1. toplam entry 6036
  2. takipçi 8
  3. takip edilen 3
  4. puan 23457
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 7 yıl önce

tabata

Hiit antrenmanla çok benzeyen, nabzı hep yukarılarda tutan, çok hareketli, vücudun her bölgesinin çalıştığı bir antreman çeşidi. Ekipmansiz ve işlevsel olmasıyla da baya ünlü ve yaygın.

Kondüsyon gelişiminde önemli bir katkısı vardır. Spora yeni baslayanlara tavsiye etmem.

aşırı iyi insanların çok egolu olması

Tebrik ederim, su götürmez bir gerçekliktir. Çok iyi insanlar yaptıkları iyiliklere beslenmeye alışrlar, bu onları gururlandirdikca gururlandirir. Kendilerini aşırı sevmeye başlar ve megalomanliga doğru yol alirlar. Bu süreç ilerleyen safhalarda buna alışmaya ve vazgecememeye neden olur bu da zaman içinde egoyu besler ve büyütür. O yüzden o insanları yardımına destek ararken hep agresif ve bir ben mi ugrasacagim, tükendim tavrıyla görürsunuz. Aşırılık'ta mutevazilik yoktur.

evlenmek

İki insanın bir evi paylaşmak, bir ömür boyu birlikte olacaklarına soz vermek amaçlı yaptıkları resmi birliktelik. Evliliğin kaba taslak tanımı budur.

Evlilik ile alakalı evli ya da bekar olsun yorum yapmak yahut yorum yapanları dikkate almak çok saçmadır. Çünkü evlilik bir isimdir. Bu ismin anlamını kişiler kendileri belirler. O yüzden herkesin evlilik hayatı farklidir ve farklı olacaktır. Dolayısıyla herkesin hayatına kimse karışamaz. Yaşayıp görün derim ben, zira tavsiye alınamayacak bir konu bu.

Maskenin güzelliğe etkisi

Maskenin güzelliğe etkisi var mıdır bilmiyorum ama sanırım insanların yüzünün yarısıyla uğraşma kaygısını giderdi. Örneğin, kadınların bıyıklarını almak için çok acele etmemesi, diş fircalamanin azalması, ruj gereksinimi, dudak koruyucuları vs.

Maskeler kalktığında herkes ilkel yaşamdan çıkmış gibi olmasa bari, hani maskeliyken olan alışkanlıkların devam etmesi çok iç açıcı olmayacak gibi.

Tazmanya canavarı gibi ağlayan çocuk

Muhtemelen ailesini ablukaya almış çocuktur. Çünkü ailesini yöneten değil de ailesinin yönettiği bir çocuk olsa sivrisinek gibi ağlardı.

Yine rahatsız ederdi ama en azından uzulunurdu. Yazık çocuk içli içli ağlıyor denilirdi. Görmezden gelinir, gerekirse yardım sinyalleri cakilirdi. Böyle olunca hay ağzına 3 günlük çorap tikasinlar deniliyor.

sözlük yazarlarının karalama defteri

Ya buraya gelip anlamlı, duygusal, romantik, edebi falan bir şeyler karaliyosunuz ya, bazen ben de karaliyorum yalan yok.

Ama hadi itiraf edin, yazarken o ruh halinde ya da atmosferde olmuyorsunuz be abi. Elindeki cips tozlarını yalarken, yağlı parmağınla da duygusal poz kesme şimdi. Biliyoruz biz seni hadi.

Ay bir dk editi: iş bu entry herhangi bir kimseyi direkt olarak hedef almamıştır.

mutlu aile pozu

Ya böyle bir şey yok arkadaşlar. 2 çocuklu mutlu bir aileden bildiriyorum. 15 saat poz, çocukları organize et şöyle dur böyle gül stresi cekecekseniz, 7580 fotoğraf içerisinden hiç birini begenmeyecek ve bi 15 saat daha harcayacaksaniz siz bilirsiniz yine de.

gülümsemek

Günümüzde o kadar da iyi bir şey değil. Birine iyilik olsun diye gülümsesen ya tacize ugrarsin ya dayak yersin. Yeni düzen böyle değil mi ya hepiniz mi İsviçre'de yaşıyorsunuz ben anlamadım ki. Allah Allah şaşırdım şimdi.

dünyaitiraf.com

Bazen ama bak bazen diyorum, çocuklarımdan abur cubur saklayıp gece gizlice yiyorum. Anam Pirana gibiler ne yapayım? Bazen insan keyfini cikara çıkara yemek istiyor. Hayır zaten çok fazla yemeleri zararlı. Di mi ama? Aslında ben iyi bir şey yapiyorum. Evet evet bunu ben hep yapayım.

Yarın onlara da sebze çorbası falan pisireyim, yemiyolar ama iyi bir anne gibi hissetmem lazım. Biliyorsunuz iyi bir anne olmak için sebze çorbası yapmanız şart.

Yediniz mi? Ben yemedim.

mutfak

Bir insan evin bir odasina bu kadar anlam yükleyebilir mi? Yes orrayt.

Günümün neredeyse 6 saatini mutfakta geçiriyorum. 8-9 saat uyuduğunu düşünürsek bu baya fazla bir zaman. Sadece yemek yapmıyorum ama mutfakta oturmayı seviyorum. Bütünleşmişim artık, sürekli bir iş çıkarıyorum, kendime Köşeler falan yapıyorum. Beni evde bulmak isteyen önce mutfaga bakar. Öyle de benimsemişim ki benim dışımda mutfağımda kimseye yemek falan yaptırmam. Çünkü bir şeyin yeri değişse bütün sistemim çöker. Mutfağım üzülür, bakmayın öyle durduğuna çok kırılgandır. Hiç dayanamaz.
1 /