1. toplam entry 4409
  2. takipçi 7
  3. takip edilen 0
  4. puan 8586
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

kur'an-ı kerim

Venunezzilu mine-lkur-âni mâ huve şifâun verahmetun lilmu'minîne(ﻻ) velâ yezîdu-zzâlimîne illâ ḣasârâ(n)
Biz de Kur'andan peyderpey öylesini indiririz ki mü'minler için o bir şifâ ve bir rahmettir, zalimlerin ise ancak hasarını artırır.

kitapta mü'min olarak tarif edilen kim varsa kitap onun için şifadır. aynı şekilde kitapta zalim olarak tarif edilen kim varsa kitap onun için hüsrandır. şimdi insan kitabı açıp bakmalı. ben mü'min miyim? yoksa zalim miyim? eğer mü'min'den çok zalim tarifine uyuyorsam mü'min olmaya gayret etmeliyim. ama bunu kitaptan anladıklarımla değil. kitabın mü'min olarak tarif ettiği insanlarla beraber olarak yapabilirim. allah ayetinde sadıklarla beraber olun buyuruyor. sadıklarla, mü'minlerle beraber olursam üzüm üzüme baka baka kararır derler, elbet bir gün ben de mü'min olurum. zalimlikten kurtulurum. o zaman kitap bana bütünüyle şifa olur.

Zina yapan erkek

Zinanın olayı kaçamak şaapmak değil. Zinanın olayı beraber olduğun insanın ve o beraberliğin sonucunda muhtemelen dünyaya gelecek insanın hukuki sorumluluğundan kaçmaktır. Problem olan kısmı budur. Yoksa kendi nefsinle yediğin nane Allah ile senin aranda. zinada kul hakkı söz konusu.

taburede namaz kılmak

Böyle bir ihtiyaç olabilir bilemem. Bidattir değildir hiç bilemem. Bildiğim şey şu ki cemaatle namaz kılmanın olayı omuz omuza yan yana durmaktır zaten. Cemaatten ayrı tribünden maç seyreder gibi kuytuda köşede oturmak namazın ruhuna aykırı. Hatta öyle cemaatten ayrı oturulan bir köşe olması hakaret gibi.

kemal kılıçdaroğlu

siyasi tanım yazmak istemiyorum artık ama abi yapmayın lütfen ya. bakın bu ülkenin iktidar sorunundan önce muhalefet sorunu var. akpyi akp yapan muhalefettir. muhalefet gerçek anlamda muhalefet olmadıkça, salt, körü körüne karşıtlık değil, muhalefet, yapıcı muhalefet olmadıkça memleket böyle kısır döngüde dönüp duracak. bu memleketin önünü ancak muhalefet açabilir. o da körü körüne karşıtlıkla değil yapıcı muhalefetle olur ancak. insanlar muhalefeti alternatif olarak görebilmeli. aşağıdan bakınca yukarda tepişen, savaşan yiyicilerden başka bir şey görünmüyor.

chp'ye kazık çakan bu adam ve tayfası gitmeden muhalefetin düzeleceği de yok. ama size bir tüyo vereyim ekreme de güvenmeyin. ne kadar güvenilmez olduğunu 14 mayısta gösterdi. gerçekten derdi memleket olan, koltuk hırsı olmayan bir adam bulun.
1 /