@maesselame

Galatasaray. Roman okur. Koleksiyon yapmaya çalışır.

  1. toplam entry 6479
  2. takipçi 9
  3. takip edilen 4
  4. puan 29065
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 9 yıl önce

hürriyet gücer

hakkındaki tek tanımdaki gerçek sıfat olan "kasap" kelimesinin içini tam anlamıyla dolduran kişi. spor yapıyordu bu adam düşünün ki. tabanı o kadar çok kullanırdı ki; kalkıp bir de küçülerek "ne yaptım ki hocam?" tavrına bürünmesiyle de meşhurdu. rijkaard döneminde 3-0 aldığımız ankaragücü maçını izliyorum, lan diyorum ki o zamanları hatırlayınca, şimdi bile insanı çileden çıkartabiliyor. şükür ki azalarak bittiler. en son zavellas'da gidince...

Ziggo

hollanda'lı bir şirket. ajax'ın da göğüs sponsoru hem de kaç yıldır hatırlamıyorum.

---------alıntı----------

Ziggo Holding B.V., hem konut hem de ticari müşterilere dijital kablolu televizyon, internet ve telefon hizmeti sağlayan Hollanda'nın en büyük kablo operatörüdür.

---------alıntı----------

cürmün azmettiricisi hakkında konuşmamak

gözleri ve kalpleri bürüyen nefretin sonucu. hangi cürüm, hangi suç işlenmiş olursa olsun, azzettirici ve fail görülmez, göz ardı edilir ve umursanmazken, gözler başka yerlerde başka şeylerde ve başkaları üzerinde toplanır ve en kolay yöntemiyle o suçlanır, kahredilir, aşağılanır ve ortadan kaldırılmak istenir. bu da sanırım en çok bu topraklara nasip olmuş.

reynmen

şarkıcıymış. böyle biri varmış. hani kelime hatalarından insan seçiyoruz ya, bu kişi (ünlü), seçtiği muhteşem kelimelerle, kurduğu muhteşem cümlelerle "helpturkey" hashtag'ine neden katkı yaptığını edebi, sosyal, sanatsal ve insani çerçeveden detaylı bir şekilde anlattığı yazısına hayran kaldık doğrusu.

ümraniye millet bahçesi

bugün gidip ufak tefek deneyimlediğim yer. macera köyü olarak geçen yeri görmekti asıl niyetimiz. gayet aileyle gidilebilecek, eğlenilebilecek, bisiklet, akülü araba, scooter gibi zımbırtılar için müstakil yerler var, yaş yaş çocuklar için kullanabilecekleri atraksiyonlu ekipmanlar var vs. vakit geçirilebilecek bir yerdir.

türkiye

Allah'ın bizi içinde vâr ettiği ülke. şükür cennet gibi bir ülke. bıraksalar!

bu topraklar asırlarca ve asırlardır kozmopolit, her rengin, her ırkın içinde barındığı, iyisiyle kötüsüyle bir toprak parçası. kafatasçıları es geçecek olursak ve ümmet bağlamında bakıldığı sebebiyle; bu toprakların islamla buluştuğu andan itibaren mevzu bahis edeceksek, ortalama 8-10 asırdır burada onlarca ırkın insanı yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. sadece çevre ülkeler değil, uzaklardan ta uzaklardan insanlar burada eman (güven) içinde yaşadı durdu. hristiyanı, yahudisi, mecusisi, dinsizi, dinlisi, hasılı ne ararsan vardı ve var olmaya devam ediyor.

ülkeye bundan 50 sene önce gelmiş bulgarı, makedonu bilmem neyi bu ülke için sorun teşkil etmezken, kaldı ki onların da içinde her türden insanı var, kadın keseni, mafyası, müptezel uyuşturucu bağımlısı, normal yurdum insanı, aile babası-anası insanları da.

daha mazlum ve dili arapça olunca bu değişiyormuş demek ki. yanında çocuğu da çoksa eyvahlar olsun. sırf bu sebeple köyleri yakılmış, ötekileştirilmiş ve bizzat dönemin yüksek akılları tarafından "düşman edilmiş ve düşman bellenmiş" dili biraz farklı, yaşayışı biraz daha köy ve anadolu olduğu için dışlanmış kürtleri bile kabullenmemiş, öteki bakmış, kapısını kapatmış bu insanların şimdi gelip suriye'li evsiz yurtsuz insanlara iyi bakmasını beklemiyoruz ama 21. yüzyılda ırkçılığın bu kadar aleni şekilde yapılıp alkış alması, insanı kahrediyor gerçekten.

Bolu belediyesi

bolu ilinin belediyesi. seçim öncesi noter tasdikli olarak işçilerin ekmeğine dokunmayacağını söyledi, ilk iş olarak onlarla başladı. şimdi bu adamların devlete "bir devlet meselesi" (kendi ifadesi) olarak öneri sunması da bu ahlakla cidden çok bayağı görünüyor.

bahsi geçen "yabancı uyruklu" ifadesiyle sadece ve sadece kimden bahsettiği çok açık. yoksa türkiye sınırları içerisinde asya başta olmak üzere, dünyanın her yerinden insan yıllardır, hatta asırlardır yaşıyor, bolu'da bunlardan biri. ülkemizde sayısız afrikalı ve türki cumhuriyet'ten insan var, bunların hiçbiri mevzu edilmedi. kala kala kaldınız suriye'li iki tane mazluma.

"yani özetle eşit vatandaş, bu ülkenin asli unsurları olan kürtler, türkler, aleviler, sünniler, çerkezler, boşnaklar, arnavutlar gibi ataları bu vatan için şehit düşmüş olanların çocukları ve torunlarıdır." demiş. suriye'li vatandaş bu konunun dışında mıdır? tarih dersinde birileri uyumuş sanırım. arnavut osmanlı toprağı olup, bu uğurda şehit düşmüşse, suriye değil, o bölgenin ta ebesinin nikahı da aynı şekilde şehit düşenlerle doludur, toprağı şehit kanıyla yıkanmıştır.

mevzunun aslını herkes biliyor, klasik; bağlı olduğu yerin sözcülüğünü yapıyor, klasik; faşizmin, ötekileştirmenin, ırkçılığın hâlâ sürdüğünün en bariz alametidir bu söylemler ve fiiller. tabanı da bundan razı, nefret içlerini doldurmuş.

tahkim kurulu

yozlaşmış ne kadar kurum kuruluş varsa; onlardan sadece biri. rizespor'un da aldıkları ahı umarım ayaklarına dolanır. yönetim kurulu üyemiz ve avukat rezan epözdemir'in canlı açıklamalarının tamamı için.

"oy çokluğu ile açıklanan kararın aynısı bize neden oy birliği olarak gönderildi. hangi arada muhalif üyeler ikna edildi? bu karar, türk hukuk tarihine kara bir leke olarak geçecektir."

git
1 /