1. toplam entry 712
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 0
  4. puan 2809
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 1 yıl önce

dünya sözlük yazarlarının bugün yaptıkları havalı işler

Nişanlım şehir dışında ve ben depresyona girmemek için günlerdir işten çıkıp kendimi oraya buraya atıyorum. Dün masaja gittim bu gün de janti giyinip takılarımı takıp arkadaşımla alaçatı muhallebicisinde oturuyorum. Mekanın eski müşterisi olduğum için önce dondurma ikramı, ardından çay ikramı derken bu gece de evin yolunu bulamayacağım sanırım. Zaten çay ve sigaranın olduğu bir yer nasıl bırakılıp gidilir ki?

kadın kısmı bu işten anlamaz

Erkek zihnini anlamadıkları doğrudur. Bir yazı okumuştum kadın beyni uçakların kokpiti gibidir herşey ince ince düşünülür erkek beyni ise murat 131 gibidir ileri ve geriden başka bir şey bilmezler. Hani matematikte en zor problemi çözersin de en kolay soruyu yanlış yaparsın ya durum bundan ibaret.

dünyaitiraf.com

Bazen hayatımın tümünü sorguluyorum. Tüm verdiğim kararları, yaptığım hataları, istediklerimi, istemediklerimi...
Bana herkes kendi doğrularım olduğunu ve bu konuda ısrarcı olduğumu söylüyorlar. İnsan zaten doğrum dediği şeyde ısrar etmiyorsa bu nasıl kendi doğrun olur ki? Ha şunu dese anlarım herkesin doğrusu kendine, eyvallah derim. Lakin hayatımda olan, olacak insanları da tercihlerimi de kendi doğrularıma göre vermek de benim özgürlüğüm. Beğenmiyorsan görüşme, konuşma. Ne bileyim, insanlar bir garip. Ya da bana öyle geliyor.

hiç durmadan seçilen pikaçunun ruh hali

ARTIK YILMIŞ, BULUNDUĞU ORTAMDAN KOŞARAK UZAKLAŞMAK İSTEYEN PİKAÇUNUN RUH HALİDİR.
HERŞEYİ BİLMEK KADAR İLLET BİR DURUM OLMASA GEREK. İŞ YERİNDE, EVDE, ARKADAŞ ORTAMINDA... GERÇEKTEN İNSANI İNSANDAN SOĞUTAN BİR DURUM.
İŞ YERİNDE UZUN SÜREDİR ÇALIŞTIĞIM İÇİN BENDEN SONRA ÜÇ MUHASEBECİ DEĞİŞMESİNE RAĞMEN BU TIMARHANEYE BİR TEK BEN KATLANABİLDİĞİM İÇİN YA DA KATLANMAK ZORUNDA OLDUĞUM İÇİN DESEK DAHA DOĞRU OLUR BÜTÜN İŞLERİNİ BANA YAPTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR. GERÇEKTEN TÜKENDİM. ADIM MUHASEBECİ AMA GEL GELELİM YERİ GELİYOR TEKLİF YAZIYORUM, YERİ GELİYOR SATIN ALMA YAPIYORUM, YERİ GELİYOR İHALE EVRAKLARI İLE UĞRAŞIYORUM. BUNLARLA KALSA BİR DE ÜSTÜNE MUHASEBE İŞLERİNİ YAPIYORUM. YETMİYOR FİNANS İŞLERİNİ YAPIYORUM. YETMİYOR GÜMRÜK İŞLEMLERİNİ YAPIYORUM. LAKİN KIYMETİ VAR MI DERSENİZ ALACAĞINIZ CEVAP YOK. ATTIĞIM TAŞ, ÜRKÜTTÜĞÜM KUŞA DEĞMİYOR. MAAŞ DİYE VERDİKLERİ ŞEY MAAŞ DEĞİL. İZİN DESENİZ CUMARTESİ DAHİL ÇALIŞIYORUM. SANKİ GÜNLÜK ÇALIŞTIĞIM 11 SAAT YETMİYOR. TATİLDE DAHİ İŞ YAPMAK GİBİ HATAM VAR. EVE İŞ GÖTÜRMEK GİBİ BİR SALAKLIĞIM VAR. SATIRLARI OKURKEN NE SALAKMIŞ DEDİĞİNİZİ DUYAR GİBİYİM. BİRİ DE BENİM BİR ROBOT OLMADIĞIMI ANLAMASI GEREK. HA TABİ BENİM DE ACİLEN AKILLANMAM GEREK.
DOLDUM. GERÇEKTEN TEPEME KADAR DOLUYUM. AZ KALDI SABRET DİYORUM KENDİME AMA OLMUYOR. SABRETMEK BOYNUMUN BORCU İKEN SIZLANMAK NİYE DERSENİZ EE BENDE İNSANIM. BİR İNSANA BU KADAR YÜK YÜKLENMEZ Kİ.
HAY HAK!!! MEDET YA KADİR-İ MUTLAK!!!

dünyaitiraf.com

Az önce araba çarpmış biri olarak şaşkınım. Etrafımda olup bitenlere verdiğim tepki tavşanın fenere verdiği gibi bir tepki. Bir kaç kere daha yaklaştım ölüme ama bu baya yakındı. Aklıma gönlüme dilime düşen ilk kelime ise şehadet oldu. Bunun için ise ayrıca mutluyum. Ben bunu niye yazıyorum diye soracak olursanız, kilitlenip kaldım. Neyse ki yazmak bana her zaman iyi gelmiştir.

sen böyle değildin

Bir insanın size karşı tutumu değişiyorsa hatayı kendinizde arayın dedirten başlıktır. Kimse durduk yere değişmez. Ya çok yüz verirsiniz tepenize çıkar, ya bir suç işlersiniz karşı tarafın size olan tavrı değişir. Her ne olursa olsun hata sizdedir.
1 /