@mahilas

[ kapalı hesap ]

  1. toplam entry 4568
  2. takipçi 30
  3. takip edilen 34
  4. puan 36485
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

hava nemlendirici

aromaterapi difüzörü almak için çıktığım yolda Hava Nemlendirici Difüzör arayışına girdim. kırkbeş bin tane yorum, ıvır zıvır okuduktan sonra karar vereceğim ama cihazı çok iyi bulmayan görüşlerde mevcut. nem ölçer termometre ile kontrol edilebilir gibime geliyor. xiaomi'nin güzel bi cihazı var. mevsim geçişlerindeki kuruluğu önler elbet. yağlar ile de kullanılır ama "iyisi olsun" diye çıktıgımız yolda her an kalabiliriz. fiyatlar dehşet. ufak bi difüzörle bu işi götüreceğim sanırım. gerçi oda da yüzde60'dan fazla nem varsa kedi kumu ve karbonat önerisi okudum ama doğru mu bilemem.
neden bunu düşündüm?
bulunduğunuz ortamın nemini yüzde 40-60 arası tutmak enfeksiyon riskini azalattıgı söylendiğinden. evdeki nem yüzde 60'dan fazla ise küf ve mantar oluşum riski artarmış. soğuk buhar makinesi suyu buharlaştırıp odayı nemlendiriyor. öksürük krizi, burun tıkanıklıgında iyi geliyor.. aslında temizlenen hava ile ortamdaki toz, kir, mikrobik şeyler temizleniyor ve temiz bir hava sahası veriyor. aroma difüzörü ise kokuyu havaya yayma amaçlı kullanılıyor. bilemedim, araştırmaya devam.

alettin ve zehirli lambası

alettin ve zehirli lambası #7115219
en gerçekçi erkek bakış açısını yazmış he. bravo. önce okurken tv programlarına, dizilerine maruz kalmış birinin yansıması gibi okudum. dedim ki evladını magazin programı ve ünlü münlü şahsiyetlerden uzak tut, en direkt örneğinin yazısını okuyorsun. ee ama özünde doğru. sana ahkam keserler, buldular mı affetmezler, hiç laf işte. verdim oyumu. zenginlik, kariyer, tip üçlemesi önyargını kıracak birine denk gelmen dileğiyle.

Şafak mahmutyazıcıoğlu

aslında iş anlaşması buluşmasıymış. antlaşma yapılmış, gitmek için dışarı çıkmış. o sırada içeride kavga çıkmış ve birini vurmuşlar. rahmetlide ayırmaya gitmiş ki kasıktan bi kurşun isabet etmiş. hemen vefat etmiş zaten. doğrulugunu bilemiyoruz. bakalım altından ne çıkacak. teksas gibi memleket.

Fahamettin Akıngüç

İlk özel okulu kuran isim. Kültür kolejinden üniversitesine, kültür ile alakalı ne varsa kuran yüksek mühendis olan eğitimci. Hayatı forbes dergisine bile çıkmış. Bu hayatlar biraz didiklenmeli. Aileye değer, emeğe saygı ve sağlığa büyük önem verirmiş.

4k'dan uzak durun diyor: kuşku, kaygı, korku, keşke.

Bir de şöyle nasihatleri var:
-akıl, sağduyu ve iletişimle diklenmeden dik durun.
-bir yılı mutlaka dörde bölerek zamanı yönetin.
-anı yaşayın
-uzmanlığa saygı duyun
-değişimi kabul edin.
-seyahat edin.
-paylaşın
-büyük hedefleriniz olsun
-cesur soru, dürüst cevap
-yaşamı ıskalamayın.

kabe'nin metaverse'e taşınması

Yok artık ya.
Millet delirmiş.
Akın akın bi sanal dünyanın peşine düşmüş millet, çölde susuz kalmış insan açlığıyla taş atmadan kolum yorulmadan zengin olayım hulyasında. Taksiye biniyorum, şoför bile bundan bahsediyor. Asgari geçinen adamın bile dilinde bu sanal paralar, sanal mecralar. Bu naaıl akıldır. hacerülesved'e dokunma gerçeğinde çok zor, burada da aynı zorlukta mı olur. Bundan da para toplayacaklar değil mi, böyle çalışıyor. Nolur gerçek değil diyin. Soludugumuz havayı bize geri satacaklar artık.

42 yaşındaki erkek 19 yaşındaki kız birlikteliği

Bi de meriçlik statüsünden hallice olan durumlar var. Şu hala herkesin, her midenin kabul edemeyeceği ucu açık olan özgürlük ve medeni durumu varya, koca koca adamlar yarı yaşındaki kızlarla kanka. Birlikte olanı görünce ise tüü kaka derler. Kankası olunca, "ne var canım! Arkadaş, dostluk, yarenliğin adı tüü kakaa mı!" Kızıım o deniz hıyarı kankan değil senin. Bi göz kırpsan sana dümdüz yürüyecek. Adam paso kızlardan çevre oluşturup ya tutarsa diye ömrünün ikinci baharını geçiriyor. Yürüyemeyeceğini bilmesine rağmen bu dirsek temasından haz alıyor. Böylelerine acıyorum, önce kız kankası gibi dert ortağı olur, hani regl durumundan tut, sevgililerini dahi anlattıgı, ahh neriman bu herif sana göre değil diyen kanka. sonra yedirip içirip abilik seviyesinden kızı taşıyan, kıza arkadaş ayagına maddi yatırım yapan. Kızım babaya mı ihtiyacınız var. İnanma neriman. En güldüğüm ise bu kızlardan birine açılınca totolarına tekmeyi yemeleri. Adamlar meriçliğin kitabını yazmışlar. Kızlara yaranacaz diye efemine tip haline bile bürünüyorlar, sonrada bu omurgasızlık kaynaklı oluşan yumuşakçılığı küfürlü konuşarak kapamaya çalışırlar. Eril hislere oradan geçilmiyor. Andropozlu şahsiyetsiz deniz hıyarları. Günümüzün erkek cinsi böyle artık. Yanında üç beş kız tutup, zaman kollayıp birini tavlama üzerine. Bi de bu küçük yaş sevdası var. Git yaşına başına göre birini bul. Kızlarda deli. Baba ihtiyacı mıdır nedir? Yok kardeşim, ben bunu anlamıyorum. Kankası da olsa, abisi de olsa, sevgilisi de olsa aradaki onca yaş farkını anlamıyorum. Bunların yerini dolduracak kişiler yakınınızda zaten. Babaysa baba, kız arkadaşça arkadaş, sevgiliyse sevgili. Buna karşı çıkıldığı için ahlaksız ilan edecekler bile oluyor. Akıl tutulması. Şu müge anlı milletin ocağına inciri dikecek. Nerede ne seviyesizlik var millet yakından takip eder halde. Bu adamlar nasıl tavlıyor bu kızları. Hadi kankasını bile anlarım, kızların kullandıgı bişi, ama evlilik boyutu. Daha 19 bi de.

bade natural

Yüzde 65 indirim varmış. Uçucu yağlarını, sabit yağlarını sömürdüm resmen. Aromaterapi ile az kendime terapi yapayım derseniz alınabilir ve güvenilir aromaterapi yağları satan bir marka. Bi buhurdanlığınız bile varsa kafi. Zeki ama çalışmıyor olan çocuklara dahi etkili karışımlar yapıp çocugun limbik sisteminden girip.... Merakı olan anlar.

trendyol

"Cüzdanım" diye bi hikaye yapmışlar. Ödemeyi oradn yaparsan 10telemsi bir indirim oluyor. Ödemeyi yapman ne demek. Onların hesabına para tanımlaman demek. Düşünsene ben kartımdan bin lira oraya koyayım. Alışveriş yaptıkça o hesaptan düşeyim. Ee, sen o parayı nasıl kullanıyorsun peki? Seni zengin ediyorum. 10tl indirim için yapar mıyım, hiiç laf. Zaten kartları da tanıtmamak lazım, nerde kalmış oraya para emanet etmek.

can ataklı

Bu adam ruh gibim bişi olmuş. Ölmeden ölmüş gibi, bismillah. İmamoğluna saydırırken denk geldim de. "büyükelçiyle görüşmeye gidiyorsun, salak gibi yemek yediğin yerin önüne kar küreme aracı mı getiriyorsun" diye saydırmış. Ee haklı ama. Çevre restoran sahipleri de yazmış. Bi saat mola verip yemek yemeyeceğim mi diye savunma mı olur ya. Ye, tamam da restoranın önüne kar küreme araçlarını on dk bi geçmek üzere dikme. Babanın uşakları mı onlar. Hiiç. Ama adam hakket ruh gibi olmuş. Her konuştugunda ağzından tükürükler saçarak, inanarak konuşuyor. Çok ilginç bir karakter.

fiyat bilgisini dm'den vermek

Bunun bi algoritması var emme kullanıcı ve potansiyel müşteri olarak kabul edemiyor ben. Niye yani. Her ürün fiyatını öğrenmek ve bütçeme göre aralarında seçim yapmak istiyorum belki. Tek tek fiyat sorunca almaya niyeti olmayan ama boş boş fiyat soran müşteri gibi hissediyorum. Bu sebeple en en beğendiğim ürünü seçip fiyat sorma hakkımı o üründe kullanıyorum. İşte müşteri kaybediyorlar, hiç yani. Dm diyince bi çekiliği var sanki, daha pahalı algısı da gelişiyor. Rekabet açısından o dalgalanmayı yansıtmayacağız diye müşteri yalan oluyor. Şu insta üzeriden direkt fiyatının gözüktüğü alışveriş özelliği çıktı da rahatladık bir nebze.

recep tayyip erdoğan vs ekrem imamoğlu

nassıyaani #7114893 yazısına istinaden,
Aklıma ahmet hakan'ın köşe yazısı geldi. Tam bu başlığa cevaben yazmış gibiydi, bari ekliyim.

İbb başkanı imamoğlu caddelerde bilboardlarda kocaman boy boy afişler hazırlayıp bu afişlere "Otobüs almak istiyorum, aldırmıyorlar. Metro yapmak istiyorum, yaptırmıyorlar. Bütün işlerim tek imzaya kaldı. Cumhurbaşkanı imza atmıyor.
Bana iş yaptırmıyorlar. Beni eengelliyorlar.
yazdırıp bu gibi benzeri demeçler vermesiyle yani" yapacağım ama engelleniyorum. Engellemeseler neler yapacam da.. " demesiyle erdoğan'ın belediyecilik dönemindeki laftan ibaret olmayan bariz engellenişi karşısındaki tavrını konu edip karşılaştırma yapmış.

Dönemin istenmeyen refah partisinden 94 yılında erdoğan'ın ibb başkanı oluşuyla engelleme değil kulatma olduğundan şöyle bahsetmiş;

Rejim... Erdoğan’a karşıydı.
Medya... Erdoğan’a karşıydı.
Bürokrasi... Erdoğan’a karşıydı.
Hükümet... Erdoğan’a karşıydı.
İş dünyası... Erdoğan’a karşıydı.

Dönemin İstanbul Valisi, Erdoğan’a randevu bile vermiyor, engelleme adına elinden geleni ardına koymuyordu.

Hapisle korkutma değil de doğrudan hapsin kendisi söz konusuydu.

Tak diye hapse atmışlardı daha görev süresini bile dolduramadan.

Bir sonraki seçime girmesine de yasak getirmişlerdi.


Diye anlatıp devam etmiş;

"Erdoğan, bir tek gün bile...

- Hizmet edeceğim ama engelleniyorum.
- Şunu yapacağım ama yaptırmıyorlar.
Türü bir yakınmayla halkın huzuruna çıkmadı. Yaptığı hizmetlerin açılışlarında...

“Biz bütün engellemelere rağmen bunları yapmayı başardık” bile demedi.


Yakınarak, şikayet ederek yapacaklarımı yapamadım diye bilboardları ve tv kanallarını süsleyeceğine bi yap bakalım ne kadar engellenecek. Örneği var demiş. Aman zaten erdoğan'da belediyeciliğinde ne yaptı ki denmesi ikinci parti. O sonraki konu.

Link şu: git
1 /