1. toplam entry 3736
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 8796
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 13 yıl önce

türkiye'de ifade özgürlüğünün tehdit altında olması

İfade özgürlüğü kavramının doğuş sebebi tehditler olduğu için, gayet normal olan durumdur.

Adam ateistim diyerek tek iktidar sahibi Allah'ı inkar ediyor. Halbuki Allah cehennem ile tehdit etmiştir kendisine inanmayanları. Buna rağmen ateist olduğunu söyleyebiliyor 1 milyar civarı insan. Bunu söyleyerek kendini hayata karşı motive ediyor. Ama sonsuz merhamet sahibi Allah, beni inkar etti diye bu insanların canlarını almıyor, çünkü aynı zamanda sonsuz adalet sahibidir Allah. İşte biz müslümanlar da, şeriata uygun yaşayıp, gerektiğinde, İslam düşmanlarına karşı samimice kendimizi ifade edeceğiz. Sonunda ölüm olsa bile. Kolay mı la ifade özgürlüğü!!!

Özetle tehdit ne kadar büyük ise, ifade özgürlüğü o kadar değerlidir. Necip Fazıl, Aziz nesin, Aliya, Nazım Hikmet, Sabahattin Ali, Necmeddin Erbakan vs. olmak kolay mı?

Sızlanmak yok müslümanlar. Mücadele var.

dexter

Finalini izlediğimde, ölmediğini görünce, bir şekilde tekrar öldürmeye başlar Dexter Reis diye içinden düşündürten dizi. Geri dönüyormuş. O zaman bende geri döneyim. Peki ben Dexter mıyım? Değilim. Müslüman olmasaydım, muhtemelen olurdum.

Hannibal Lecter'dan aldığı yetkiye dayanarak şerefsizleri öldürmeye devam etmeli tabi.

(bkz: ateist olsaydım katil olmam gerekirdi)

">git

katip sinan camii

kubbesinde tabut bulunan camimizdir. Nişanca, Çoban Çavuş Sk. No:8, 34130 Fatih/İstanbul adresinde bulunmaktaymış kendileri. katip sinan efendi camii'yi kendisi yaptırmış ve ölürsem beni kubbenin yanına gömün diye vasiyet etmiş. tabi bir insan neden böyle bir vasiyet verir orası taktiri ilahi artık.

İstanbul’un fethinden sonra yapılan ilk camilerden biri olan Katip Sinan Camii, 1496 yılında Sultan İkinci Bayezid devrinde mutfak katipliği yapan Katip Sinan tarafından inşa ettirilmiştir. Biriktirdiği paralarla hayır amaçlı bu camiyi yaptıran Katip Sinan, rivayete göre ölünce caminin kubbesine defnedilmek için vasiyette bulunur. Kısa bir zaman sonra vefat eden Katip Sinan’ın vefatı tüm sevenlerini üzer. Katip Sinan her ne kadar vasiyet etmiş olsa da halk, bu vasiyete uymamıştır. İslam inancına göre tabutla gömülmek uygun olmadığından, halk Katip Sinan’ı caminin bahçesine gömmeye karar verir. İşte tabutun ilginç hikayesi de burada başlar. Cenaze namazından sonraki gün namaz kılmak için camiye gelen halk, gördükleri manzara karşısında şaşkına dönmüştür. Katip Sinan’ın mezarının boş olduğunu ve tabutun kubbede yer aldığını gören halk, tabutu mezara taşımış. İkinci gün camiye gelenler yine aynı manzara ile karşılaşınca tabutu yeniden mezara taşımışlar. Ne var ki üçüncü günde tabut halkı kubbede karşılayınca, halk daha fazla ısrar etmemiş ve bu işte bir keramet olduğunu düşünerek tabutu orada bırakmışlar. Tabut o günden beridir hala kubbede yer almaktadır.


git

24 mart 2021 türkiye hollanda maçı

Covid19 halimle gol gol diye bağırtan maç. Herşey iyi güzelde, Caner Erkin terbiyesizini niye oyuna aldı Şenol hoca hala anlamış değilim. Kenan karaman'ı bile bir mantığa sığdırabiliyorum ama Caner niye oyuna alındı yahu. Yalnız şu kabak gibi ortaya çıktı. Milli takımda en kötü gözüken futbolcu Ozan Tufan idi. Çünkü bizim leş futbol ligimizde oynuyor. Tebrikler milli takım. Burak Yılmaz'ın frikiği ise bildiğin Juninho golü. Ronaldo kimmiş.

Haaland denen bir süt çocuğu varmış

Bugün oynanan Hollanda maçında şov yapan Burak Yılmaz'ın, Haaland için söylemiş olabileceği atar gider sözü. Önümüzdeki Norveç maçında haaland'a gerçek golcü nasıl oluru izletecektir Burak reis. Gerçi Merih Demiral, Çağlar söyüncü reislerin söylemesi daha uygun olurdu ama Burak kaptan olunca, söz hakkı onda.

Bana haaland'ı getirin diyerek mermer tokatlamaya başlamış bizim futbolcular. Şimdi Haaland korksun. Bu arada tore Andre FLO Reis'e selamlar.

naim süleymanoğlu

gece gece yine bizi gurulandıran efsane sporcumuz. aslında halter değilde dertlerini kaldırmış abimiz. allah rahmet eylesin güzel insan. keşke ölmeden önce çekilseydi filmi. yine buna da şükür. sonuçta atatürk'ün kabrini bile 15 yıl sonra yapabilmiş bir milletiz. vefasızlık bizim işimiz. ülkenin her tarafında ismini görmemiz gereken insanların başında gelen insanlardan birisi naim süleymanoğlu ama çoğumuz unuttuk, kimi gençler bilmiyor bile.

atletico madrid

mutevehhim sözlük semalarında gözüktüğünden bu yana düşüşe geçmiş la liga lideri futbol takımı. en son yazdığımda 2 maçı eksik olmasına rağmen real ve barça'dan 7 puan öndeydi. dün oynanan maçlar sonunda barça'dan sadece 4 puan önde bulunuyor. mutevehhim sözlükte bulunmaya devam ettiği müddetçe, büyük ihtimal şampiyonluğu barcelonamız kucaklayacaktır. şampiyonlar liginde zaten tokatlandılar chelsea takımına. adamları bitirdin la mutevehhim.

28 maç-66 puan atletico
28 maç-62 puan barcelonaü
28 maç 60 puan real madrid.

aylık net geliri 10 bin liradan aşağı olmayan adamların devletimin yanındayım tweeti atması

gayet normal olan durumdur. bence normal olmayanı, aylık net geliri 10 bin tl'den yukarı olan adamların devletin yanında olmamalarıdır. tabi aylık geliri 10 bin tl'nin altında olupta devletimin yanındayım diyen insanlarımızı da iyice anlamak gerekmektedir. ben ise sabah kahvaltısını evinden getiren, yoksulluk sınırı altında yaşayan, devlet yanlısı bir insanım. kuzey kore, vietnam, afganistan, kolombiya, meksika vb. gibi ülkelerde de yaşıyor olabilirdik. kimse pozitifliğimi engelleyemez.
1 /