1. toplam entry 6138
  2. takipçi 6
  3. takip edilen 6
  4. puan 27325
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 9 yıl önce

satranç

Eski dünya satranç şampiyonlarından capablanca’nın “satrancın beraberlik ölümü” kehanetinin doğru çıkmaya başladığı oyun. 2021 dünya satranç şampiyonasına baktığınızda da bunu görüyorsunuz. Hiç risk almadan varyant ağaçlarıyla oynanan ve çoğunlukla beraberlikle sonuçlanan oyunlar.. ben amatör olarak oynuyorum yok varyant yok açılış bilmem ve böyle oynayınca çok keyif alıyorum.

burak yılmaz

Uzun zamandır üzerinde tefekkür ettiğim bir hususu arz etmek istiyorum. Artık bunu açıklama vakti geldi. burak yılmaz ofsayta inanmıyor, ofsaytın varlığını kesinlikle kabul etmiyor. En kısa zamanda kampa gidip ofsaytın varlığının delillerini burak’a ispatlamam lazım.

Kadın erkek ilişkilerinde taktik ve strateji güden insan

Karşı cinsin tüm mevzilerini ele geçirebilmek için kadınlarda Mesajlara geç cevap verme ve trip, erkeklerde ise ilgi gösterip ilgiyi birden kesme her iki cins içinde ayrılık gözdağını verme gibi ilişkide taktik, strateji ve dolaylı tutum gibi kavramları ısrarla uygulayan insandır. Silahı samimiyet olmadığı müddetçe evliliğinde de taktik ve stratejinin farklı boyutlarını uygulaması gerekecektir. Allah yardımcısı olsun.

17 ağustos 1999 depremi

Bu depremle ilgili efsanelerden biri “o gece yıldızlar çok yakındı neredeyse elimi uzatsam yakalayacağım” şeklindedir. Aslında yıldızlar her zaman mesela gündüz de vardırlar ancak güneşin ışığından dolayı onları göremeyiz. Bu ışık kirliliğinin olduğu büyükşehirlerde gece de tek tük yıldız görülür. Yani yıldızların esasında bazı yerlerde görülmemesinin veya az görülmesinin sebebi bu ışık kirliliğidir. Onun için ışığın az olduğu köylerde yıldızlar daha net görülür. O gece depremin hemen akabinde daha büyük kazaların önüne geçmek için tüm Türkiye’de elektrik kesintisi olmuştur. Dolayısıyla büyükşehirlerde ışık kirliliği minimuma inmiş bu duruma alışık olmayan İstanbul, Kocaeli gibi büyükşehirlerde yaşayan insanlar yıldızları eski zamanlarda yaşayan insanlar gibi net şekilde görmüşler ve yıldızların çok yakın olduğu gibi yanlış bir intibaya kapılmışlardır.

cem yılmaz

Artık efsane değil. 2010-2011 gibi kariyerinin zirvesindeydi heryere çıkmıyordu çıktığı programlar mesela var mısın yok musun reyting rekorları kırıyordu. Ancak şu anda yüzü eskidi neredeyse her reklamda heryerde onu görüyoruz ve eskisi kadar gülünmüyor. Bunda insanların antipatisini uyandıran hayat tarzının da etkisi var tabi.

abdülmuttalib

Hz. Peygamber’in dedesidir. Asıl adı şeybe’dir. Abdülmuttalib’in babası haşim medine’den bir kadınla evlendi orada bir çocuğu oldu. ismini şeybe koydu. Haşim orada ölünce kardeşi muttalib yeğenini devesinin terkisine alıp mekke’ye götürdü. Şeybe’yi böyle görenler onu amcası muttalib’in kölesi sandıkları için bu anlama gelen abdülmuttalib ismini verdiler.
1 /