1. toplam entry 2122
  2. takipçi 5
  3. takip edilen 1
  4. puan 9013
  5. statü
  6. rütbe moderatör
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

yds

yarın yapılacak olan sınav. en son 2017'de girdiğimde beklediğimden daha kolaydı ama yökdilden sonra biraz daha zorlaştırılmış gibi duruyor, hayırlısı bakalım.

eskiden özellikle cümle tamamlama soruları virgülden, gramerden çıkardı, sınavın neredeyse tamamen anlama yönelmiş olmasını sınavı zorlaştırmış olmasına rağmen doğru buluyorum. zaten virgülden sonra ne gelir, ne gelmez hiç öğrenememiştim.

Samsun'da çocuğunun gözü önünde dövülen kadın

cezaların ne kadar yetersiz olduğunu konuşmaya gerek yok artık. farklı bir şey söyleyeceğim toplumdaki kadın imajı değişmedikçe ne yazık ki artmaya devam edecektir.

bu başlığı görünce sol frame'e baktım, şu an kadınlarla alakalı bu başlık dışında ne var dersiniz?
(bkz: bir kadınla tartışmak) entrylere bakın hepsine "kadınlar çirkeftir" mesajı var ve bir kısmı kendini soyutlayıp hemcinsleri hakkında yorum yapanlar. dostum, sana diyor acaba sen de mi biraz üstüne alınsan?
(bkz: hiç yalnız kız olmaması) ilk entry kızların hep beraber dolaşması ile ilgili bir saptama ama konu hemen değişmiş, ilişkilere gelmiş tabii. bilinçaltınızda bir problem olmasın?
(bkz: kızlarla beraber dedikodu yapan erkek) bu da güzel. kadınlara ait olduğunu çoktan kabullendiğimiz şeyi bir erkek yapıyor, eyvahlar olsun.

altlarda kalmış bir kadın cinayetleri başlığı var bir de. sen o kadar yaftala, kötüle sonra şiddet görmüş kadın haberlerine ateş püskür. özellikle kadın yazarlara söylüyorum, öyle olmuyor bu işler.

edit, bir de bu varmış; (bkz: izmir'de başörtülü öğrencinin okuldan çıkarılması) şu kadınların kafalarının dışını önemsediğinizin yarısı kadar içini önemseseniz yeterdi.

tarih sizi affetmeyecek

tarihi bilmem de halk her şeyi kısa süre içinde unuttuğundan saçma söylem.
türk tarihinin sayılı işinin ehli bakanlarından birine söylenmiş olması da komik. yalnız bu sınavları okullarda yapma olayı iyice yılan hikayesine döndü, çocuklar haklı. iki seferdir kasım ayına kadar olan konulara çalışıp duruyorlar. hem konular çok eskidi hem de yeni konuları kimsenin önemsediği yok.
en kısa sürede uzaktan sınav yapılabilmesi için bir formül geliştirilmeli, okulda sınav olacak iş değil.
1 /