1. toplam entry 6469
  2. takipçi 18
  3. takip edilen 12
  4. puan 34936
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 9 yıl önce

love beauty and planet aktif kömür tozu & portakal çiçegi özü içeren diş macunu

küçüklüğümüzdeki o turuncu şişedeki berbat şurup tadına sahip diş macunu. deneme boy ürün gönderdiklerinde kullanmıştım. içeriğinde florür olmasına rağmen dişleri temizlemesi ve beyazlatması yok denecek kadar az. diş fırçasıyla macunsuz fırçalasam da aynı etkiyi alırım. florür dışında zararlı kimyasal yok içeriğinde ama gerçekten çok kötü. fiyatı da 40 tl. yok artık.
https://www.gratis.com/ccstore/v1/images/?source=/file/v8488037669659608930/products/10212710_01.jpg

love beauty and planet

unilever bünyesindeki saç ve ağız bakım ürünleri markası. gratis'te görmüş ama çok dikkat etmemiştim. deneme boy vasat bir diş macunu göndermişlerdi. sonra öğrendim ki diş macunları 40 tlymiş. yuh!
ürünlerinin kalitesinden ziyade hayvanlar üzerinde test edilmemesi, %100 vegan ve geri dönüştürülebilir olması vs. önplana çıkaran bir satış stratejisi geliştirmelerinden neden bu kadar pahalı olduğu anlaşılabilir. vegan tayfa, kendi yaşam biçimine tamamıyla uygun bir marka olduğu için ucuz pahalı, iyi kötü demeden destekleyeceklerdir zaten.
https://www.lovebeautyandplanet.com/tr/home.html::tık tık">https://www.lovebeautyandplanet.com/tr/home.html::tık tık

bioderma photoderm max aquafluid spf 50 güneş kremi

çok yoğun güneş ışığına maruz kalan ciltler için üretilmiş güneş kremi. vaat ettikleri açısından bu kadar zıt olan başka bir eczane ürünü bilmiyorum. tüm cilt tiplerine uygun diyor ama asla değil. sadece aşırı aşırı kuru ciltlere uygun. zoretanin dönemime denk gelmesi iyi olmuştu, yüzümde blur bir his bırakmıştı ama ayarı biraz fazla kaçırdığımda o kuru cilde bile yağlı görünüm vermişti. parlamayı engellermiş, mat görünümmüş falan tam tersi bunu sürdükten sonra aşırı kuru bir cildiniz yoksa ışıl ışıl parlıyorsunuz ve kolayca emilmediği gibi sıcakta eriyor, yağcık yağcık oluyorsunuz. ultra hafif diyor ama ben bunu yüzüme sürdükten sonra fondöten sürmüşüm gibi hissediyorum. iki saatte bir yeniledikçe bildiğin ağırlaşıyor. içeriğinde zararlı maddeler ve silikon bulunması da cabası.
https://www.bioderma.com.tr/urunlerimiz/photoderm/max-aquafluid-spf-50::tık tık">https://www.bioderma.com.tr/urunlerimiz/photoderm/max-aquafluid-spf-50::tık tık
https://www.bioderma.com.tr/sites/default/files/styles/fiche_produit/public/aquafluide.png

l'oreal saf kil eşitleyici maske

10 kullanımlık cilt tonunu eşitlemek için üretilmiş limon kokulu maske. haftada üç kez kullanılıyor. kullandığım süre boyunca hem cildimi yumuşacık yaptı, hem cildimdeki renk eşitsizliğini giderdi ve daha aydınlık gösterdi; cildimi de germedi ama yüzümdeki sivilce gibi küçük pütürlere içeriğindeki silikon sebebiyle bu mu sebep oldu bilemiyorum. içeriğinde parfüm ve orta sınıf zararlı kimyasallar da olduğundan tercih edilesi değil.
https://www.lorealparis.com.tr/urunler/cilt-bakimi/cilt-temizleme/saf-kil/saf-kil-esitleyici-maske/::tık tık">https://www.lorealparis.com.tr/urunler/cilt-bakimi/cilt-temizleme/saf-kil/saf-kil-esitleyici-maske/::tık tık
https://i.hizliresim.com/qA705q.jpg

kaş jeli

bol kaşlı hanımkızlarımızın isyankar kaşlarını yola getirmek ve evereste çıkarmak için üretilen kaş ürünü. kaşların kalem ya da farla doldurulduktan sonra şekil vermeye yarıyo. yeni çıkan kaş modası -evet, kaşların bile modası var artık- kaşların yukarı doğru taranması olduğu için bu atatürk modeli verilmiş kaşları sabitler. kaş farlarında farın yanında ikili olarak satılır ama artık kaş maskarası olan formu yaygın.

dudak boyası

ateşin yeni icat edildiği dönemlere ait bir tdk tanımı gelsin;
Dudakları boyamak için kullanılan kokulu, renkli madde, ruj.

günümüzde pek kullanılmasa da bazen çocuklardan duyarsınız;
-öoyretmenim dudağna boyağ mı sürdün? çoh gözel olmuşsun.
-öyretmenin sürdüyü boya değil o, ruyj ruyj.

kaş farı

kaşların arasındaki boşlukları doldurmak için kullanılan, kaş kalemlerinden daha doğal bir görüntü veren far formundaki kaş ürünü. yüzü sert göstermemesi ve arab bacılarımıza dönüşmemek için cilt tonunuza göre ve kaş renginden bir iki tık açık renk seçmek gerekir. hele de farın rengini saç renginize göre seçerseniz ido tatlıses'e dönüşmeniz işten bile değil. bu yüzden deneyerek almakta fayda var.
kaş kalemi gibi kaş dökmemesi de bir diğer artısı ama ne yazık ki yanında taşımak için pek kullanışlı değil. makyaj ürünleri mutlaka bir kez yere düşer ve bu ürün yere düşünce anında tuz buz olur, küçücük bir şey zaten.
hiçbir marka çok fazla renk alternatifi sunmadığı için markasına göre değil, cildinize en uygun olan renge göre marka seçmek gerekiyor.
https://img-watsons.mncdn.com/Content/Images/Thumbs/0012314_eyebrow-duo-kas-fari-02-medium.jpeg

the exorcist

ilk şeytan çıkartmalı filmi izleme niyetiyle hiçbir beklentiye girmeden hatta 70 li yıllarda çekilmiş bir korku filmi ne kadar güzel olabilir ki önyargısıyla izlemiştim ama yanılmışım. filme dair ayrıntıları hatırlayamasam da tüm korku klişelerine rağmen çok doğal bir seyirde ilerlemesini sevmiştim ve sıkılmadan izlediğimi hatırlıyorum. çok korkmasam da filmin insanı gerilim moduna sokan ve içine alan bir kaotik havası var zaten. en azından şeytan çıkartma sahnesinde abartıp saçmalayacaklarını düşünüyordum ama o tarihte bu sahne bile günümüz türk filmlerini göz önüne alırsak gayet başarılı bence.

the pianist

gerçekten beğendiğim sayılı filmlerden biri. konunun işlenişi, görüntüler, oyunculuklar, diyaloglar, baştan sona ve bütünüyle güzel. filmin amacını, spekülasyonları falan boşverin. film vermek istediği duyguyu gayet iyi yansıtmış ve son derece de etkileyici.

uzun hikâye

ilk çıktığında çokça konuşulan filmlerden biri. bende çok bir etki bırakmamış ki sinemada izlediğimi bile unutmuşum. sıkılmadan izlemiştim ama ortada abartıldığı kadar iyi yansıtılmış bir aşk olduğunu düşünmüyorum, fazla zorlama, fazla yapaydı bana göre. hele de köyden indim şehire filmindeki saffetle emine'nin o doğal, naif ve saf aşkının yanından bile geçemez.
filmin tek güzel yanı, izlendiğine pişman etmeyen tek etken kenan imirzalıoğlu ve oyunculuğu. onun dışında ortalama bir film.

goodfellas

senaryosu hariç iyi film ama yaklaşık bir haftada falan zor bitirdim. sıkıcı, fena sıkıcı. gereksiz uzun. aklınızda yer edecek bir sahne, şaşırtacak bir olay, güzel bir replik falan yok. öyle düz, dümdüz. ki based on the true story filmleri ne kadar kötü de olsa beni sarardı ama bu hiç sarmadı da. imdb puanına bakılarak izlenirse büyük hayal kırıklığı olur.

mohamed salah

mütevazı bir giyime, makyajsız ve güzelliğini sergilemeyen bir tesettüre sahip olduğu için linç yemiş eşi.
adamın milyon dolarlık bir futbolcu olduğunu öğrenince ben de şaşırdım. futbolcuların ne tarz ucuz kadınlarla ne derece ucuz hayatlar yaşadıklarını biliyoruz çünkü.
helal olsun ve ne mutlu ona böylesi bir eşi var.
1 /