1. toplam entry 24911
  2. takipçi 34
  3. takip edilen 1
  4. puan 116205
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 6 yıl önce

patent

araştırmam için gerekli ölçeği kullanmak istediğim zaten karşıma çıkan şeydi. patent ya da telif sahibine mail attım araştırmacı olduğumu beyan ettim. benden 250$ lisans ücreti+10$ kurulum ücreti istediler. anlaşma şartları ise iğrenç. sadece tek çalışma için kullanma izni veriliyor. Başka bir çalışma için tekrar ücret istiyorlar. bilim? insanlığa hizmet? vb. argümanlar ile itiraz ettiğim zaman verdikleri cevap bilim için yapıldığı konusunda olunca güldüm. hem bilimden para kazanıp hem de bunu bilime armağan eden koca yürekli insanlar... patent denilen şey ben egoist bir insanım bu yaptığım şeyden nemalanmak istiyorum bu işin ticaretindeyim demektir. sadece kılıf olarak adına patent diyoruz.

covid-19 aşısı

Hala ne hasta oldum ne de aşı. Aşı olan bir yakınım geçen hafta pozitif çıktı. aşının koruyuculuğu çok Muallak. hastalığı hafif geçirme olayı için aşı olmak ise zırva. zorunlu olana kadar aşı olmayı düşünmüyorum. insanların ürettiği bir virüs için yine aynı insanların küresel planına zaten bulaştık en azından aşılarına karşı durmayı düşünüyorum. texas'ta hiçbir tedbir alınmadığı halde ölüm oranları dünya geneli ile benzer. 35 milyon nufuslu bir eyalet için sonuçlar çok fazla değişken değilse aşı da tedbir de komik.

hdp'nin kapatılması

gördüğüm kadarıyla amaç hdp'nin kapatılmasından ziyade seçimi kaybetmeye yaklaşan ak partinin oyların dağılımını dengelemesi ve politik arenada söz sahibi olan bir kitleyi tekrar dağlara çekmek. ikinci amaç abd'nin parmağına çok benziyor. zira şehirdeki tehdit teşkil etmez ama dağdaki baya problematik.

Bir partinin kapatılmasına kesinlikle karşıyım bu parti farazi iddialarla terörizme isnat edilmiş dahi olsa realitesi ortaya konmadan yapılmamalı. bazıları çıkıp daha ne kanıt istiyorsun gibi zırvalarla gelebilir lakin Binali Yıldırım'ın uyusturucu ticareti, yolsuzluk ve hak ihlalleri, anayasanın birilerinin çıkarlarına göre ha bire güncellenmesi konusunda aynı adalet ve hakkaniyeti gösteremeyen bir zümre hdp için terör yaftası yaparsa ortada bir samimiyet olmadığı aşikar olur. sonuç olarak zamanında akp de benzer saiklerle kapatılmıştı. adı terör değildi belki ama başka kesimler için bir tehdit olduğu için aynı eylemler uygulandı. şimdi o zamanın savunucuları bugün sessiz ve tiksinç. insan böyle işte sana yapılınca aklına hak ve adalet geliyorsa ortada bir adalet değil mide bulandırıcı çıkarcı islikiker yumağı vardır.

şenol güneş

en yüksek maaş alan dördüncü teknik adamdı sanırım. dünyada en yüksek ekonomiye sahip dördüncü ülke olmadığımıza göre neden? hayır bu adam bizi yanlışlıkla şampiyon bile yapsa o parayı hak etmiyor. yazık...

materyalist olmasıyla övünen bilimin maddi hiç bir temele dayanmayan psikolojiyi bilim olarak kabul etmesi

psikoloji bilimine dair fikrin olmayışı ve dahi bilimin neligine dair zayıf bilgi ve en nihayetinde bilimsel yöntem ve teknikler konusunda sıfır bilgiye sahip bir iddia. umarım bunu bilim insanı yanında iddia etmezsiniz. yoksa sözlük ortamında sorun yok ortaya salla bilmeyen hak verir elbette. neyse bir ara bu bilgiyi ölçüp doğrulayici faktör analizi yaparak psikolojik bir sonuca ulaşabiliriz.

Rurouni Kenshin The Beginning

hiç gereği yoktu yani cidden anlamsız bir filmdi. az evvel bitirdim maalesef sarmadı. zaten animesinden sonra filmleri o kadar güzel gelmiyor ama bu hiç gelmedi. üç seride bitirmelilerdi. bakalım beginning ile belki güzel bir başlangıç yaparlar. en azından Final ile başlayıp başlangıç ile final yapmaları oldukça güzel.

love death-robots

ikinci sezon rezalet. Yani David fincer imzası olunca insan biraz daha güzel şeyler bekliyor ama maalesef kısır ve durgun bir sezon olmuş. iki bölüm dışında kayda değer hiçbir şey yok. bazı bölümler bu sezon sırf boşluk dolsun diye yapılmış gibiydi. neyse umarım üçüncü sezon toparlarlar.
1 /