1. toplam entry 1589
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 1890
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 13 yıl önce

cafcaf

51. sayısında kapağına Karl Marx'ı taşıyan dergi:

"Demokrasiyi kurtarmak için tank mı lazım, sol mu lazım yoksa İslam mı?

AB süreciyle birlikte Türkiye’de artan misyonerlik faaliyetlerine Rahşan Ecevit “Din elden gidiyor…” diyerek tepki göstermişti. Şimdi ise sol mu elden gidiyor, yoksa sol artık ele avuca gelir bir nitelik mi kazanıyor, zaman içinde göreceğiz."

demiş. Kaynak: git

isa gök

Bu cafcaf'ın hakkında yazdığı:

"CHP’nin 17. Olağanüstü Kurultayında, tüzük gündemi gereği, kurultay çağrısı yapan delegeler adına Mersin Milletvekili İsa Gök konuşmasında: Değişmeyen CHP’yi değişiyor gibi gösterip, Kuavi Milliye’ye ve Halk Fırkasına alet edip “Halk için” ve “Demokrasi” adınaymış gibi gösterip CHP DNA’sından bahsedip Atatürk markasını ilahlaştırıp kullanması – Başka bir deyişle tereciye aynı tereyi satması Kılıçdaroğlu taraftarlarını kızdırdı. Yaka paça, tekme tokat, ite kaka salondan uzaklaştırılan İsa Gök’e siyasi hayatında en az Kılıçdaroğlu kadar müthiş (!) başarılar diliyoruz.

Sayın Milletvekili; madem parti içi muhalefet yapıyorsunuz bari yeni birşeyler söyleseydiniz de yediğiniz dayağa değseydi."

Bu da karikatürü: git

garanti bankası

Şahsen kendilerine hesap ücretleri konusunda şöyle bir e-posta yazmak zorunda kaldığım banka:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ben sizin müşterinizim. Yani paramı size yatırıyorum.
Ama bunun karşılığında siz benden Hizmet Ücreti kesiyorsunuz?

Burada "aptalca" birşey var. Siz banka değil misiniz? Banka dediğinin para işlemleri yapmamız mı? Ve ben bankaya para yatırınca zaten bankaya verebileceğin en değerli şeyi vermiyor muyum: Bankanın banka olması için gereken şeyi: para'yı!

Bu Hesap Ücreti ne oluyor bu durumda? Geçtiğimiz yarıyıllardaki hesap ücretlerini de hesabıma iade edin ya da Banka ile ilişiğimi kesin.

Garanti bankasına yıllardır maaşım yatmıyor, internet bankacılığını beğendiğim için kendim paramı yatırıyorum bankanıza. Kredi kartı müşteriniz de değilim, para kartı müşterinizim.. ama siz hala daha ücret kesiyorsunuz?

Müşterinizi niye aptal yerine koyuyorsunuz? Siz bankacılık hizmetini sağlayın ki biz müşteriniz olalım. Bankacılık hizmetini müşterinin size emanet ettiği paranın dışında bir ücretle sağlıyorsanız siz zaten banka değil, bir çeşit travesti bankasınız demektir.

Onun için: Ya benden kestiğiniz ücretlerin tamamını hesabıma iade edin, ya da bankanızla olan ilişiğimi kesin. Bu konuda başka birşey için beni rahatsız etmeyin, ne telefonla ne de e-posta ile.

Bana sadece sonuç bildirin: Ya ilişiğinizi kestik, geri kalan paranızı şu tarihe kadar çekin, deyin.. ya da sizden kestiğimiz hesap ücretlerini hesabınıza iade ettik ve bundan sonra sizi "aptal" yerine koyup sizden ücret kesmeyeceğiz, deyin.

cafcaf

--- alıntı ---

Efendim, bizi çekemeyenler bizleri “Adnan Hocacı”, “Fettullahçı” vs. diye sıfatlandırıp Facebook ve Ekşisözlük’te sözümona karalama kampanyaları başlatmışlardı. O zamanlar twitter yoktu henüz, bi orada başlatamadılar. Bizde o ayki sayımızda kendi Anti-Cafcaf karalama kampanyamızı yaptık. E, ne demişer: Öpemediğin eli bükeceksin.

--- alıntı ---


ilgili köşe: git
1 /