1. toplam entry 510
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 790
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 13 yıl önce

yağlama

kayseri'nin mantıya oranla kayseri'nin dışında pek bilinmeyen güzel bir yemeğidir. yapımı da çok kolaydır öğrenci evinde bile imkanı olanlar kolayca yapabilir. kötü yanı yedikten sonra damarlarınızda gezen yağ damlacıklarını hissedebilirsiniz.

richard dawkins

Kendisini militan ateist olarak tanımlar. pek bir havalıdır ve herhangi bir dine mensup insanları talihsiz, cahil, düşünme yetisi yok vb. şekillerde tanımlayan bir insandır. bir dönem ingilterede -haşa- "büyük ihtimalle tanrı yok o zaman keyfine bak" şeklinde reklamlar bile vermiştir. ateistler pek sever bu adamı.

Pek uğraşılmaması ve yaklaşılmaması gerekir. Aşırı kibirli bir insan olduğundan ve bir dine mensup insanları alçak gördüğünden. Sen bu adamın gözü önünde yıldızlara yazılı allahuekber yazısı göstersen bile kabul etmeyecektir.

fethullahçı kadrolaşma

fethullahçı kadrolaşma değil, bir ülküye gönül vermiş insanların bir yerlere gelme çabasıdır*.
pek çok şüpheli iş yapmaktadırlar ancak ceplerini doldurmak bunlardan biri değildir. yine de bazı yaptıkları tasvip edilemez. ama gönüllerinde allah korkusu olması nedeniyle bir başka kadrolaşmadır.
Son bir slogan olarak söylüyorum kim olursa olsun kadrolaşmayalım, kadrolaşanları uyaralım.

loreena mckennitt

Son albümü olan the wind that shakes the barley ile ilk albümlerindeki sese yani kelt müziğine dönüş yapmıştır. müziğindeki farklı enstrümanlar azalmış, kompozit olan doku kaybolmuştur.
şahsen ben ilk albümlerindeki havayı da alamadım. beğenen vardır birşey demiyorum. ancak son albümü ile başlasaydım loreena mckennitt'i dinlemeye loreena mckennitt benim müzik listemdeki yerini hiç göremeyecekti.

malayani

gereksiz ve hiçbir faydası olmayan işlere denir. zamanı israf etmektir bir nevi. örnek vermek gerekirse internette vakit öldürmek, boş boş tv seyretmek, bilgisayar oyunları oynamak, ve gereksiz geyik muhabbetlerine girmeyi örnek verebiliriz. *

yılbaşı

Müslümanların daha çok ibadetle geçirmeleri gereken gece. Sebebi de açık zaten. dünya bu kadar günahın içinde yüzerken, insanlar kudurmuşken, zina, içki, kumar ve daha bilmem ne kadar günah dünyayı sarmışken, israfın da normal bir zamanın pek fevkindeyken yapılacak başka bir şey düşünülemez. Dünyanın bu günkü kötü manevi atmosferine karşı bizlere bir kalkan olur belki.

fethullah gülen

Kırık testisi ile etraftaki çiçekleri sulayan, ahiret korkusu ve vatan sevgisi ile gözyaşı döken önemli şahıs.
"ALLAH korkusu ile ağlayan göze, Cehennem ateşinin dokunması haramdır"*

not : niyetinden şüphe eden niyet ölçerler için gözyaşları pek bir mana ifade etmeyebilir.
1 /