1. toplam entry 4030
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 9481
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 13 yıl önce

30 Haziran 2021 Türkiye Uruguay maçı

çok kısa bir bölümünü izleyebildiğim maç. 95-86 kazandığımız maç. maça berk uğurlu-cedi osman-furkan korkmaz-alperen şengün-sertaç şanlı ilk beşiyle başladık. buğrahan tuncer, ömer faruk yurtseven, ersan ilyasova, melih mahmutoğlu, doğuş özdemiroğlu ve şehmus hazer'de yedeklerimizi oluşturdu. maçın son çeyreğinde geriye düşmemize rağmen cedi osman'ın harika performansı ile maçı kazandık şükür. takımımızda cedi 27 sayı, alperen 15 sayı, sertaç yedi sayı ile oynadı. rakip takımda en tanıdık isim bir zamanlar efes forması giyen granger idi. 25 sayıyla etkili bir oyun sergiledi granger. şhane larkin2in sakatlığından dolayı kadromuzda olmaması, özellikle 2. grup maçları için çok sıkıntı yaratmaz inşallah diyerek bitireyim.

git

adalet ve kalkınma partisi

kalkınma kısmında savunulacak icraatleri olmasına rağmen, adalet kısmında sınıfta kalmış partidir. başta ülkemiz olmak üzere, tüm dünyanın islam'ın adaletine ihtiyacı vardır. bunun başlangıcı da, birleşmiş milletler güvenlik konseyi beş daimi üyesi arasına bir müslüman ülkeyi sokabilmekten geçmektedir.

kopya çekmek

mallık derecesinde duygusal olmak derdinden muzdarip insanlarımızın oldukça çok olduğu ülkemizde, sıradanlaşmasının sonuçlarına katlanmak durumunda olduğumuz büyük günahlardan sadece bir tanesi. evet diyanet işleri ve milletin önde gelenleri bu kopyayı büyük günahlar mertebesine sokmalı. çünkü bir zincirleme gibi tüm ülkeyi ve hayatımızı etkiliyor. nasıl etkiliyor yahu diyenler olabilir aramızda. şöyle oluyor kardeşler. bir insanımız hak etmediği halde dersleri kopya çekerek geçiyor. sonra diplomasını alıyor. hak etmediği şekilde aldığı diploma ile, hak etmediği işleri alabiliyor. mühendis oluyor yaptığı evler yıkılıyor. hakim oluyor verdiği kararlar ile toplumda infiale yol açan kararlar alabiliyor. çünkü hak etmeden diploma almayı kanıksadığı için, menfaati için her yolu mübah görebiliyor bu zihniyet. yani normalleştirdiğim bir kopya çekme işlemi, ülkenin adalet sistemini, inşaat sistemini, vb. sistemleri çökertiyor, bağnazlaştırıyor. sonuç ise elmalı davası, soma maden kazası, kartal'da durduk yere yıkılan binalar, yoılsuzluklar, namussuz olmasına rağmen milletvekili olabilen deniz baykal vb. sorunlarla 98 yıldır gelişmemiş bir ülke olarak hayatımıza devam ediyoruz maalesef.

(bkz: kopya çekmeyi önleme bakanlığı)

bahane

kötü bir müslümana hitaben söylenen ''sen müslümansan ben müslüman değilim'' olanından daha gerzekçesini duymadığım duygusal mastürbasyon yöntemi. sen örnek müslüman ol, seni örnek alalım o zaman hırbo.

karaktersizliğinden habersiz insanlar

malumunuzdur ki 20'li yaşımın başlarında okumam gereken mühendisliği, zamanın şartları, kaderimiz gereği 2018 yılında kazandım. 2 yıl dondurduktan sonra bu sene başından itibaren okumaya başladım. malumunuzdur watshap grupları oluşturuluyor her ders için. uzaktan eğitim sistemi mecburiyetinden dolayı tüm kaynaklar önümüzde açık olacak şekilde sınavlarımız yapılıyor. buna rağmen, çekilen kopyanın haddi hesabı yok. hatta işin iyice kakasını çıkarıp parayla ödevlerini yaptıranlara bile tanıklık etmek durumunda kaldım maalesef. ben direndim tabi tüm bu absürtlüklere. dolayısıyla not ortalamam 2'nin altında. ilk dönem bir dersten kaldım. 3 dersten şartlı geçebildim. bu dönem ise 4 dersten büte kalmış durumdayım. gruplarda sen numuneliksin olum diyerek kafa yapıyorlar benimle. yahu dedim ben bu mühendislik diplomasını aldıktan sonra bunun faydalarından huzurla yararlanmak istiyorum. gerekirse 3 yıllık süre içerisinde anca geçerim ama kopya çekmem ben arkadaş diyorum. sana hayatta başarılar kardeş diyip kopya çekmeye devam ediyorlar. işin garip tarafı ise, dersin hocalarının defalarca kopya çekilmesine rağmen, hiçbir öğrencinin kopya çekmeden ötürü ceza almasını sağlamamaları. yahu kopya çekmeye göz yuman hocalarımız olduğu müddetçe, kopya çekmeye tenezzül edecek öğrenciler de olacak. bu işin cezasının çok ağır olduğunu iliklerine kadar hissettirmelisiniz öğrencilere. ama nerde.

özetle kopya çekildiğini bildiği halde kopya muamelesi yapmayan akademisyenler ve kopya çekmeye tenezzül eden öğrenciler olduğu müddetçe, elmalı davası gibi saçma sapan kararların çıktığı olayları daha çok görürürüz maalesef. 6'lık depremlerde bile çöken binalarımız olur daha. çünkü bu üniversiteleri bitiren öğrenciler hakim, savcı, mühendis, doktor vb.oluyorlar.

elmalı davası

namussuzluk sonucu chp genel başkanlığından istifa eden deniz baykal'ın milletvekili olarak seçilebildiği ülkemizde şaşırılmaması gereken olaydır. halbuki bir devlet memuru deniz baykal gibi kırmızı çizgilik bir hata yapsa, memurluktan azledilir. gerçi 17. yılımı geçiriyorum devlet görevimde. gördüğüm namussuzlukların haddi hesabı yok. yani geleceğimiz olan çocuklarımıza bu haksız davranışı yapanlarda ülkemizin insanı, kararı verenlerde ülkemizin hakimleri. ne diyeyim hayrolsun.

edit: #6956214

evlenmeye karar verirken dikkat edilecek hususlar


***evlenmeden önce yaşadığın hayatın 180 derece değişeceğini zannetmemek.
***evliliğin, hayatın zorluklarına karşı birlikte yol alma olduğunu bilmek. evliliği mutluluk zannetmeyin yani. mutlu anların tadını çıkarın birlikte.
***peygamberimizin takva için evlenin önerisini mıh gibi aklımıza kazımak. zaten bu üçüncü öneriyi mıh gibi aklınıza kazırsa iki tarafta, kıyametleriniz kopana kadar evli kalırsınız.

edit: en önemli şeyi unutmuşum. evliliğinize (anne-babalar da dahil) 3. şahısları karıştırtmayın.

popülizm

elmalı davası için yaratılan infiali görünce aklıma gelen tepki çeşidi. ulan sanki tarihte ilk defa bir mahkemede saçma sapan bir karar veriliyormuş gibi. ben elmalı davası konusunda sistem eleştirisi yapınca basıyorsunuz eksileri. eyvallah eksiler içinde. hiç mesele değil. atatürk karşıtıymışımda, konunun italyan ceza kanunuyla ne alakası varmış ta falan fişman. sanki hakimler karar verirken bu kanunlara göre karar vermiyorlar. sanki mahkemelerimizde atatürk maskı yok. peki siz popülist yaklaşınca bir şeyler düzeliyor mu? aramızda kaç kişi o davanın dosyasını inceledi de gelip burada bilgi verdi. varsa yoksa işkembeden sallayalım. fetö gibi (adı bence yanlış konuldu, uluslararası bir isim konulmalıydı, abd'de konulabilirdi aslında) dünya çapında yapılanmış bir örgütle mücadele ederken, müslümanlar olarak çok fazla duygusal ataklar yaşamamalıyız bence. çünkü önümüzde suriye, ırak örneği var. allah korusun bir gecede bir bakmışız parça pinçik olmuşuz. belki de parça pinçik olunca akıllanırız ha ne dersiniz. malum avrupa birlik olana kadar iki tane dünya savaşı verdi birbiriyle. neyse, kıyamete gebe dünyada fazlada kasmamak gerek aslında.

idam

Geçen haberlerde izlerken gördüm alt yazıda. 147 suçtan sabıkası olan kişi yakalandı. Yahu adam suç makinesi olmuş ama hala elini kolunu sallayarak gezebiliyor. Böylelerini idam edeceksin. Tecavüzcüyü, tecavüz ettiği kişi affetmiyor ise idam edeceksin. Tacizcilikte, sapıklıkta ısrar edeni idam edeceksin. Vatan hainliği sabit olanları idam edeceksin. Apo organizmasını idam etmeyip besliyoruz yıllardır. PKK denilen terör örgütü hala aktif ise bu apo organizmasını neden besliyoruz hala. Nedir lan bu saçma sapan mahkeme kararları. İnsanları çileden çıkarmak için mi bütün bu saçmalıklar. Devlet devletliğini yapmazsa, böyle böyle trollerler ülkeyi efenim. Toplumun akıl sağlığını, huzurunu, adalete güvenini korumakta devletin bir görevidir sayın yetkililer.

muharrem ince

chp'nin cumhurbaşkanı adayı kategorisinden, en azılı chp muhalifi olma kategorisine yükselen chpli. evet chpli. komik mi, dramatik mi, gerilim mi bilemiyorum bu manzarayı. 57 yaşında anca anlayabilmiş chpyi. boşuna kürek çekiyorsun muharrem dayı.

yalnız şu medya ile alakalı dediklerinde oldukça haklı kendileri. chp medyası ile akp medyası birbirlerinin laciverdidir evet.

türkiye

***kurucu liderini kanunla korumak zorunda kalan ülke. (sadece bu sorun bile ülkenin neden gelişemediğinin en büyük göstergesidir)
***kurucu liderlerden kazım karabekir'in vatan hainliğiyle istiklal mahkemelerinde yargılandığı ülke.
***şeyh said'i hem vatan haini hem kahraman olarak görenlerin bir arada yaşamak durumunda kaldığı ülke.
***nazım hikmet'i vatan haini ilan ettikten yıllar sonra tekrardan vatandaşı yapan ülke.
***pkk'yı terörist olarak gören devletin, pkk'yı kahraman olarak gören milletvekillleri olmasına izin veren ülke.

velhasılı kelam, geçmişten ders alarak, bir barış ortamı yaratmazsa, başı sorunlardan ayıkmayacak ülkedir. tüm komşu ülkeleri ile bir toplantı yapıp, topraklarında ki yabancı askerleri göndermesi fikrini denemesi gereken ülkedir bence.
1 /