1. toplam entry 505
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 0
  4. puan 2061
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

hurma

Sefalet içindeki İran köylüsüne bir tekme de ben vurayım diyerek, tadı çok güzel olmasına rağmen İran hurması almıyorum. Tercihim kuru ve tatsız olmasına rağmen Bağdat hurmasından yana.
Irak'ın Sünni köylüsü kazansın.

Oradan göç ettikten sonra 150 yıldır görüşmediğimiz ve birbirimizin varlığından dahi haberdar olmadığımız akrabalarım kazansın.

metaverse

Sahra'daki bedevilerin, Avustralya'daki aborjinlerin veya Ortadoğu'da birbirini doğramakla meşgul toplumların nasıl adapte olacağını merak ettiğim evren.

Hadi çok da uzağa gitmeyelim. Harran'da yaşayan orta yaşlı, Türkçe bilmeyen, dünyadan bihaber bir Arap deggage(geleneksel dövmeyi diğer kadınlara yapan kadına denir) bu evrende ne yapacak? Onu ilgilendiren şey ne bu evrende?

Peki bizi ilgilendiren nedir? Neden zenginler gerçek hayatın tadını çıkarırken biz bu sanal evrenle oyalanalım? Bu evren, gelir eşitsizliği diğer sorunlardan ötürü patlama noktasına gelmiş insanlığa istedikleri hayatı sanal ortamda sunarak onları teskin etmek için oluşturulmuş olabilir mi?

Kafamda birçok soru işareti var. Yine de şeytan işi demekten kendimi alamıyorum.

öğrencisini sınıftan koridora çıkarıp öldüresiye döven öğretmen

Ben 5. Sınıfta iken, (yıl 2009 oluyor) sonradan meşhur olan gitarist bir müzik öğretmenimiz vardı.
Sınıftan bir çocuk, yakasına takması gereken armayı takmadığı için çocuğun kafasını defalarca sert bir şekilde tahtaya vurmuştu. Aynı adam, hayatındaki tüm stresi bizim üzerimize kusuyordu her hafta. Müzik dersini beklerken gerim gerim geriliyorduk.

Adamın Bir müzik grubu vardı, meşhur oldular. Hatta Okan Bayülgen'in programında çalıyorlardı bir dönem. daha sonra gruptan ayrıldı ve piyasadan silinip gittiler.

Velhasıl, öğretmenlerin çoğunun çocukları stres topu gibi kullandığını düşünüyorum. Hiçbirini sevmezdim zaten.

Edit: herifi araştırayım dedim, YouTube kanalında gitar dersleri veriyormuş. Hâlini tavrını gören medeni bir adam zanneder.
1 /