@maedhros

whatever happens happens.

  1. toplam entry 376
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 1241
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

kpss

enteresan bir sınav. bu sene girdim. şansıma iki kere girmiş oldum. ilkinde ne yaptığımı hatırlamıyorum ama türkçe kısımı baya ilginçti diye aklımda kaldı. sınava çalışmadım. ironik olacak ama hiç kpss denemesi çözmeden girdim ve bunun sıkıntısını yaşadım. sınav kolaydı. 84 puan aldım. belki biraz deneme çözüp körelen zaman yönetme yetimi bileyleyebilirdim ama hiç içimden gelmedi. atanmak istersem 90 puan ve üzeri almak zorundayım. ettiğim tecrübeye göre yaklaşık 3-4 ay sıkı bir çalışmayla 90 ve üzeri alınabileceği yönünde. ek tabii insanın altyapısı da önemli. ben fen lisesi mezunuyum, orada kalan bilgilerimle girdim. temeli olan bir insan için 3-4 ay, temeli eksik olan birileri içinse 6-8 ay içerinde halledilebilir diye düşünüyorum.

dünyaitiraf.com

aile.

dünya üzerindeki tek kutsalım diyebilirim. gamsız ve oldukça duvar gibi görünen beni mutlu edebilen, içtenlikle güldürebilen tek kavram.

bugün yine bir imtihan aşamasından geçtik. saat altı buçuktan beridir dünya üzerinde nefes alıp yaşadığımı sanmıyorum. beynim ne kadar olduğu düzlemi reddetse de yüzümde oynamayan mimikler ve içime düşen kara bir delik günümü mahvetti. benim için ailemden başkası söz konusu olmadı. tek varlığım, tek sermayem.

bir nebze dahi rahatlarım belki diyerek yazdığım bu cümlelerin ne olduğuna dair kafamda pek bir bağıntı kuramıyorum. köhür köhür öksürüyorum bir de ama hiçbiri bugün yanan canım ve çaresizlik ummanı tadan kollarım kadar meteliksiz değil.

kafam yarılsa taşan fikirler dünyayı kurtarmaz belki ama beni kesinlikle rahatlatır. uzun zaman sonra böyle bir çöle düştüm. bugünlerde anlaşılıyor aslında bir çiçeğin dünyayı değiştirebileceği. ellerim semaya yükseliyor. ay karanlık, ben tarantula.

ikilemlerin ardından yüklemsiz gecelerin anlamlı radyo parçasına konuk oluyorum. pek bir trafik var. sirenlerle delinen gövdemi, ellerimle çeviriyorum. sağa sola dikkat.

uzadı yine anlamsızlıklarım, ben kendimi yine ifade edemedim. yıllardır böyledir halim. kavramlardan bellice hayırlısıyla bir sabahı görseydik.

of not being a jew

içinde birçok duygu daha doğrusu tarih barındıran şiirdir. her dizesi ayrı bir tarih döngüsünde kendine yer bulur. örnekleme açısından kul sisteminden bile bahsedilmiştir.

“evet,
ilmektir boynumda ki ama ben kimsenin kölesi değilim.”

demokrasiye karşı bir kavga vardır.

“tam düşecekken tutunduğum dalı kendime rabb bellemeyeceğim.”

abdülhamit’e saygı vardır, belki meşrutiyete izan ve tabii sanayi devriminin pis kokusu sinmiş üstümüze.
kıtal bitti.

“yaktım belgeleri
bütün tanıkları yok etmek için
ricacıları öldürdüm.
onlar bu dumanlı dünyanın beni nasıl özlediğini görmüş olabilirdi.”

boğazımız. geçilmeyen kazanılan en büyük zafer.

“inilicek kadar indim. hayfa.
yine bir geçitteyim, yeniden bir liman şehri bura
eskilerin tayfası yine hep buradalar
hep bilinen tecimenler, tanıdık yosmalar”

devamında büyük ihtimal istanbulun fethinden bahsedilmektedir. bir kısmına baktığımda bunları görüyorum. umarım zamanım bol olursa biraz daha eklemek isterim.

yalnızlık

sahte duyguların tevazu gülümsemelerine gebe toprakların ekinlerinde buluşmalıydık. bir güneş parçası düşüverince gölgemize duldaya geçip içimizi örselemeliydik. yürüyüşlerin umarsızca geceye kavuştuğu günleri bir kağıda mutluca karalamalıydık.

nasip, kısmet. bahtımızda bu varmış! kim isterdi dolmuş duraklarındaki bankları elimizle temizleyelim. allahtan hep cebimizde ıslak mendil var. temiz insanız ehemmiyetinde.

tut ki kayboldu cevaplar, yılgı düştü peşimize. anımsandı tüm sorular. kaybedilişlerin elinde sallandı boncuk boncuk umutlar.
dolanmaz mıydı elimize kalemler?

bir yaradır sürer gider. merhem en kıymet bilinmeyenlerin yöresinde en ucuza satılanlardandır. hem ben muavin sohbetiyle demlenen gecelere bir çakmak uzak kaldım.

önyargılardan sıyrılamamak

zarif bileklere sahip olamamaktandır.

sportif kişiliğin maneviyatı yerle bir etmesiyle bu soruna çözüm bulabilirsiniz. insan öncelikle kendisini sevmelidir. günümüz insanlarının birçoğu kendini sevmekte kaplumbağa gibi davranıyor. tavşan olmak istemeyebilirsiniz. at var, eşek var. çok yani.

oyun oynamayıp oynayanların videosunu izleyen çocuk

eskiden mahallede futbol topu olan çoçuğun annesinin izin verdiği kadar iki taşı üst üste koyar 9 aylık oynardık. o zamanlardan beri cinsiyetçi yetişmişiz haberimiz yok.

güncellenen ve güncellenmek zorunda olan insanoğlunun son sürümlerinde default olarak ulaşılamaz denilen hiçbir şey kalmayacak mottosuyla babalarından aşırdığı kredi kartlarıyla hikayeler yön verebilmektedir. ee bunun mahallede 9 aylık oynamaktan hiçbir farkı yok.

üretmek lazım. durmadan. yarını harcayıp, 8. hafta gününü bulmak zorundayız. aksi takdirde eşiyle arası limoni bir kadının merhametine kalacağız. işimiz zor.

görücü usulünün yok olma nedenleri

yok olmamıştır. güncellenerek yerini üniversite koridorlarına, iki liralık çayı on liraya satan kokuşmuş kafelere bırakmıştır.

insanoğlu tabiatı gereği üremeye meyillidir. üreme eğrisinin yaşanılan yüzyılda üniversitelere teğet geçtiğini belirtmekte bir beis yoktur.

gözleri 1.5 derece miyop olan maedhros çay bardağını tazelerken bildirdi.

yalnızlık

yenileneceği düşünüyordum.

imkansız. yalnızlık sonu gelmeyen, insanı hasta edebilecek potansiyele sahip bir duygu durumu. soyutlanmanın en sahiciliğinden dikiz aynasında kendimle göz göze geldiğimde kaçtığım bakışımın yorgunluğunun yatak örtüsü.

saçmalık.

bir insan bir insana ihtiyaç duymamalı.

anlaşılmak değil. anlatabilmek önemliymiş. pişmanlıkların hep gözü arkada.

düşmüş başak tarlarının, bıçkın rüzgarlarla savrulmasının tozunda bir yazma niyetine.

dünyaitiraf.com

yaşadığım kadarıyla kendimi bu kadar manasız hissettiğim zaman çok olmamıştı. kederle dolduk, yaşanamayanla sabahlayacağız.

uzun uzadıya veryansın eden cümlelerin duvarlardan sektiği bir gecenin beni ipe sallandırmasını pek beklemiyordum. kendimle konuşmayalı çok oldu. beklenti edinmem lazım.

aldanışlara bir buket çiçek yaptırmalı ya da tarifeyi yeniden seçmeli. faturasız hatlar daha cazip geliyor.

kendiliğimden varolan ne varsa bir türlü kabul yoluna gidemedim. inkar seçeneği her elimi kaldırdığımda duruyor. taksimetreye basmayıysa unutuyor çoğu zaman.

kendime olan güvenim nedense pek bir kırılgan. içimde kendime olan inancım neredeyse solmak üzere. oysa ben küçükken güneşe göz ve gülümseme çizerdim.

kelimelerim bile yetmiyor. kafam allak bullak. içimde hissizlik var. yüzümü yıkamalıyım. belki geçer.
1 /