1. toplam entry 1114
  2. takipçi 6
  3. takip edilen 6
  4. puan 4542
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

uvey

Siz öyle bir yazı yazmamis olun üvey, biz okumamış olalım. Siz hiç gitmemiş gibi olun üvey biz hiç gelmemiş olalım. .. ben sözlüğe başladığım zaman yakını görmekte sorun yasamiyordum artık yakıni gormem icin gozluk lazim , düşün !
Gitmeden de kalınır sanki...

herkesle iyi anlaşabilen insan

Metropol insanidir, zira onlar iletisime geçmez öyle ustunkoru hal hatır o kadar. Konuşmadigin çayını kahvesini icmedigin sofrasında oturmadigin bütün ilişkini resmi kurum çerçevesinde yürüttüğün yani evi yanmış ara gelsin itfaiye sen hiç koşturma aç mi kalmış ara gelsin Valilik yetkilileri bi kap yemek verme görme duyma bilme ama selamlas öyle işte herkes herkesle anlasır şehirde. ..

günleri sayılı olmak

Bak bu çok acı bir durum çok trajik bir gün öleceğini bilmekle 5 gün sonra öleceğini bilmek başka başka bilmeler. Kimileyin empati kuruyorum etrafta şahit olduğum duyduğum vakalar insanlara ilişkin dayanılacak gibi değil Rabbim ya Rabbim.!

rahatsız eden gerçekler

Şu yaşıma değin ki yaşım da var biraz insan kendini bilir gerçeğine inandım inanmaya çalıştım belki de zorladım kendimi buna inanmak için fakat Hayır o ' bilmiyor yahu' fısıltısı hep vardı ve evet işte beni rahatsız eden gerçek bilmiyor insan kendini bil mi yor!

sözlük yazarlarının karalama defteri

Az önce rilke dizesi okudum, şöyle diyordu '"insanların çoğu yaşanmamış bir hayattan ölüyor "işte aynen bu. Evet bir çok yorumu yapılır ve belkide herkes yasamadigi yasayamadigi hayatı yaşanmamış bir hayat gibi değerlendiriyor ya da değerlendirir ve evet belkide ben de bunu yapiyorumdur. Ne diyorum bilmiyorum oldum olası hayata nüfuz edemediğimi dusunmusumdur bu gün zor bir hayatın bunun ilacı olduğu kanaatine vardım dışınız sertlestikce içiniz yumuşatır öyle de bir açmazı var ama.

hassas olmak

Hassas insanların çoğu belki şimdi daha demincek yıllar geçsede .... yaşadıkları sürece umursamaz insan olarak anılacak ve de öyle muamele görecektir , görüyordur görmüştür . Halbuki ki o o kadar çoklu o kadar geniş o kadar etrafça, etraflica o kadar düşünür ki sonunda herkesi haklı herkesi haksız herkesi mağdur herkesi Muzaffer herkesi herkesi yapması gerekeni yapabildiğini yapabileceğini yapacak olduğunu yaptığı kanaatine varır. Sonuç tahmin ettiğiniz üzere koca bir hiç ve geri çekilir hep çekilir daima çekilir. ..öyle

yadigar

İmam hatip orta kısımda ki arkadaşımın adiydi. Yadigar in iri yeşil gözleri simsiyah uzun saçları incecik bedeni ve de çok naif bir duruşu vardı. Neredeyse onunla hiç konuşmadık fakat Yadigar dendiğinde aklıma ilk ve hep o gelir onu da babası getirmişti sınıfa ve tuhaf biçimde bütün babalar mahzun ve Anadolu yüz lü idi. Uzun çok uzun zaman önceden bana kalan Yadigar.

evde kaldın diyen 70’lik teyze

Evet kaldım yahu diyerek mukabele ettiginde de böyle bir acıma duygusu mu dense utanma mi dense daha iyi olacak bir duyguyla , olsun olsun vardır bir nasibin evlenen lerin başı göğe mi ermiş derler yani onlar artık sadece " demek" için yaşarlar kalan ömürleri ni , takılmayın onlara Sevin onları
1 /