1. toplam entry 420
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 1534
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

game of thrones

Ensestin, homoseksüelliğin, çıplaklığın prim yaptığı dizidir. İzleyenler sanırım über şekilde tasarlanmış olduğunu zannettiği diziyi izleyerek kendi havasına hava katıyordur. Ha şu konuda evet muhteşem tasarlanmış çünkü içerdiği seks içerikli unsurlar bile izleyenlerine normal gözükmekte. Ah canlarım got (şimdi bunu da silmemeniz için açılımını yazıyorum moderasyon; game of thrones;) dizinize laf ettik de canınız mı sıkıldı? Edepsizce görüntülerle bezenmiş bir dizinin savunulması da hayli garip. Sonra neden yeni nesil böyle.. Sonra neden tecavüz böyle.. Bik bik bik. Bunları izleyin de normalleştirin çıplaklığı diye.

kadın vücudundaki dövmelerin anlamı

Bele yapılan dövmenin anlamını ne siz sorun ne ben söyliyim.
Erkekte de çok matah durduğu söylenemez. Putperestliğin modernleşmiş halinden başka birşey değil. Kadını da erkeği de bunu yaptırarak putperest adetleri yaşatmaktadır. Dövmeyi normalleştirip amerikan dizileriyle beynimize işleyen sistem daha neler yapmaz.

Tanım: kadın vücudundaki yapılan dövmelerin karşılık bulduğu anlamlardır.

annemin yarası

Geçenlerde izlediğim film. Savaşın, nefretin sonuçlarını gözler önüne seren bir film. Film bittikten sonra "Allah belasını versin bu sırpların!" demeyen yoktur sanırım.

Filmden sonra bu konu hakkında biraz google'a sorunca gerçekleri okumak hele daha can acıtıcı. Doğurtana kadar hapsedilmiş kadınlar ve sistemli tecavüze uğramışlar. Kimi öldürmüş çocuğunu doğar doğmaz. Kimi kadın bakmış çocuklarına. Kimi yetimhanelerde.
İslam dünyasında ilk kez kürtaja onay verilmiş. Çoğu kadın psikoloji olarak hala düzelememiş. Bosnalı erkeklerse hiç bu konuda konuşmamışlar.

sokak hayvanlarını öldüren ankaralı doktor

Psikopat bir doktordur. Bir canlıya kıymak ne demek anlamıyorum. Kişisel olarak hayvanlarla aram pek iyi değildir. Hatta bu sebepten belediyeye çok kez yazdım. Özellikle köpek çeteleri gece vakitlerde insanı uykusundan uyandırıyor. Dışarda ne zaman caddeye çıksam arabalara havlıyorlar topluca. Tedirgin oluyorum haliyle. Ataşehir belediyesine yazdığımda toplayamayacaklarını yasa gereği ilettiler. Ama şikayetimde kesinlikle öldürme olmaması gerektiğini barınaklara alınmasını söyledim. Yahu ama kardeşim bunca köpek doğu ataşehir veya batı ataşehir'de niye yok? Kesin hepsini toplayıp bizim gibi varoş görülen mahallelere bırakılıyor.

diş sağlığı vs diş beyazlığı

Dişlerin sağlıklı olmasının tek nedeni bebekken anne sütü içmek değildir. 2 ay emmişim topu topu. Bu zamana kadar dişçinin yolunu bilmem. 20liklerimde tamdır. Bence bu durum kesinlikle genetik. Mesela annemin dişleri sağlam değilken babamın eksik dişi dahi yok. Benim dişlerim de büyük ihtimalle babama çekmiş.

Diş beyazlığı konusunda çok fikrim yok. Genelde beyaz durur dişlerim. Sadece geçenlerde sigarayı bıraktım ve arkadaşlarım dişlerin daha beyazlamış demişlerdi. Sigara büyük etken diş beyazlığında.

zengin olma hikayeleri

Yıllardan bilmem kaç. O sıralarda damacanayla su almak lüks. Annemde temizliğe gittiği evlerde damacanaları görünce hoşuna gitti sanırım. Bir gün eve damacana su söyledik. Hemde erikli'den. Düşünün yani o nasıl bir zenginlik. Neyse eve damacana geldi. Kardeşlerimle biz acayip sevindik ama. Sanki eve uzaydan bir şey gelmiş gibiydi. Erkek kardeşimden dökülen şu sözler de hani güler misin ağlar mısın denir ya öyle bir durum.

"Şimdi biz de zengin olduk, oleeeey!"
1 /