1. toplam entry 4393
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 9920
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 14 yıl önce

türk olmak

demokrasi ile bir türlü yönetilememek demek, dünyanın en pahalı benzinini kullanıyor olmak demektir. sıkıntı çekmek demektir. asgari ücrete talim etmek demektir, atanamamak demektir. selam verip rüşvet değildir diye almadılar demektir. her yerin peşkeş çekildiğini görmektir. simit bile satacak olsan bir köşe başında adamın yoksa simit bile satamamak demektir. sıkıntıdır yani... sıkıntılıdır bu ülke insanı hepsi bu.nem adyabat

hava parseli yükseltildiğinde doyma sıcaklığına kadar soğur ve nispi nemi yüzde yüze ulaşır. daha fazla soğutulması ise yoğunlaşmaya neden olur. hava nemliyse ve adyabatik olarak yükseltilirse, her yüz metrede sıcaklık 0.55 °c azalır.

nemedia

.aquilonia'nın her zaman gölgesinde kalmış ve hep bunun sıkıntısı çekmişgit çmişe dayanan düşmanlık ve yapılan tekli savaşlara karşın, her iki krallıkta belirsiz bir açmaz içinde sıkışıp kalmışlardır. nemedia uygarlığının kökeni derinlere uzanır ve uygarlık seviyeleri yüksektir.tüm ülke toprakları güvenli bölgelerdir.istilaları önlemek için coğrafi açıdan çok iyi konuşlanmışlardır. aslında gerçek ve hak ettiği bir üne sahiptir.köken olarak antik acheron halkının bir parçasıdır.(acheron: conan'ın aquilonia krallığı yaptığı dönemden yaklaşık 1000 yıl kadar önce hiborya klanlarınca yok edilen bir büyücüler aristokrasisi.) bazı bilginler bu itibarı koth'a affetmesine rağmen, nemedia hiborya krallıkları arasında uygarlık düzeyine ulaşan ilk ülke olarak git ının büyük tarihçileri ve filozofları için dönemin baş yapıtlarından biri nemedia kayıtları'dır.bu kayıtlar hiborya çağı'nı anlamak için en değerli belgeler olarak kabul görür.akademik araştırmanın doğurduğu liberal ortam nemedia'nın devlet dini mitra inancının dışında, geniş bir mezhep zincirine karşı gösterdiği toleransında git içinde iblis kültü, kuşkucu filozoflar, ishtar'ın müritleri, dahası stygia'nın yılan tanrısı set'in hayranları bile vardır.

başkent belverus
öyle de olsa tüm bu ülkede yaşayanlar krala bağlılık konusunda güvence vermek zorundadıgit mahkemelerce koyulup, uygulanan yasalara herkes eşit olarak tabi tutulurlar.masumlar bağışlandığı gibi, nüfuz sahibide olsalar suçlular mahkum git çlarını ödemeyenlere sert davranılır, omuzları dağlanarak köle pazarlarında bile satılırlardı.ama köleler bile yasalarca git dikkate değer bir nokta da, köleliğin çağın barbar uygulamalarından farklı olarak, uygarlaşmış olmasıydı.zırhlı onurlu şovalyeler, krallığa bağlı tüm baronluklarda devriye gezerler.soyluları ve diğerlerini ayırt etmeksizin korurlar ve kollarlar.
nemedia'nın başkenti belverus'tur.verimli ve ekili araziler, zengin meyve bahçeleriyle çevrelenmiştir. krallar yolunun kavşağıdır.güney kervan rotasıda buradan geçer.numalia ikinci büyük yerleşim merkezidir. kallian publico tapınağı diye bilinen ünlü bir müze bu kenttedir.kuzeyde ise büyülü ve perili olduğu söylenen meşhur darkwood ormanları uzanır.
1 /