1. toplam entry 2260
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 0
  4. puan 8186
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

şebnem ferah

Bir özlem tekin değildir. Rock ın enstrümantel kısmı ağırlıklı şarkılar yapıyor ama hep tekdüze ve bir yerine illa bağırmalı şeyler ilave ediyor.

Özlem tekin öyle mi ama. Rock ın asiliği, hpyratlığı, doludizginliği hep onda. Üstüne tanımam.

kıçı kirli birileri bize sınırda tehdit sallıyor

Pek kıymetli cb miz diyor ki: biz fıratla dicle nin önünü kesersek siz apdes almaya su bulamazsınız. Namazlarınız sakata gelir. Akıllı olun. Burada coğrafik avantaja ve ona bağlı bölgr dinamiğine dikkat çekiyor. Yanlışa mahal vermeyin.

O değil de kpnuşmayı dinleyenler neden parsel parsel oturmuş. Öndeki azınlık ortada orta karar ve sonra genişçe bir yığın. Tunç, gümüş, altın halkalar mı kast ediliyor? Yoğsam bu işte bir üllüminati mi var?

ağız ve diş sağlıksızlığı

Efenim misal;

*Diş etlerinizin rengi açık pembe değilse
*Diş etleriniz kanıyor
*Sağdan soşdan çürükleriniz çıkmaya başladı
*Su veya çay içerken allah da benim belamı versin bir daha içersem dedirtiyorsa zonklayan dişleriniz
*Karlı, ruzgarlı ve soğuk havalarda ağzınızı açmaya tırsıyorsanız
*ailenizdeki bağzı yaşlıların 20lerinde takım diş kullanmaya başladığı ı duyduysanız
*çocukken her yaramaz velet gibi kayıp ağzınızı gözünüzü betona çakıla çarptıysanız
*kavgada çeneye sol kroşe yediyseniz
*ağzınız kokuyorsa

veeee

*dişçilere karşı kimseye diyemediğiniz gizli bir korkunuz varsa ve bunun sebebi ben bir gidersem dişçi ağzımda bir enkaz olduğunu söyler korkusu ise

Tebribler sizde de nur topu gibi ağız ve diş sağlıksızlığı vardır. Korkunuzu yenin. Yenemiyorsanız güvendiğiniz bir arkadaşınızın elinizi tutmasına müsaade edin ki o sizi dişçiye götürsün.

Unutmayın. Herşey öncelikle sizin mutluluğunuz için. Yaşınız kaç olursa olsun.

parodontax

Çok afedersiniz iğrenç tadı olan diş macunu. Ama diş doktoru tavsiyesi. Kullanmazsan döverim yollu tehdit etti.

Diş etlerinde hasar olan veya çocukken ben gibi ağız üstü düşmeyi becerenlerde meydana gelen ağız ve diş travması ile savaşta öteki ıvır zıvırlara göre daha iyiymiş.

Bir iki gündür kullanıyorum. Sanki etki ediyor yahu. Hava soğukken es kaza ağzını açma gafletinde bulunup tüm dişleri ağrıdan horona duran bende hem de. Fiyatı pahalı. Ya da diyarbakır diye kazıklandım ben bilemiyorum. Normal diş macunlarının iki katı dolayında. Ama değer mi ilerleyen zamanlarda bakacaz.

şanlıurfa

Kış mevsiminde gidilmesi gereken illerden. Nasıl ki demize girme sevdası olmayanlar kışın antalyadan tat alıyorsa urfa da kış sıcağı ile hoşluk katar dimağa. Ocak ayında gidilen halfeti de misal bir saat yağmur ufaktan ıslatır sizi sonra güneş açar sarı sarı bulutlaron ardından. Suruç, harran yazdan kalma sıcakları yaşatıp da aman montumu nerelere atayım diye düşündürür.

Tabii arkadaşla gezmesi ayrı keyifli olur. Türbeleri, müzeleri ve olmazsa olmaz lokantaları.
1 /