1. toplam entry 8988
  2. takipçi 21
  3. takip edilen 55
  4. puan 54468
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 12 yıl önce

prensesler gibi yaşatmak

prensesler gibi yaşatmak kolay da, prenses olmak zordur. birazcık kitap karıştırsak prenses olarak doğmanın çok da iyi bi şey olmadığını anlardık.

tarihe bakalım, bizim türk devletleri hep kimin yüzünden yıkıldı? kim tabi ki çinli prensesler. allem edip kallem edip, devletin en derin sırlarına vakıf olup, sızdırdılar her şeyi. bir dönemin vikileaksiydi bu mendeburlar.

başka örnek mi yok: cüneyt arkın filmlerine bak, bütün prensesler cüneyt'e varmak için babalarına asi davranmış, dinini bırakmış(allah kabul ede),özetle kocaya kaçmış. yalın ayak, üzerinde ipek pelerin, alınlarında kınagecesi tokasıyla binmiş atına ya nasip demiş.

masallara da bak: pamuk prenses desen, zerre miskal aklı yok, ormanda elin yedi cücesiyle aynı evde, hoş şeyler değil bunlar. sindrella desen, o konuya hiç girmeyeyim hafakanlar basıyor. biri gider kurbağayı öper, biri gider kuleden aşağı saçını sarkıtır. hepsinin aklı fikri evlenmekte...

şimdi söyleyin kim prensesler gibi yaşamak ister. sizi prensesler gibi yaşatmak isteyenden fersah fersah kaçın gızlar.

tekirambarı sarnıcı

Mersin-Silifke'nin tarihine ışık tutan yapılar arasındaki Tekirambarı Sarnıcı, Bizans döneminde inşa edilmiştir.

Sarnıç 23 metre genişliğinde olup, 46 metre uzunluğunda, 14 metre derinliğindedir. Düzgün kesme taşlarla desteklenen sarnıcın en önemli özelliği tüm duvarlarının su sızıntılarına dayanıklı bir şekilde inşa edilmiş olmasıdır. Tekirambarı Sarnıcı'nın kısa kenarları 5, uzun kenarları ise 8 kemerli nişten meydana gelmekte…

göksu deltası

türkiye'deki 450 kuş türünden 328'i burada görülebilmektedir. göksu deltası aynı zamanda, ulusal ve uluslararası öneme sahip 140 kuş türünden 106'sına, dünya çapında yok olma tehlikesi altında olan 24 kuş türünden de 12'sine ev sahipliği yapmaktadır.

silifke müzesi

Silifke – Antalya karayolu üzerinde ikinci kilometrede bulunmaktadır. Zengin bir arkeolojik ve etnografik mirasa sahip Silifke ve çevresinden toplanan eserler, 1958 yılından 1973 yılına kadar Cumhuriyet İlkokulu'nda saklanmıştır. 1958 yılında aynı okulun bir kısmı depo müze olarak kullanılmıştır ve 1978 yılında ise şimdiki binası olan Silifke Müzesi binasına taşınmıştır.

aya tekla kilisesi

Meryemlik adı olarak bilinen Aya Tekla Kilisesi, Mersin'in Silifke ilçesinde bulunmaktadır. Hristiyanlığın en önemli ve en eski merkezlerinden biri olmakla birlikte Hristiyanlığı yayan ilk kadın azize olan Aya Tekla'dan ismini almıştır.

boğsak koyu

Boğsak, Taşucu'na 8 km., Mersin'e 102 km. uzaklıktadır. Boğsak Koyu, Taşucu'nun Boğsak Köyü'nün plajıdır. İncekumu ve küçük çakıl taşları bulunan bu kumsal mavi bayraklı denizi ile tertemiz bir havaya sahiptir. Boğsak Koyu'nun tam karşısında bulunan Boğsak Adası doğal bir dalgakıran niteliği taşımaktadır.
1 /