1. toplam entry 2273
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 0
  4. puan 5267
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

Ak parti öncesi Türkiye'nin daha özgür olduğu iddiası

Muhaliflerin sosyal medyada sağa sola yazdıkları iddia. Bakın sadece bir örnek vereceğim. Ki örnekler binlerce. Ama ben acayiplerinden birini vereceğim. 2000 senesi Antalya'da Akdeniz üniversitesinde öğrenciyim. Bu özgürdük diyen muhaliflerin daha portakalda vitamin olduğu seneler. Merkez kampüsü bilen bilir devasa arazisi olan, içinde belediye otobüslerinin çalıştığı, küçük çaplı ilçe kadar bir kampüs. Ana girişinde bir otomobil içinde bir adam ve bir kadın geliyorlar. Kadın başörtülü ama öyle yaşlı, köylü görünümlü bir kadın. Üniversitenin güvenlik şefi, dombili, nerede beleş yemek orada biten adam baktım arabayı durdurdu. Başörtülü kadın var diye sokmadı kampüse. Adam ilerden u dönüşü yapıp çıktı. Düşün bak işte bu örnekteki kadar özgür bir ülkeydi Türkiye.

Şeyh sohbetleri

Hiç bir şeyhin siyaset konuştuğunu görmedim demek hayatımda hiç 200 km hız yapan otomobil görmedim demek gibi bir şey. Yav sınırlı hayat tecrübesiyle insanlar ne kolay tespit yapıyor ilginç doğrusu.

Tanım: Kur'an'a ve sünnete aykırı olmadığı sürece faydalı sohbetlerdir.

katsayı zulmü

Bir nesli kırıp geçiren zulüm. Sadece bu insanlara değil ülkeye de ciddi zarar veren zulüm. Nice başarılı insan bu zulüm yüzünden mühendis olamadı. Kamuya personel alımı için bir site açmışlar da bir ilanın başvuru şartlarına bakarken mühendis olmak yazıyordu. İçim cız etti. Devlet bir zamanlar mühendis olmalarına engel olduğu insanlar için bu şartları esnetir mi? Peki bu insanların mağduriyeti için bir şey yaptı mı? Tabi ki hayır.

Hey gidi. Bir tarafta hayatı kararan milyonlar diğer tarafta içki alamadığı için mağdur olan üç beş çapulcu. Geçen biri bana diyor ki sizin mağduriyetiniz de hiç bitmiyor. Ben ölene kadar devam edecek bir mağduriyet bu. Bitmesi mümkün mü? Allah bunlara tekrar fırsat vermesin.

13 mayıs 2021 bekçilerin vatandaşa şiddet uygulaması

Olmayan uygulama. Olayın ne başı belli ne sonu belli sanki markete luppo almaya giden adamı dövmüşler gibi provokasyon yapılıyor. Şu başlığı ve içeriği ekşide görmek normal de burada da böyle oltalara gelenler olduğunu bilmiyordum. Allah ayetinde bir fasık size bir haber getirdiğinde iyice araştırın buyuruyor. Siz balıklama atlıyorsunuz. Hadi ötekilerin derdi belli ülkeyi yangın yerine çevirmek, olmadı öyleymiş gibi göstermek. Gelmeyin böyle oltalara.

ekşi sözlük

kesin kararımı verdim bu sözlükte yazanlar bu toprağın insanı değil. bir şekilde türkçe öğrenmiş amerikalı, ermeni, alman, fransız, yahudi vs var bu sözlükte. bunların türkiyeyle bağları kesinlikle ama kesinlikle yok. mümkün değil yani. bu toprakların ekmeğini yiyen insandan böyle insanlık dışı fikirler çıkmaz, çıkamaz.
1 /