1. toplam entry 5006
  2. takipçi 32
  3. takip edilen 28
  4. puan 33344
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

yazarların bugünkü mutsuzluk sebebi

1,5dk'lık bir videoda görmem üzerine oruç kafası işte, Üç malzemeli browni tadında saçmalık ötesi tatlımsı bir şey denedim. Malzemeler, pudra şekeri, kakao, yumurta akı ve ta ta ta taaam olacaktı.

Allahtan altına kağıt koymuştum. Yoksa o boncuk gibi dizdiğim kurabiyemsi olması planlanan noktacıklar tüm fırın tepsinini kaplayarak volkanik taş görünümünde değişik bir yanık çeşidiyle karşıma çıktı. Aslında yedim de, güzel olabilir. Tek acıdıgım şey bu yaratıcılıkta sınır tanımayan yetenek ve becerimle içine doldurdugum bi tomar fındık. Annem görse kafamı kırardı. Çöp oldu. O volkanik görünümü daha yumuşak yapaydım yine de yerdim, nimet bu çöpe atılır mı.

profesyonel apartman yöneticisi

büyük sitelerde bu yönetme işini artık firmalar, ofisler yapıyor ya ooh valla. Bizim sıradan mahalle arasındaki binalarımızda da aslında verecen bu firmalara, ooh bitti gitti. Ondan sonra değişik değişik duygudurum bozuklukları ile uğraşmayacaksın. Bunu profesyonel olarak yapan ve elindeki o mührü şehrin anahtarı gibi taşıyan varlıklar var yahu. Asla kimseye vermiyorlar. Değişikler sizi..

dünyayı yönettiğini sanan apartman yöneticisi

Çok çekici bir başlık. Dünyayı yönettiğini sanan apartman yöneticileri her yerde vardır, o yönetici vasfı verilen ya da kendi kendine o vasfı alan muhtarımsı. Yeni anayasal kurallar, yanlışların teşhisi, siyahla beyazın ayrımı, grilerin halı altına itimi ve uzat elini hııı ile cetvelli yöneticiler. Ama sadece konuşup icraatın sııfıır oldugu. Adam çok möhim. Hııh.

Bi tanesi bizim binadaydı. İnisiyatif alma özelliğini genişletip daha iyisini bilme vasfı ve gölgelerin ona verdiği güçle herkes adına karar alma özelliğiyle bir şeyler yapar, karşı çıkanı takmazdı. Ucuda hep bize yansırdı. Yeni kural kaideler vs.. arada asansöre asılan korkutucu mektuplar;
"senin kim olduğunu biliyorum. o yere attıgın çöpü sıkıyorsa kapımın önüne at.
imza
ap yönetici
daire 8

Hele hele bitanesi asansördeki kural kaideleri yırtmıştı ve bi koca mektup döşemişti amca. Ne oldu? Apartman görevlimiz bizi mahkemeye verip ayrıldı. Olan yine bizim keseye oldu. Piiiuv.. Neyseki artık ööhööm yeni apartman yöneticileri var. Dünyanın merkezindeki yöneticilikten basit bir apartman sakini statüsüne nasıl alışır bilmem. Arada "bu böyle mi olur" diye girişiyor ama olsun. Resmen gevezelik yaptım ha. Okuyanlara teşekkür eder, sevgilerimi sunarım. Gidiyorum.

imera fera

Ohannes, biri seri şekilde eksilemiş. Sizi gidii... Vmçckfls..... Eksileri çekici özelliği var yeminle. Biri bitip biri başlıyor. Niye yahu? Bunca zararlı kişi geldi geçti ve geçiyor. Ama niye yazana dokunulur vallahi anlamıyorum. Saçma insanlara gösterilmeyen o eksiler niye yani Sözlüğe faydası aşikar olana. Neyine alınıyorsunuz merak etmekteyim? Hoş değil.

Bu arada izah ediyim hemen: her açtıgı başlıkta peşpeşe tanımlarında eksileri görünce böyle düşündüm.

Skjaldmö

Dilim dönmedi. doğru telaffuzunun da yazılması gerektiğini düşünüyorum bu eski Norsça: skjaldmær olan iskandinav kültürü ve mitolojisinde savaşçı olmayı seçen kadının ismiyle alakalı. Başlık sahibine duyurulur.

doğum travma ve yaralanmaları

canım imeracım feracım valla gece gece tövbe estağfurullahlık ufkumu açtı. tecrübe sahibi olanlar az buçuk yaşamasa bile bildiği risklerdir muhakkak ama bunca ihtimal az biraz korkunçmuş. şimdi ben @imera fera'nın sayfasından kopi paste ile emeğini bi başlık altında toplayayım.

(bkz: kaput suksadenum)
(bkz: femur kırığı)
(bkz: omuz distosisi)
(bkz: sefal hematom)
(bkz: fasiyal paralizi)
(bkz: klumpke paralizisi)
(bkz: erb duchenne paralizisi)
(bkz: clavicula kırığı)
(bkz: mc roberts manevrası) bu manevraları ekledim ki zengin görünsün diye. çok şık durdu. anlayışım bu kadar.
(bkz: zavanelli manevrası)
(bkz: woods vida manevrası)
(bkz: epizyotomi)

sezaryen doğum yapmak için doğum riski var diyen doktor

annelere ve tabii babalara korku salan efsanevi değiştirilemez bir zann hadisesi ve belki ortada anne-bebek canı varken; doktorlar sırf normal doğum zahmetine katlanmamak ve tabii para vb sebeplerle uğraşmak istemediği için sezeryana teşvik eder ve işini sağlama almaya çalışan akıllıcık anne babalar manavdan domates seçer gibi doktor seçimine giderler ve belki bazen doktoru teste tabii tutarlar; niyeti halis mi, yoksa ne fena niyetli bir doktor mu? allah'tan internete bakarak, üç beş kitap okuyarak doktor olunmuyor yoksa bazen o doktorların elinden steteskopu alıp sen bilmezsin diye girişecekler. kızdım. bu sadece insanlara kötülük etmek. doktor-hasta ilişkisi ve özellikle anneyi etkiliyor bence. böyle kaygıyla olmaması lazım, güven son sırada. bir seminerde dr şule selman'ı dinlemiştim ve sorulan onca soru buna ilişkindi ve kadının ilk konusu bu meselede ikna ve bilinçlendirme üzerineydi.

sözlükte tanımların aslında silinmemesi

Bunun dünya sözlükle alakası olmadıgını izah edecek Yazılımcı kardeşler neredesiniz? Burada bu konular yazılıp çizilmişti, bir art niyetten sebep değil teknil bi gereklilik doğrultusunda böyle olmak durumunda diye okumuştum. Silinen evet silinemiyor ama aslında siliniyor. Güven zedelemekle alakalı bir şey değil, silinen tanımına kim ulaşabiliyor ki? Bu yazılımda göze çarptı sanırım bu silinememesi durumu. Yoksa haberin bile yok, çünkü gizlenerek silinmişti evet. Helali hoş olsun sildiğim silmediğim nice edebi metinlerim. P. Diğer sözlüklerde de bu böyle>>olmak durumunda diye tahmin ediyorum. Ekşi sözlükte böyle bi olay çıkmıştı yıllar evvel. Herkes tanımı silip gitme peşine düşmüştü de sonra başka engeller koymuşlardı. Üüf nasıl tıkır tıkır yazarlar komple silip gitmişlerdi. Şimdi silme eylemini bile peşi sıra yapamıyorsun.
(bkz: sözlükte tanımların aslında silinmemesi)
yazılımda kayıt silmek hatalara neden oluyor genelde. çünkü o kayıtlara bağlı başka kayıtlar oluyor. kayıt silinince o bağlantılar boşa düşüyor hataya neden oluyor. o yüzden silmek yerine gizlenir/devre dışı bırakılır.
1 /