1. toplam entry 6161
  2. takipçi 18
  3. takip edilen 14
  4. puan 36469
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

bkm kitap

bitmiş tahta kalem göndermiş online alışveriş sitesi. az falan değil, bildiğin kullanılmış, bitmiş kalem. sipariş verdikten 5 gün sonra kargoya verdiler ve stokta olmayan ürünü iptal ettikten sonra paramı geri yatırmalarına şükrettim ben açıkçası. aman diyeyim uzak durun.
edit: tahta kalemle ilgili irtibata geçtikten sonra anında para iadesi yaptılar.

samuray kılıcıyla kadın cinayeti

katilin annesi psikolojisinin bozuk olduğunu ileri sürüyor. psikolojisi yerinde olan da "nasılsa gider paşa paşa yatarım" kafasında. bu ülkede erkeğin kadını öldürmesi için akli ya da psikolojik dengesinin ne olduğu hiç önemli değil. katil oğlunu savunan o anne-baba idam olsaydı başından kesinlikle bir an olsun ayrılmazdı. ama şimdi olabildiğince az ceza alması hatta almaması için müebbet yerse de hapishane şartlarını en güzel şekilde ayarlamak için uğraşacak. çünkü o katil oğlu hayatta. ümit var o kadın için. her şartta var. on kişiyi öldürse de o katil devlet tarafından yaşatılacak çünkü.
daha fedai öğretmenin vefatını atlatamamışken bu haber beni çok dağıttı. annesinin görüntülerini izledim, daha da mahvoldum. kaldı ki zerre kadar anlamam mümkün değil yaşadığı acıyı.
işin garip tarafı şu ki hep bizim başımıza gelmez sanıyoruz. hep ama. karşımızdaki insanın her an bizi öldürebileceğini düşünmeden öylece yaşıyoruz bu ülkede. doğurup doğurup ortalığa salan anne babaların çoğunluğu oluşturduğu bu ülkede.

trendyol express

trendyol firmasına ait kargo şirketi. kargoları diğer kargo firmalarına göre bir gün geç getiriyor. her zaman.
gerçi girişimci yoksunu bu şehirde trendyol express'in olduğuna bile inanamamıştım ilk geldiğinde ama kargocunun aracının arkasında "laz kızı" yazısını görünce taşlar yerine oturdu.

it s a wonderful life

"-Dünya'da biri yardımımızı istiyor.
-Harika. Hasta mı?
-Daha kötü. Umutsuz."

tatlış tatlış ilerlerken son 40 dakika bambaşka bir güzelliğe evrilen film. james stewart aşk, öfke, çaresizlik vs. her tür duyguyu aktarmada, içinde bulunduğu durumu yansıtma konusunda o kadar iyi ki filmi izledikten sonra tüm james stewart filmlerini bir çırpıda izlemek istiyor insan. sanki tüm oyuncular oynamış da bir tek o yaşamış gibi.


özellikle mary'le olan telefon sahnesi filmin en güzel yeriydi bana göre.

pralin

hayır olsun diye dağıtılan hobby çikolataların ham maddesi olan çikolata. çikolata oranı beyaz çikolatayla sütlü çikolata arasında bir yerlerdedir. en lezzetsiz ve en ucuz çikolatadır.
dipnot: beyaz çikolata çikolata değildir.

izmir bombası

gereksiz abartılan yiyeceklerde başı çekenlerden. izmir bombasını ilk üreten ve en bilinen yer olan çelebininkini yemiştim. tahminlerimden çok daha berbat çıktı. çikolatadan birazcık anlayan biri o çikolatanın 3. sınıf pralin olduğunu ilk lokmada hatta kokusundan bile anlar. tatlının tüm olayı çikolatası ve o da en adisinden. yok çikolatalarını kendileri yapıyorlarmış da bilmem ne. yapıyorlarsa da en ucuz çikolatayı yapıyorlar. kendilerinin yapması kaliteli çikola yaptıkları anlamına gelmez ki. satılıyor ya nasıl olsa. yersen.

hamburger

şekerli ekmek sevmediğim için kendisini de sevmediğim yiyecek. hem lezzetsiz hem yemesi konforlu değil. yemek kültürü olmayan yerlerde yenir anlarım da köfte ekmek, dürüm, kebap, tost vs. envai çeşit daha lezzetli alternatifi olan bir ülkede insanlar neden bu ucubeyi yeme ihtiyacı duyar? özentilik ve eziklik tam anlamıyla.
1 /