1. toplam entry 1154
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 4
  4. puan 4466
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

bitlis

Birbirinden uzak, kimi taş tepesinde kimi dağ başında olan evlerden oluşan garip şehir.
Ama benim başka başka hikayelerim var bitlisle ilgili.
atama kuralarının açıklandığı gün ellerim titreyerek listeyi açtığımda ismimi güç bela bulup karşısında bitlis yazısını görünce gözümden dökülen yaşlara engel olamamıştım. Alelacele ekranı kapatıp önce doyasıya ağlayıp ardından sustuğum vakit ailemi arayıp ben Bitlis’e atandım deyince şaka mı yapıyorsun tepkisinden sonra tekrar ağlama nöbetine tutulmuş, yaklaşık 1 hafta boyunca da ara ara bu nöbet bende nüksetmişti.
Her şeye alışıyordu insan, önce bitlis ismine alıştım, sonra orada yaşama fikrine.
Valizimi hazırlarken sevdiğim şeyleri koyduğum küçük bir kutum vardı, onu özellikle koymamıştım valize. Sevdiğim şeyin orada olmaya hakkı yok diye hissediyordum.
Sonra Bitlis’e gittim, Bitlis’e yerleştim. Bitlis’te yaşamaya başladım. Başlarda zordu. Ancak her yenilik gibi büyük bir tedirginlikle başlamış her alışkanlıktan bir nebze daha çok bağlanılmıştı. Kısa süreydi sayılı gündü, çok şey aldı çok şey verdi, geldi geçti ve çok sevildi. Bir Bitlis’e gitmeden önce bir de Bitlis’ten dönmeden önce ağlanıldı, çok ağlanıldı.

Dipnot: Bitlis benim için Ahlattır, bahsettiklerimin hepsi çirkin Bitlis’in güzel ahlatında yaşanmıştır.

komagene

Geçen gece kendilerini bambaşka amaçlar için kullandığım çiğkötfeci.
Gece saat 1e geliyordu ve ben birine telefonla saatlerce aradığım halde ulaşamadım. İşin kötüsü başka şehirde, ciddi manada endişelendim. Kesin bir şey geldi başına diye düşünüyorum Ama uykuda olması ihtimalini de bir türlü Ekarte edemiyordum. Sonra aklıma çiğkötfecilerin açık olabileceği ve uyuyorsa şayet uyandırana kadar zile basacakları fikri geldi.
20 dakikanın sonunda mutlu son. Çiğköfteci kardeşe de buradan tşk.

seks başlığının sözlükten silinmesi

Gereksizdir.
Lakin son zamanlarda sözlükteki 3 başlıktan birinin seksle ilgili olması da sözlüğü benim nezdimde itici hale getirmekte. İnsanların seks deyince, vagina deyince, penis deyince kendilerini mutlu hissetmeleri bence asıl garip olan. Kimse konuşmasın bunları demek gibi bir niyetim elbette olamaz lakin zorlama bir şekilde bunların konuşulması göze batıyor, eğreti duruyor.

dünyaitiraf.com

Son zamanlarda tam bir ev insanı oldum çıktım. Boş boş da durmuyorum üstelik, sürekli aklımda akşam yemeğe bu grubu çağırayım, ay onu da kahvaltıya davet edeyim, öbürküler de 5 çayına gelsin şeklinde planlar yapılıyor ve tek tek uygulanıyor. Kitap okurken kek kokusu diyor ay diyorum gidip kek yapayım. Limonlu kek yaptım iki gün önce sevmedim, yapamamışım. Hiç moralimi bozmadım, limonlu bitince bugün de havuçlu tarçınlısını yaptım, bu sefer umduğumdan da güzel oldu.
Bilmiyorum işte sözlük, ben o eski ben değilim, çok değiştim elde değil.

müslüm [film]

Dün -ki çokça ağlama ihtiyacı hissettiğim bir gündü- izlediğim film. Günler öncesinden yapılmış bir plandı ancak günü ancak bu kadar doğru seçilebilirdi. Zaten dokunsalar ağlayacak haldeydim ve işin zor kısmı bunu çaktırmamaya çalışıyordum, neyse ki filme girdik de rahat rahat akıttım yaşlarımı. Çok ağladım, eve geldim yine ağladım, uyuyamadım tekrar ağladım..

Neyse filme döneyim, severek, keyifle * izledim.

uzun yol aktiviteleri

Arabayla gidilen bir uzun yol ise önce güzel bir çalma listesi hazırlanmalı. Tabi hazırlık bununla sınırlı kalmaz, yolda tüketilmek üzere poğaça ve kurabiyeler yapılmalı, mümkünse çay ve bazı soğuk içecekler de yanınıza alınmalı, bir miktar meyve de unutulmamalı. Vakit ile ilgili bir problem yoksa çokça mola verilip güzel fotoğraflar çekmeli. *

tarık tufan

üniversite yıllarındayken severek okurdum kitaplarını, hatta bir dönem öyle oldu ki anna’yı dinlemeden geçirdiğim bir gün dahi yoktu. Kelimelerin tekrar edişi, yer değiştirip tekrar edişi, birkaç yeni kelime eklenip tekrardan tekrar edişi * öyle ahenkli gelirdi ki, okurken, dinlerken, söylerken hüzünlü bir keyif alırdım. Sonralarda beni onlara verme isimli kitabını okudum. Haddime düşer mi böyle eleştirmek bilmiyorum ama o kadar sığ geldi ki cümleleri, kitabın başında galiba bir şeylere gönderme yapacak bu tarzı ile diyerek okumaya devam ettim. Ancak ilerledikçe aynı üslubun devam etmesine hayretler içinde kaldım. sırf bitirdim diyebilmek için zorla da olsa okudum kitabı. Kitap bitince annayı okumaya-dinlemeye çalıştım. Yok, olmuyordu. Eskiden çokça keyif aldığım bir şeye şimdilerde tahammülüm yoktu. Bilmiyorum, belki değişen sen ya da üslubun değildi sayın tarık tufan. Değişen bendim belli ki.
1 /