@madagaskar penqueeni

Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane parkında

  1. toplam entry 268
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 0
  4. puan 938
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 ay önce

gençlere umut aşılayan yegane parti

(bkz: genç parti )

Gelmiş geçmiş en umut vaad eden partiydi. Cem uzan ı tanımayanlar onu dolandırıcı olarak bilirler. Tanıyanlar ise şöyle düşünür. O seçimde AKP yerine genç parti kazanmış olsaydı bugün bambaşka bir Türkiye mümkündü. Bir defa adam zengindi. Yani yolsuzluk görmezdik. Çalışkan ve üretken bir yapıya ve de ekibe sahipti. Telefon operatörlerinden tutun da barajlara kadar bir sürü oluşumun öncülüğünde imzası olan bir adamın ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilecek olması hayal değildi. Hayal kaldı. İftirayla yurt dışına kaçması sağlandı. Malları fetullahın partili elemanları arasında islam a uygun şekilde pay edildi. Ve kapanış.

severek ayrılmak

Kandırmacadır. Ben buna hiç inanamadım. Sevdiğini zannederek ya da sevdiğini düşünerek ayrılmış olabilirsin. Ama o hissederek ayrıldığın şeyin adı her şey olabilse de asla sevgi olamaz. Sevginin aorasında zaten birleşmek var. Mottosu bir araya getirip bütünleştirmek olan bir kavram insanları ayıramaz.

bu ülkede fakirlik yok

Bu ülkede fakirlik yok. Doğrudur. Kendi kendine yetebilecek bir döngü yeterliğine sahip ülke olduğumuzun bilincinde olarak yazıyorum. Zorla fakirleştirilen, itilip kakılan, yıllarca ana vatanı belleyip büyüdüğü cağnım ülkesinde üçüncü sınıf insan muamelesi gören bir halk var. Siyahiler birleşik çiftleşik devletlerde ne ise, türkiye halkı da Türkiye cumhuriyetinde o demek. Eskiden kaymağını başkaları yer de en azından sütü bu millete kalırdı. Şimdi ineği bile çaldılar. Haykırasım hıçkıra hıçkıra ağlayasım geliyor gündeme şöyle bir dönüp baktığımda. Tamam bizde de hata var. Başımıza gelen çoğu şey hak ettiğimiz de su götürmez bir gerçek ancak bu kadarını da hak etmiyoruzdur be. Kimse hak etmez.
1 /