelttim. Hiç olmadığı kadar iyi belki de.

5 yıl sonra yine aynı yerdeyim. Bu 16 dakikalık parçayı dinliyorum : Archive - again. Neden böyleyim. Neden böyle oluyor. Bilmiyorum.

Yaşanabilir ülke olarak Türkiye

daha iyisiyle kıyaslarsanız pek yaşanabilir bulmazsınız. daha kötüsüyle kıyaslarsanız ay çok şükür dersiniz. ilkini yapanlar stres ve memnuniyetsizlikle yaşarken ikincisini yapanlar kanaatkar ve memnun bir şekilde yaşıyor. ikisi de sıkıntılı bence. şükür başkalarıyla kıyas ederek olmamalı. bu insanı atalete sürükler yoksa. şükrü yanlış anlamış bir millet kendini hep kötü ülkelerle kıyaslayıp başına ne gelirse kanaat eder. kendini daha iyi milletlerle kıyaslayıp sürekli isyan etmek yerine elindeki imkanları kullanıp içinde bulunduğu şartları iyileştirmeye çalışmak ve sürekli durum analizi yapıp zırlamak yerine kendini işine vermek en güzel olanı bence.

içki içenlerin bunu sürekli afişe etme ihtiyacı duyması

benzer bir durum bir ara çay içenler için de geçerliydi. tamam içiyorsunuz, farklısınız, hele ki böyle muhafazakar ağırlıklı kitlesi olan bir sözlükte dikkat çekmek istiyorsunuz. biz bunları kabul edersek rahatlayacak mısınız? yani meyve suyu içenler neden paylaşmıyor, süt içenler, su içenler, limonata içenler hiç böyle bir ihtiyaca girmiyor. çay ve alkol. çay içenlerin derdi de bakın keyfime demek için galiba. alkol içenlerin direkt anlaşılıyor zaten.

Hiyerarşik çay ikramı

En nefret ettiğim işlerden biri, shot atar gibi çay içip anında yenilenmesini bekleyen kıro insanlara çay doldurmak. Bir de bunun hiyerarşisini bulmuş Allah'ın doğu kültürlü insanları. Şu kompleksleri yüzünden milyon tane hiyerarşik kültürel davranış modelleri var.

Üstelik, sürekli çay içmek nasıl bir zihniyet, nasıl bir mide anlamıyorum. Bunlar için çayın tadı da önemli değil. 1984 kitabındaki sürekli cin içen boş beleş böcek gibi insanlar var ya, onlar geliyor aklıma her seferinde. Zıkkım için. Oh be.
1 /