@mavisevdalısı

Hayat ertelenmeyecek kadar kısa.

  1. toplam entry 3470
  2. takipçi 11
  3. takip edilen 8
  4. puan 21310
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 6 ay önce

kız gibi mahlasın var nerden bileyim

Tanım okumadan mahlas üzerinden değerlendirme yapan yazar kişisi selzenişidir. Halbuki mahlas sadece anonimliğin bir simgesidir. Yazar hakkında bilgi veren tanımlardır. Bu bağlamda hareket edersen hata yaparsın. Bazı örnekler verelim:

Simurg=kuşların tanrısı, küllerinden doğan (kadın olmasına imkan yok kadından tanrı mı olur) (kendisi kadın yazar)

Halis=adam mahlas diye kendi ismini koymuş yahu. (kendisi kadın yazar)

Mavisevdalısı=sevdalı ise kesin kadındır. Erkek adam sevdadan ne anlar. (kendisi erkek yazar) *

Neyse bu böyle uzar gider. *
Siz siz olun mahlasa göre yorum yapmayın.

ne olsun bilemedim şuan

#7066038

Hocam ona harcamak demeyelim, estağfurullah. Ancak birkaç tanım okuyarak cinsiyet belirlemeye çalışırsan elbette hata yaparsın. Beni bile kadın sananlar oldu. Allah aşkına gemicilik sektöründe çalışabilecek kaç tane kadın var bu ülkede. Bir yazar yüzlerce hatta binlerce tanım yazdığı halde hala cinsiyetini yanlış tahmin ediyorsanız sorun sizdedir. Ben burada tanımlardan ne analizler yapıyorum yahu. *

Bilmeden kırdıysam kusura bakma hocam.

sevgiye aç insan

Sevmeyi bilen, sevginin ne anlama geldiğini anlayan insandır. Sevdikçe sevesi, sevildikçe daha çok sevesi gelir. Sevmek güzeldir, saftır, salttır, karşılıksızdır, sebepsizdir. Ne olursa olsun sevgi ruhun gıdasıdır. Sevgiye aç olan insan bunun bilincinde olduğu için güzel sever. Sevilesi insandır.

dünya sözlüğü canlandırma kampanyası

Yazarların elini taşın altına koyması ve daha çok sorumluluk alması ile gerçekleştirilebilecek bir durum. Burası dünya sözlük. Heyyy!!! Kendinize gelin. Şöyle bir silkelenin. Koskoca bir çınardan söz ediyoruz. Tamam bazen koca çınarlar yaprak döker, gövdeleri yara alır ama kökleri sapasağlam durur yerinde. Her şeye inat her geçen gün daha çok güçlenerek meydan okur hayatın getirdiği fırtınalara. Canlandırmak mı istiyorsunuz? Çözüm sizde, bende, hepimizde. Yazın, okuyun ve oylayın. Akıtın sol frame'yi, can suyu olun bu köklü çınarın köklerine.

yazarların bugünkü mutsuzluk sebebi

Bugün hamile balıklarımdan birisi öldü. Doğum yapamadığı için içinde yavruları ile birlikte çatladı zavallıcık. Şu ana kadar tam 50 yavru balığım dünyaya geldi ve sadece 1 tanesi öldü. Bir sürü balığım var ama 1 tane bile öldüğü zaman çok üzülüyorum. Sonuçta o da bir can.

Edit: az önce 25 torunum daha öldü. Neyi var bu balıkların bugün böyle. Canım gitti resmen. Moralim gerçekten çok bozuk. Üzdünüz beni keratalar. *
1 /