1. toplam entry 695
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 0
  4. puan 2688
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 1 yıl önce

özlemek

Şuan içinde boğuldum duygudur. Nişanlım şuan İstanbul'a gidiyor perşembe sabah geri gelecek sanki aylarca gelmeyecek gibi özledim. Nişanlımın evi evime yürüme mesafesinde, işi işime beş dakika, o yüzden her sabah beni işe götürüyor, her akşam işten alıyor, malum nişanlı olunca da bizde geziyoruz anlayacağınız günümün büyük çoğunluğu onunla geçiyor. Onunla hep aynı göğe bakmışız, onunla hep aynı yıldızı görmüşüz, aynı pazara gitmişiz, aynı markete gitmişiz bu sebeple ondan bir an ayrılmak bile beni çok sarstı. Galiba çok alışmışım, sanki hep varmış gibi, inşallah hep var olsun, benim olsun. kirpiğinin ucu kirpiğimden ayrılmasın.

bir insanın kalbini kazanmak

Sünnettir. Bir düşünsenize kuşu ölen bir çocuğa taziyeye giden bir peygamberin ümmetiyiz. Böyle bir hassasiyet nerede? Kimde? O ki İslam güzel ahlaktır deyip imanlara vesile olmak için önce kalpleri kazanmış. Ya biz nasıl bir ümmetiz? Bencilliğin ağına takılıp sen demeyi unutan nesilleriz.

kavuşmak

Bir ablam anlattı. Daha önceden de bir kaç kere anlatmıştı. Ama her duyduğumda işte özlemek ve kavuşmak bu diyorum. Doğulu insanlar çok özledikleri birine kavuşunca sabrım geldi dermiş. Düşünüyorum, bu nasıl güzel bir makamdır aklım alsa da kalbim mutmain şekilde hissetmiyor bu sözü. Bir insanı öyle çok özlemek, bunu bir sabır haline getirmek ve ona kavuşunca da sabrım geldi demek. Bir Müslüman olarak acaba diyorum bu hasreti, özlemi rasulullah sav için hissediyor mu bu kalp? Onu görsem, kalbim sabrım geldi der mi? Bu soruya evet diyebilecek üç beş insan vardır. Allah bizleri sabrına kavuşanlardan ayırmasın. Allah bizlere sabrına kavuşma imanı versin.

Yapmak istemediğimiz şeyleri yapmak zorunda bırakılmak

Ne illet bir durumdur bu. İnsanların sizden olan beklentilerini karşılayıp karşılamamanızla alakalıdır. Karşılarsanız kimse için problem olmaz siz dışınızda tabi. Karşılamazsanız da siz dışında herkes için bir problem olur. Ya ben sizin hayatlarınıza müdahale ediyor muyum? Sizin işiniz gücünüz yok mu de benim hayatıma burnunuzu sokup yetmiyor gibi hatır gönülle istemediğim şeyler yapmaya zorluyorsunuz? Böyle estiğime bakmayın ince bir merhametim var. Zorla (göz yaşları ile) istediklerini yine yaptılar. Mutsuzum. Ama onları mutsuz edip mutlu olmaktansa onları mutlu edip kendimi mutsuz ediyorum. Yaptığım doğru mu bilmiyorum, ama yapıyorum. Şu an beynimin içinde sago var. "benim hayatım beni bağlar" dinlemek şart oldu.

Çiçeği burnunda nişanlı

Yeni nişan merasimi atlatmış insan grubuna verilen addır. Bizim kültürümüzde nişanlı olmak ciddi bir iştir. Kızların şımartılma evresi de denebilir. Kendimden tecrübe olarak söylüyorum şımartılmanın nirvanasını yaşıyorum. Allah maddi ve manevi gördüğümüzden geri koymasın.

Gece kahvesi

Babamın bu saatlerde içtiği ve sosyal medya hesabından durum yapıp paylaştığı kahveye taktığı isim. Arkadaş ben mi çok gerideyim, yoksa bunlar mı benden önde anlayamadım. Anneannem, babaannem bile sosyal medya kullanıyor bir ben garibi ilişmiyor böyle şeylere. Benden iyi de instagram kullanıyorlar ha.

istişare etmek

Konu hakkında fikir toplamak da denebilir.
İnsanımız bu özelliği ne zaman kaybetti bilmiyorum. Ben de başına buyruk bir insanım lakin insanlar hakkında karar alacaksam, başkanlığında bulunduğum bir grup hakkında karar alacaksam önce bu kararı istişare etmem gerekmez mi? Ki istişareyi de bu grupla yapmam gerekmez mi? Benim üstümden gelen emirlerle kimsenin fikrini almadan onlara nasıl faydalı olabilirim? Zır cahillik geliyor bu bana. Zira bana sorulmadan alınmış bir karara uymak veya uymamak gibi iki seçeneğim vardır. Ama alınan kararda fikrimi beyan etmişsem ağzımdan çıkanı önce benim yapmam gerekir, ki başkasına neden yapmadığını sorabileyim.
1 /