1. toplam entry 399
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 324
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 15 yıl önce

dücane cündioğlu

"[açılım toplantısına] davet edilseydim ve gitmeye karar verseydim, bir fedakârlık duygusuyla giderdim. çünkü ilim siyasetin ayağına gitmez...

... bu bir memleket meselesi olduğu için, âlî menfaatler söz konusu olduğu için, ancak bir fedakarlık duygusuyla gidilebilirdi."

bekir sıtkı sezgin

dede efendi'ye ait neva mevlevi ayininde haşr sûresinin son sayfasını okur ağır ağır. o okur, yer gök ağlar. "haşian mütesaddian min haşyetillah" derken dağ ağlar, "linnâsi leallekum yetefekkerun" derken nas ağlar. huvallahullezi'den sonrası ise tam bir cezbe hâli.

lütfen ölmeyiniz ve bu müthiş sesi, müthiş kıraati dinleyiniz. sonra ölünüz.

nereden buluruz derseniz; önce aramaya niyet ediniz. fazlasıyla değer.

faruk nafız özak

doğulu zeki ergezen bayındırlık ve iskân bakanıyken, eskisi gibi ihaleleri kapamayan karadenizli müteahhitler bir süre sonra kazan kaldırınca tayyip ağa tarafından görevden alınıp yerine getirilen adam.

baktı ki rüşvet gırla gidiyor, hem de aleni; biraz daha "orta" karadenizli birisini, samsunlu demir'i bakan yaptı bu sefer. faruk nafiz özak'ı da sporun başına musallat etti.

abidik gubidik işler.

yetim malı yiyorlar, nasıl hesap verecekler bilemiyorum.

ertuğrul özkök

bugünkü yazısında osman can'a yüklenmiş ama çok komik kaçmış. anayasa değişikliğine direnen yargıyı kastederek "matbaaya direnir gibi direniyorlar" diyen osman can'a "bir matbaacı çocuğu olarak" saymış da saymış.

eskiden emrah filmleri bu boşluğu doldururdu, saçma sapan duygusallıklarla epey güldürerek. e, devir değişti.

eski bir amiral gemisi kaptanının ne kadar mantıktan bîhaber olduğunu da görebiliyoruz böylece.

bir tek sosyoloji doçenti olmasına kahroluyor insan. nasıl doçent yapmışlar böylelerini? ihsan doğramacı'nın 'bir gecelik operasyon doçentleri'nden olsa gerek.
1 /