1. toplam entry 1427
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 913
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 15 yıl önce

ihl sözlük

kediden başka bir besin maddesi tanımayan satanisti dahi tutup, sadece saçma sapan formata aykırı ve ciddi konuları sulandırma amaçlı entry giren 13- 19 yaş arası güruhu sebep falan da belirtmeden def etmedikçe (bkz: defeat), yavaş yavaş asıl yazması gerekenleri kaybetmeye mahkum oluşum.

tüm müslümanlar seçim yapsa halife olacak kişi

rahmetli timurtaş uçar hocaefendi, hak'kın rahmetine kavuşmasaydı en uygun adaydı. hem siyasi, hem islami, hem ilmi, hem de diplomasi yönü bu kadar gelişmiş daha kuvvetli birini görmedim ben bu yaşıma kadar. hitabet olayını zaten ondan iyi kimse yapamazdı. değerini bilememişiz açık şekilde.

rahmetliden sonra da onun seçeceği biri oluverirdi. kurtuluverirdi dünya.
(bkz: ruhuna el fatiha)

hz isa nın dünyaya geri gelmesi

her gün ayet, hadis, yorum yazmaktan sıkıldığım hadise. arkadaş, sen inanmıyorsan bir dine kimse seni zorlayamaz. sana ayet gösteriyoruz '' eksik, yanlış yorumlama'' diyorsun, hadis gösteriyoruz hadislere inanmadığını söylüyorsun.

e ben de soruyorum şimdi sana: ''neye inanıyorsun sen? söyle de oradan bulup örnek verelim. he bir şeye inanmıyorsan o zaman da onu söyle ona göre yorum yapalım.

ama hem ben müslümanım, inanıyorum diyip de sonra hem kur'an'ı hem de hadisleri inkar etme. ya da senin, benim, hepimizin anlayabilmemiz için apaçık arapça indirilmiş kur'an'ı ve orjinalleri yine arapça olan en azından kütab-i sitte'nin dili olan arapça'yı bize yabancılaştırıp, hayatımızdan çıkaranları övme, övenlerle savaş.

kısaca herkes tarafını belli etsin artık yavaş yavaş. hiçbir türke yakışmaz böyle kadın gibi oynamak sağa sola. nedense ben yüzyüze yaptığım sohbetlerde hiçbir zaman bu kadar alaycı tavırlar göremiyorum ateistlerden bile. acaba kişiler, monitörlerdeki yansımalarından karşılarındaki canlı insanlar kadar çekinmiyorlar mı?

köprülü mehmed paşa

en zor zamanında osmanlı devleti'ne gerek askeri gerek mali açıdan prestij kazandırmış, devletin yıkılmasını hiç değilse bir 100 sene daha geciktirebilmiş büyük insan. aynı zamanda vakıflar genel müdürlüğüne, başbakanlık devlet arşivleri genel müdürlüğüne ve babama göre 9. kuşaktan öz dedem.

kafirle çatışmayı göze alan müslümana türk denir

içinde bulunduğumuz zamanda kafire kafir bile dedirtmeyen türkler türediği için, hükmünü tamamen kaybetmeden bir an önce ispatlanmasını istediğim doğru söz.
ayet yorumcularını, hadis inkarcılarını, akdeniz ülkesi vatandaşlarını bir de gaza sırasında görmek isteriz. bakalım kendi dünyalarında kral olarak mı kalmak isterler, yoksa asıl hayata şehit olarak mı geçmek?

roma nın fethi

yine hadislere göre bu tarihten itibaren yapılacak savaşlarda katolikler ve müslümanlar aynı safta, yahudi , ortodoks ve protestanlar da karşı saflarda olacaklardır. bu yüzden katoliklere hidayete ermesine az kalmış kardeşlerimiz olarak bakabiliriz şimdiden. zaten hıristiyan tanıdıkları olanlar var ise her ne kadar hz. muhammed * ı inkar ettikleri için cehennemden çıkma şansları hi olmasa da, hz. isa'nın getirdiği hıristiyanlık veya islama en çok benzeyen (kısaca bugünkü islama), dinine en bağlı topluluk katoliklerdir.
1 /