1. toplam entry 3875
  2. takipçi 18
  3. takip edilen 19
  4. puan 24199
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

bir erkeği erkek yapan detaylar

Erkeği erkek yapan detayların hepsi yandaki bir diğer erkeeekhte +|- artan-azalan bir şey olduğundan dolayı;
Öyle ironik bir durum ki, ben en çok birkaç çeşit erkek cinsi seçip sormak ve cevap almak isterdim. sonra birkaç tip kadına da sorup cevapların ortalamasını alıp bölebilmek isterdim. Ortaya ne çıkardı bilmem. Kavga çıkmasın bence, Kısaca erkek olmak için gereken şey imera feracığım dediği: #6986961
çok şe'etmemek lazım. İnsanlığı konuşur isek o ayrı. He bir de erkeğin fıtratı vardır. Nedir nedir, acaba nedir? Kavvamiyet gücü. Buradan çok şahane detaylandırılır da ohoov..

sözlükte takip edildiğin hissine kapılmak

Takip ediliyordum, hemiii de bi vesveseli anksiyetik kaygıdan kırım kırım kırılan biri tarafından. İşin kötüsü bunu anladıktan sonra sözlük online listesinden o kişinin nerede gezindiğine bakmak olmuştu. Nereye bakıyordu dersiniz? Mahilas ya da yazdığım yazılara. Neyse, sonra sal be! dedim de rahata kavuştum. Tabi takip ettiği yetmediği gibi keyfimce yazarken yazdığım şeyden bana laf sokması sonrası yine bi dikkatime giriyordu, salamıyordum. Engellemek bile yetmiyor bazen. İlgüüünç. Sebep ne hep merak etmişimdir. Engelle geç bacım, niye taktındı bu kadar? Şimdi sağolsun sözlükten uzaklaşınca yakın markajı son buldu, rahata erdim. Ve tabi "rahatsız etme!" içerikli bir tanımım da etkili olmuş olabilir.

Sanırım böylesi gölge gibi takibi, ona bir şey yazdım mı diye aranırdı ya da diğer yakın markajındaki kişiye.. Oysa yazmam için anca beni ciddi dürtmesi lazım. Başarırırdı ama sonra ağlardı. Hoj geçiniyorduk bee.. Sabahın 5-6'sında bile profilimde gezinirdi. Sözlüğe ilk geliş profilim ve yazdıklarım olurdu. he bi de başka bi yazar daha vardı ama eeeöö söylemem, o başka. Kısaca böyle takıntılı kişiler olabiliyor. Amacımız sözlüğe katkı diyip niye sana dokunmayan birini rahatsız edip sözlükten soğutursun bilmem. Okuduğumuz kadarıyla kendiyle ağır anlaşmazlıkları vardı, hoş gördük. 2021 sağlıkla geçsin kardeş, uzak durursun inşallah benden.
Sevgiler..

halis

Tatlı kalbinden dökülen şiirleri de pek özel. Hassas kalpten neler çıkmış öyle. Hııım. * ^_^

->> #6984850
gecenin karanlığında
tatlı bir ay ışığında
sessiz bir çocuk çığlığında
saklıydı yüreğim.


**
***Şu yıldızlı gizli bknz'ı yapıyorum ama mobilde gözükmüyor bile.

başlangıçta söz vardı

kelam #6984826, "başlangıçta söz vardı. söz tanrı'yla birlikteydi ve söz bir tanrı'ydı."

Mevzunun ciddiyeti şu ki; konuşanın yanında Allah vardır. Çünkü konuşmak o' na aittir.

Ee ağızdan çıkan kelam, söz Allah' tandır. kaderle ilintilidir. O sebeple ağızdan çıkanı terbiye sonrası kalbtekini terbiye başlar ki, kalpte yer eden dile de yansıdığı için. Yani sözlerden sözlere dikkat etmek lazım. Bumerang gibi gelir adamı arkadan vurur, hem kendi, hem başkası adına kul hakkıyla. O sözlere birini şahit tutmak bile faydasız çünkü niye? Zaten canlı cansız her şey o ağızdan çıkardığına şahitlik edecek. Kolay mı yahu öyle kolay kurtulmak.. Be heey. Sözdeki ima'dan bile sorumluyken hele. Anam anam.

kendi ismini filmde dizide duyunca garip hissetmek

İsimden yana neslimin son temsilcisi olduğumu düşünüyorum. İsmim 80'lerin dizilerinde kaldı, öyle ki eski ve geçmişe mıh'lı. Kaçıncı kuşağa tekabül edecek bilmiyorum ama tek umudum eskinin modern zamanlarda yer bulmasının hikmetinden giriş bileti almak ama ben ismimi sanırım sevmiyorum. Yok olarak gitmekte zaten. Bakalım neler olacak, loading.

pavlova

Bu tatlıyı nolur güzel kanallardan aratın.

Yemin ederim yok böyle bir görsel şölen. Kız seni yerler, yemezler alır sergilerler. Kıyılır mı saağa. Başımın tacı.. sofra ve sunumlarınızda bunu yapın var ya, milleti tavlarsınız. Konsepte ve mevsimine göre çeşitlendirilebilir tablo olmaya çok açık.

Ayrıca (bkz: mereng): #6984180.

dünya sözlük’ün otuzluk koca çınarları

30 koca çınar değildir be, filizlenmiş bir körpe ağaçcıktır.

Zaten 30'un 18-20 yılı "annneeeee bitttiiğ ile anneeee çorabımın teki nerdeeeğ" arasında geçmekte. Ee kağıt üstündeki akıl baliğden sonra bir de olgunluk seviyesindeki akıl baliğ kısım işte bu 20yıldan sonra başlamakta. Tabi kişisine göre değişiyor. 30'unda bile hala aklı on karış havada olan afedersin geriden zekalı gençler dolu. Dolayısıyla o ~10 yıl içinde topladığınız deneyimlerin harmanlandığı yaş olan 30, her şeyin 'asıl şimdi' başladığı yaştır. Kim demiş hayat uzun diye, kısa. Anlamlandırmaya başladığınızda biten cins.

Ergenlikten 25'e hiç bitmeyecek gibi duran ve hayatın tüm sillesini yemiş, feleğin çemberinden geçmiş olan hiç büyümeyecek olan siz, 30'larınıza az kaldı. Burada havalar yer yer serin ve ılık ama hep ilkbahar. Tüm ağırlığımızla bekliyoruz.

umami

(bkz: Umami tat reseptörü)

(bkz: Umami): #6430475

Dildeki tatlı, ekşi, acı, tuzlu yani 4 temel tat tanımı ve duyusunun beşincisi umamidir. Hani bir şey yeriz ve ağızdan sular akıtır, damak çatlatır. Yedikçe yedirir, allahım yok böyle bir ey kıvamında damakla dil bütünleşir sular akarken.. Heh işte bu hissin adı. İşte bu his dildeki beşinci tat duyusu.

https://www.resimyukle.org/images/2021/01/19/69c4ba2a43200639d5233934d36a426a.jpg

Japnca "umai" yani lezzetli kelimesi ile ve tat anlamına gelen "mi" kelimelerinden oluşmaktadır umami. Yani, "hoşa giden tat" olarak çevirmişler. Dildeki 5 tat duyusunu; "ekşi, tatlı, tuzlu, acı, hoşa giden tat" olarak sıraladık.

Umami, tanımlaması güç, dilin üstünde uzun süre kalabilen hoş bir tattır. Bu tat ağızda sulanmaya, dil üzerinde hafif, yumuşak bir hisse sebep olmaktadır. Dilin üzerindeki tat tomurcuklarında bulunan özel reseptörlerin mesajları beyne iletmesiyle umami tadı algılarız. Umami'nin temel etkisi, yemeğin tadını dengelemeye yardımcı olmasıdır. Tuz miktarıyla da alakalıdır. Misal doğru tuz oranı ile umami birleşince umami tadı algılanır.

Bu etki hangi yiyeceklerde algılanır?
Pek terbiyeli balık, et, deniz kabukluları, aramatik tatlara sahip yeşil sebzeler, mantar, olgun domates, yıllandırılmış yiyecekler..

https://www.resimyukle.org/images/2021/01/19/51d9bdc70b77391ba92a73703e23a847.jpg
1 /