1. toplam entry 9421
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 51
  4. puan 46456
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

abdestini al sokağa çık

O gece hemen hemen tüm evlerde yankılanan ses!

darbeyi darbeleyenlerin yaptığı ve hatta!

henüz cumhurbaşkanı'mız sokağa bile çıkın dememişti,
hanım abdestini al dışarı çıkıyoruz dedi, neden diye sormadım bile!

biz gittiğimizde meydanlar çoktan dolup taşmıştı bile! şükürler olsun!

Daha sonra Cumhurbaşkanının emriyle Abdestini alıp sokaklara dökülen millet savaşa gider gibiydi...
Olay anında 60 km hızla giden tankın üstüne çıkan amcaoğlumu tanktan atarak yaralanmasına neden olan vatan hainlerini bertaraf etti...

Helal olsun Alperen adının hakkını verdin.

idam

idam konusunda popülist söylemlere inanmayın. şuan idam cezası getirilse dahi ancak aynı eylemi bundan sonra yapanlara uygulanabilir. bunu açıkça bilmesine rağmen halen gündeme getirilmesi saçmalıktır. binlerce yıllık bir ilkedir. basit olarak anlatayım. yarın bir kanun çıkıp facebooka girmek suçtur girenler on yıl hapisle cezalandır derse siz yarından sonra girerseniz ceza alırsınız. gidip geçen hafta girmişsin ahmet'in yazısını beğenmişsin diye ceza veremez. ayrıntılar aşağıda.

saçma durum ciddi yazısı içinde böyle hukuki bir şeyler yazmak isterdim ama o çok saçma ve paylaşanlar aman ben paylaşayımda ne olur ne olmaz diyen insanlar olduğu için hiç girmiyorum.

kanunilik ilkesi (nulla poena sine lege)

kanunilik ilkesi suçlarda ve cezalarda uygulanır. kanunilik ilkesi gereğince, kanunun açıkça suç saymadığı bir fiilden dolayı kimseye ceza verilemez ve kanunda öngörülmeyen bir ceza ile kimse cezalandırılamaz.

bu ilke gereğince suçlar ve cezalar ancak kanunla düzenlenir. kanun hükmünde kararname, yönetmelik, tüzük vs. gibi düzenleyici işlemlerle suç ve ceza ihdas edilemez.

bm insan hakları evrensel bildirisi

madde 11/2: "hiç kimse, işledikleri sırada milli ve milletlerarası hukuka göre suç teşkil etmeyen fiillerden veya ihmallerden ötürü mahkûm edilemez. bunun gibi, suçun işlendiği sırada uygulanan cezadan daha şiddetli ceza verilemez."

avrupa insan hakları sözleşmesi

""kanunsuz ceza olmaz "

madde 7/1: "hiç kimse, işlendiği zaman ulusal veya uluslararası hukuka göre suç oluşturmayan bir eylem veya ihmalden dolayı suçlu bulunamaz. aynı biçimde, suçun işlendiği sırada uygulanabilir olan cezadan daha ağır bir ceza verilemez."

t.c. 1982 anayasası

“(1)kimse, işlediği zaman yürürlükte bulunan kanunun suç saymadığı bir fiilden dolayı cezalandırılamaz; kimseye suçu işlediği zaman kanunda o suç için konulmuş olan cezadan daha ağır bir ceza verilemez.

(2) suç ve ceza zamanaşımı ile ceza mahkûmiyetinin sonuçları konusunda da yukarıdaki fıkra uygulanır.

(3) ceza ve ceza yerine geçen güvenlik tedbirleri ancak kanunla konulur.”

5237 sayılı türk ceza kanunu

madde 2 - (1) kanunun açıkça suç saymadığı bir fiil için kimseye ceza verilemez ve güvenlik tedbiri uygulanamaz. kanunda yazılı cezalardan ve güvenlik tedbirlerinden başka bir ceza ve güvenlik tedbirine hükmolunamaz.

(2) idarenin düzenleyici işlemleriyle suç ve ceza konulamaz.

uzaylılar

uzaylıların zeki varlıklar olduğunun kanıtı bizimle iletişime geçmemiş olmalarıdır...
niye geçsinler ki zaten, at izi it izine karışmış, darbeler, cuntalar, cemaatçiler, devlet içinde devlet vs vs vs!

- uzaylılar sizi kaçırsa napardınız..?
+ şahsen ben teşekkür ederim, sarılır öperim uzaylıları.

buralarda yaşayasım pek kalmadı!

her sabah uyanınca hayata karışmak için özel bir çaba sarf etmek

hemen her gün hemde... evet evet her gün...

siz öyle değil misiniz yoksa... yürürken yolda, napıyorum ben ya, nereye gidiyorum bu saatte? ne işim var burada, neden her yer bunca kalabalık, simitci acaba kaçta uyandı, deli mi ayol, ya şu kız ne ara uyandı da makyajını yapıp, fönünü çekti? ya ya sevgilisiyle mesajlaşıp kıkır gülen o kız, bunca enerjiyi nereden buluyor? ya şu teyze kocasına laf saymaya başlamış bile... allah allah ya nasıl oluyor bunlar diye düşünmez misiniz?

anlam veremez misiniz olanlara?

ben veremem... japon gibi olur gözlerim, yarım açık... ne kahve, ne çay karışmama yardım etmez keşmekeşe....

zordur hep...
1 /