1. toplam entry 4465
  2. takipçi 32
  3. takip edilen 32
  4. puan 23456
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 12 yıl önce

hario v60

bir çeşit kahve demleme aparatı.
antin kuntin kahve demleme ekipmanları içinde mütevazi bir örnek olduğu için bunun üzerinden gidelim. şimdi diyeceksiniz ki ne farkı var bunun yaptığı kahvenin filtre kahve makinesininkinden? bu sorunun cevabını ancak aynı kahve çekirdeğini hem filtrede hem de böyle farklı bir ekipmanda demleyerek alabilirsiniz. özenle seçilmiş leziz kahve çekirdekleri filtre kahve makinesinde basit bir kahveye dönüşürken, daha iyi bir yöntemle demlendiğinde içindeki tüm aromaları veriyor.

başakşehir'de yaşayamamcı tip

benimdir. bi de şu var tabii; fatih'te, üsküdar'da, erenköy'de, eyüp'te doğup büyümüş olup kendisi için ufukta başakşehir görünen kızlar da haksız sayılmaz bu isyanda. ama 3+1< 4+1 eli yüzü düzgün bahçeli evlerden aşağısında oturamam sendromuna yakalanmışsa da yallah sular vadisine *.

edit: fahrettin fahrenheit'a başlığı açmamı sağlayan boş bakınızı için teşekkürü borç bilirim.

(bkz: Başka şehirde yaşayamamcı tip)

gece

alabildiğine bakir bi alan. tamamiyle kişiye ait. o kadar ki bu özgürlük alanında zaman hiç tükenmeyecekmiş gibi. velev ki tükenecek olsa bile kendi içinde bir sabah, bir aydınlık müjdesi taşıyor. bu kadar mükemmel başka bir vakit var mı?

gönül kelimesinin kökü

git

gönül, göğüs ve gömlek kelimeleri birbirine yakın.
göğüs için kükremek fiiliyle ilişki kurulmuş ki çok mantıklı.

bana bir de göynümek kelimesini hatırlattı.
git

göynümenin, yanacak derecede ısınmak, hafif sararmak ve toplandığı zaman sert olan meyveler kendi kendine fazla olgunlaşmak, yumuşamak gibi anlamları var. bunlara ilaveten bir de dertlenmek, içlenmek, ağlayacak hale gelmek anlamı var ki bu yanıyla sanki gönülle bir gönül ilişkisi varmış gibi duruyor. *
1 /