1. toplam entry 6205
  2. takipçi 6
  3. takip edilen 6
  4. puan 27724
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

manit bana bilmem ne demiştir ayarında sosyal medya paylaşımları

Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil tükürsem korona var ayarında paylaşımlardır. Muhtemelen tek amacı kendi sözde güzelliğini sergilemek olan kız kişisi mesela "manit bana dışarı çıkalım demiştir" sözünü Hiçbir zeka belirtisi göstermeyen alakasız bir video veya görsel koyarak paylaşır. bu paylaşımı yine hiçbir akıl ve zeka ürünü olmayan aynı zamanda mantık dışı diğer benzeri paylaşımlar takip eder. Paylaşmak için Hiçbir ıq ve eq puanı gerektirmeyen bu paylaşımları bir matematiksel denklemle ifade edecek olursak; manit paylaşımları>evrendeki boşluk

Vadisseyl savaşı

1578 yılında osmanlı destegindeki Fas sultanı abdulmelik ile Portekiz kralı ve destegindeki Abdullah arasında geçen ve Portekiz ve desteklediği Abdullah'ın mağlup olduğu savaştır. Portekiz kralı savaşta ölmüş ve yerine de varış bırakmadığı için denizlerin korkulu rüyası Portekiz uzun süre ispanya himayesine girmiştir. Osmanlı açısından hem fas'ta ki egemenliği güçlenmiş hem de önemli bir rakibi devre dışı kalmıştır. Buna rağmen pek bilinmeyen bir savaştır.

kemal sunal'ın 90'lardan itibaren yeteneğini kaybetmesi

Her oyuncunun en verimli olduğu dönem vardır sanırım anlatılmak istenen bu ama farklı bir noktaya çekilmiş. Bu sadece oyunculukta değil bir çok alanda böyledir. şu anda Şener şen maho ağa'yı oynasa hangimiz güleriz? Kemal sunal'ın çok yetenekli bir oyuncu oluşu tartışılmaz ama 40 yaşındaki adama hala şabanlık yaptırmaya çalışırsan olmaz. Mesela 1991 yapımı varyemez filminde kemal sunal çok iyi bir iş çıkarmıştır, Çünkü ona yaşının rolünü vermişlerdi. Bence mesele yapımcı veya yönetmenlerin fazla para kazanma uğruna oyuncuları olmayacak rollere sokma isteğinden kaynaklanıyor.

reservoir dogs

1992 yapımı tarantino filmi. Muazzam bir senaryosu olmamasına rağmen diyaloglar, çekim vs. dolayı kendini Tekrar tekrar izlettiren bir filmdir. Ben kendimi bay beyaz'a yakın buluyorum. Çünkü merhametli insanları çok seviyorum sonunda kaybetselerde.*

james webb uzay teleskobu

Yaratıcının sanatını daha iyi anlamak için değil dünya dışı yaşam bulmak için yapılmış alet. Böyle insanlara cinlerin varlığından bahsedildiğinde gülüp geçiyorlar. Peki böyleyken tam olarak neyi arıyorlar merak ediyorum. Bir mantıksal çıkarımla bu kadar büyük evrende yalnız olamayız sonucuna varabiliyorlar. Ancak keşke "bu kadar büyük evrene" daha farklı odaklansalardı..

agatha christie

İngiliz polisiye roman yazarı. Beni konuya çekemediklerini düşünüp senelerdir roman okumuyordum. Ama bu ablamızın kitapları sizi ilk cümleden itibaren sarıyor. Zaten cinayeti çözmek için en ufak ayrıntıları bile kaçırmamaya çalışıyorsunuz.

"Doğu ekspiresinde cinayet" ve dilimize on küçük zenci olarak çevrilen ama aslında "ve sonra kimse kalmadı" kitaplarını soluksuz okudum ve çok başarılı buldum. Ha katili buldum mu hayır ama biraz yaklaştım..
1 /