1. toplam entry 3852
  2. takipçi 5
  3. takip edilen 0
  4. puan 7621
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

demokrasi aldatmacasında hakikati aramak

Bizim bir ata sözümüz var: nerede çokluk orada pis şeyler. Teklik her zaman iyidir. Bak bir ata sözümüz daha var: en kötü karar kararsızlıktan iyidir. Evet demokrasi batı gibi vahşi toplumlar için ilaç olabilir ama bizim gibi gelişmiş medeniyetler için demokrasi ilkelliktir. Gelişmişlik kendini bilmekle olur teknolojik oyuncaklar yapıp oynayarak değil. Batı bugün babasının silahını eline almış bir çocuk gibi. Dünyanın ekolojik, ekonomik, sosyolojik, biyolojik bütün dengeleri bu yüzden bozuldu. Ha burasını şöyle yaparsam daha güzel olur dedikleri ne varsa içine edip bıraktılar. Batı dünyanın sonunu getirmeden durdurulması lazım.

fethullah gülen

bu adamın ne mal olduğunu 90'lardan beri bilen biliyordu. Kemalistleri saymıyorum onlarınki default İslam düşmanlığı. Müslümanlardan bahsediyorum. Biz çok kez insanlara söylediğimizde bizi dışlıyorlardı. Babam bile beni evden kovacaktı neredeyse. Ama işin acı tarafı bu herifin ne mal olduğunu yine anlamadılar. Devleti ele geçirmeye çalışan biri olarak biliyorlar hala. Halbuki bunun ihaneti çok daha büyük. Siyasi çekişmeler olmasaydı hala pek çok kişi hocaefendi demeye devam edecekti.

Bir de şu var bu adamın ne olduğunu Tayyip çok iyi biliyordu. Hani muhaliflerin hep söylediği o meşhur çağrısı var ya. Dön bu hasret bitsin artık diye. Peki bu adam niye gelmedi? O dönem görünüşte Türkiye kendisi için gayet güvenliydi. Yargı elinde polis elinde siyaset elinde sonradan gördük ki asker bile elinde. E niye o zaman Tayyip'in çağrısına cevap verip gelmedi? Çünkü Tayyip'in sonraki hamlesi fetöyü bitirmekti. Eğer bu adam çağrıya olumlu yanıt verip Türkiye'ye gelseydi Tayyip'in işi kolaylaşacaktı. Ama fetoş çok kurnaz birisi yemi yutmadı.

recep tayyip erdoğan

aday olabilir. yeni sistemdeki cumhurbaşkanıyla eski sistemdeki cumhurbaşkanı arasındaki tek ortak nokta isimlerinin aynı olması. o da tasarruf amacıyla değiştirilmedi. yeni sistemde cumhurbaşkanı yerine devlet başkanı yazılsaydı ne olacaktı? o zaman hangi bahaneye sığınılacaktı? böyle kurnazlıklar peşinde koşmak yerine erdoğanı yenebilecek bir aday çıkarsınlar beyefendiler.

türkiye'deki internet hızı

koca koca şirketlerin milleti evire çevire soymasını öküzün trene baktığı gibi seyreden devlet için normaldir böyle şeyler. bu işlerle uğraşacak, bunların denetimini yapacak adamların zaten altı kuru keyifleri yerinde. özel sektörde olsalar alamayacakları paraları alıyorlar. niye denetim menetim can sıksınlar abicim ne gerek var. millet eşşşek gibi ödüyor zaten. düdükleyen memnun düdüklenen memnun devlet hepten memnun öyle gidiyoruz işte.
1 /