1. toplam entry 7100
  2. takipçi 7
  3. takip edilen 14
  4. puan 24734
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 yıl önce

türkiye cumhuriyeti

AKP öncesinde laiklerin dindarlar üzerinde baskısı vardı, AKP döneminde AKP'ye muhalif herkesin üzerinde baskı var fazlasıyla.
AKP öncesinde laik elit bir tabaka vardı memleketin kaymağını yiyen. AKP döneminde yeşil elit çevre var memleketin kaymağını yiyen. Hem de çok daha fazlasıyla.
AKP öncesinde de hırsızlık yolsuzluk vardı. AKP döneminde duyamıyoruz herhalde yokturdur! AKP dönemine ''Hırsızlık başka, yolsuzluk başka'' diyen saray fetvacıları türedi.
Çok şey sayılabilir ancak bu bağlamda bu özgürlük-baskı deyince hemen aklıma akit geliyor. Akit üzerinde epey bir baskı vardı AKP öncesinde. Hep akredite durumundan yakınıyordu akit. Sonra ne mi oldu? Akit başkanın uçağından inmez oldu ve böyle şeyleri yaşamış bir yayın organı olarak akredite uygulananların değil hakkını savunma, karşı cepheye geçip saldırdı, daha da cezalandırabilmek için. İşte bu ahlakınız. Bu en müslümanları, akit. kaldı ki, bugünkü muhalifler akit kadar da sivri değiller.

Değişen bir şey yok. sadece ''... yeşili'' işte. Benim islamım domuza da, yılana da, kara köpeğe de, ne kim olursa olsun adaletle yaklaşır, hükmeder, onların da hakkını korur.

- tevhid
-vahdet
-adalet
-feraset

Hiç birisi yok sizde. Hatta islam ansiklopedisini şuraya döksen onlardan da hiç birisi olmaz. ahh feraset...

bunlar yüzünden müslümanız demeye utanır olduk

''Yüzünden'' yazacağıma ''sayesinde'' yazmışım, insan gibi uyaranlara teşekkür ederim. İnsan gibi değil de mağara kaçkını gibi davrananlar var, hem de başıma iman ölçer kesilerek. Adam bir kelimeden iman ölçerliği yapmış. Bunlar aslında evet, inanmıyorum dememizi istiyorlar. Buna zorluyorlar ancak zaten iman ettiğim şeyler bunlarınkinden çok farklı. Sizin gibilerle aynı ahlaka, aynı anlayışa sahip olmak utanılacak bir şey. Utanan haklı.

bunlar yüzünden müslümanız demeye utanır olduk

korkaklıktan bahsetmiyor, ''ortama göre şekil değiştiren'' ile ilgisi yok. çarpıtma üstadları yine damlamış.

Memleket kutuplaştığı için; Bir tarafta dindar-muhafazakar parti ve onmilyonlarca taraftarı, diğer tarafta laik-seküler kesim. Muhafazakarların sahtekarlıkları ayyuka çıkınca her iki taraftan da olmayan samimi müslümanlar , bu muhafazakar parti taraftarı sanılmaktan rahatsızlık duyuyor... Yoksa ; müslüman mısın? yoo ne münasebet ben laikim ya da ateistim gibi bir tablo yok ama çarpıtmacılar yine öyle bir şeyler yansıtmaya kalkmışlar.
Münafık; kendisini çok mübarek göstermek için şeyh el.... falan diye uzun etkili bir isim kullananlar olabilir. Bir defa münafık ''menfaati için hareket eden'' demek. Temelinde bu var. cemaatlere, iktidar partisine yanaşmak olabilir. Onlar en ön safta yer alıyorlarmış peygamber zamanında. Bugün en çok vatan millet, din diyanet diye bağıranların içine bakmak lazım...* Ben geneli karşıma alayım; sağım solum muhafazakar-dindar, cemaatler, partililer, bu sözlükte geneli de öyle. bunları karşıma alayım ve bu etiketle itham olunayım? Kimden ne menfaatim var? Ama biliyoruz; partilerinizi, cemaatlerinizi. tamamen menfaat çarkı. O en müslüman cemaatleriniz torpille devlette kadro alıyor. bakın bu münafıklıktır mesela.

eğer bu ülkede herkes özgür ve hür şekilde dinini yaşayabiliyor ise bunu sağlayan ak parti'dir

sözlükte yazılan bir cümle.
bunlarda huy; hala 1930, 1940'ları örnek vererek demoklesin kılıcı gibi sallandırırlar insanların üzerinde. bu güne gelemiyorlar bir türlü. Çünkü bugünleri pek parlak değil de...

özgürlükten kastı başörtüsü serbestisi ve cemaatlerin faaliyetleri. o da kendilerini desteklediği, kendilerine muhalif olmadığı sürece. mesela ihsan eliaçık hariç. mesela furkancılar hariç. dahası var hepsi aklımda değil de ;

Kendi atadıkları Mehmet Görmez'e el çektirdiler görevden. Bu benim gözümde çok iyi bir örnek. Yerine saray adına fetva verebilecek tarikat anlayışlı birisini getirdiler. Ulan diyanetin başı özgür değilse daha neyin özgürlüğünden bahsediyorsun?

akp'nin türkiyeye attığı en büyük kazık

muhalifleri okuya okuya ''zübük'' akıllarına kazınmış herhalde müntesiplerinin. yok zübük bize uymuyor. uyan birileri var ama... Aynı zamanda böyle modeller de yetiştirdi. şu pudracının adı neydi? Benzerleri burada da var...

İsmet özel'in siyasal İslam tanımı;

*türkiye'de siyasal islâm, islâmiyet'in bir siyasî altarnatif olmasına mani olmak üzere doğmuştur.

*siyasal islâm, islamî değildir. daha zengin, daha güçlü olmak için başkalarını geride bırakmak isteyen müslüman olamaz.

*siyasal islâm, türkiye'de islâmî görüşlerin devlet idaresi için artık bir tehlike doğurmayacağı inancından doğmuş bir şeydir.

*türkiye’de siyasal islâm, islâmî bir dönüşümü imkânsız kılacak kadrolarla başlatıldı.

*bazılarının 'siyasal islâm' ile bütün yaptıkları şey, ülkenin müesses nizamının sunduğu lezzetli şeylerden kapabildiğini kapmak.

*siyasal islâm bugün geldiğimiz yer gayesiyle, küfrün yeşile boyanmış şeklidir türkiye'de.

*türkiye 'siyasal islâm' yoluyla islâm'dan koparıldı.

*siyasal islâm, türk milletinin islâm'dan olan beklentilerini boşa çıkarmak için kasıtlı olarak yapılmış bir manevradır.
1 /