1. toplam entry 4694
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 0
  4. puan 11111
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 14 yıl önce

3 kasım 2022 bayern münih anadolu efes maçı

euroleague 2022-2023 sezonu 6. hafta maçı. son iki yılın şampiyonu, tartışmasız son 4 yılın en iyi takımı anadolu efes takımının bu sezon 3. galibiyeti için oynayacağı maç. rakip geçen senelerden daha kötü durumda gözüküyor. hala maç kazanmışlığı yok. maç kazanamayan tek takım. deplasmanda oynayacağız bu maçı kazanacağımızı düşünüyorum. gerçi bizim efes'te golden state warriors gibi biraz salmış durumda. saat 22:30'da başlayacak maç ssport kanallarında yayınlanacak.

buğrahan tuncer

anadolu efes ve ergin ataman'ın necip uysal'ı. bir türlü vazgeçemiyorlar. yine milli takım kadrosuna seçmiş ergin hoca. yahu berk uğurlu, doğuş özdemiroğlu, kartal özmızrak var. hepsini geçtim zımba gibi ömercan ilyasoğlu var. o'na yatırım yap bari.

tüm partilerin kapatılması gerekliliği

solcuların partiye, sağcıların lidere oy vermesi tespitini okumamla birlikte aklıma gelen gerekliliktir. evet azizim, ülkemizde demokratlık denen şey yüzde 20 ya vardır ya yoktur. belki bu rakam bile oldukça iyimser gelebilir. yıllar önce komşu olduğumuz emekli öğretmen ali emmi bile ''ben sosyal demokratım, chp'den başka partiye oy vermem'' diyebiliyor. emmi, sen bile böyle yaparsan, nasıl aydınlığa çıkacak karanlıklar dememle, aramıza ışık hızında mesafe koydu. benim gibi aklı selim bir insan nasıl chp'ye oy vermezmiş. bababababababa.

neyse; buradan daha önce ülkeyi hiç yönetmemiş partilere sesleniyorum. birlik olun. ülkeyi akp, chp, mhp, saadet girdabından kurtarın.

itibardan tasarruf olmaz

(bkz: savarona)

***Bu satış sırasındaki olaylar zinciri şaşırtıcıdır. 1936 yılında Kral VIII. Edward İstanbul’u ziyaret etti ve o zamanki devlet yatı Ertuğrul’da Mustafa Kemal Atatürk’ün konuğu oldu. Bacadan dökülen kurum Majestelerinin beyaz pazenlerini öylesine kirletti ki Atatürk Ertuğrul’u hurdaya gönderdi ve yeni bir cumhurbaşkanlığı yatı araştırılması için emir verdi. Türk bayrağı Mart 1938’de Southampton’da Savarona’ya çekildi.***

git

lebron james

bugün izlediğim pelicans maçının ilk yarısında gördüğüm kadarıyla, fiziksel olarak baya baya bitik durumda olan efsane basketbolcu. nba'in en fazla sayı atan basketbolcusu unvanı için kasıyor besbelli ki. çünkü bu lakers takımıyla bırak şampiyonluğu, playoff yapması bile zor gibi.

los angeles lakers

bu sabaha karşı oynanan maçta pelicans takımını, allah'ın lütfu ile uzatmalarda kazanarak, galibiyet serisini 2 maça çıkarmış efsane basketbol takımı.

skor 111-108 pelicans lehine idi. pelicans oyuncusu Dyson Daniels, kendisine yapılan faul sonrası yaptığı 2 atışıda kaçırdı. maçın bitimine 1,4 seniye felan vardı. lakers mola aldı. bende servisi kaçırmayayım diye evden çıktım mecburen. işte o esnada lakers üçlüğü atmış ve maçı uzatmaya götürmüş. uzatmada da maçı kazanmış. tüm aksiyonu kaçırdım yani. güne bu şekilde başlamakta ancak benim gibi bir kula nasip olabilirdi. çünkü lakers hiç galibiyet almasın istiyorum. çünkü sacramento ile oynanan playoff maçının son saniyesinde robert horry'nin attığı o unutulmaz üçlüğün acısını hala içimde hissediyorum. o kings takımını ne kadar sahiplenmişsem artık.

bir partiye oy verip bir başka partiye oy vereni aşağılayan organizma

(bkz: karaktersizliğinden habersiz insanlar)

sistem bu olum. seçime giren partilerden birisine oy veriyorsun vatandaş olarak. ben tüm partilerin kapatılması gerekliliğinden yanayım. krallıktan yanayım. adil bir kral bulma ihtimalimiz, demokrasi ile gelişebileceğimiz ihtimalinden katbekat daha yüksek. en azından bir tane kralımız olur, ona çalışırız. şimdi ki gibi binlerce kralla uğraşmayız.

kemal kılıçdaroğlu

cumhurbaşkanı adayı bile değilken, amerikalarda, ingilterelerde ne işi olduğunu merak ettiğim (maalesef) ana muhalefet partisi lideri.

10 şubat 2019 tarihli evrensel gazetesi tivitinde ''kılıçdaroğlu: türkiye, osmanlı'dan sonra ilk kez londra'daki bir avuç tefeciye teslim edilmiştir. borç aldılar, şimdi emir alma noktasındalar. akp döneminde londra'daki tefecilere ödenen faiz 163 milyar dolar'' demiş. böyle dedikten sonra ingiltere'ye para bulmaya gidiyor oluşu, ironi değil de nedir? böyle muhaliflik mi olur azizim?

git

git

kemal atatürk

halkın kendi kendisini yönetebileceği fikrini aklına kimin soktuğunu merak ettiğim başarısız siyasetçi. keşke hem padişah hem halife olsaydı da başımıza şu demokrasi belasını musallat etmeseydi. günümüz türkiye'sinde, halkın büyük çoğunluğunu memnun edemezsin azizim. illa bir yüzde 49 memnuniyetsiz olacaktır. bu da karın ağrısı demektir. huzursuzluk demektir.

çılgın chpli muharrem ince, eski başbakanlardan ahmet davutoğlu, eski bakanlardan ali babacan, iyi parti kurucularından ümit özdağ, eskiş mhplilerden meral akşener, eski chplilerden bülent ecevit gibi isimler, sonrasında kendi partilerine muhalif olmadılar mı?

edit: ekleme
1 /