@merzangush

[kapalı hesap]

  1. toplam entry 211
  2. takipçi 8
  3. takip edilen 39
  4. puan 1502
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 25 yıl önce

ahmet erhan

"ben mi yanıldım,
yoksa dünya mı bilmem?
bir yerlerde tökezledim
ama düştüm diyemem.
yağmur boğulmaktan söz eder şimdi bana
güneş çekip gitmekten.
beni kurtarmak için
pamuk iplikleri uzanır
uçurumlarıma...

sevgili dünya,
ne petekle balım kaldı,
ne derilecek çiçeğim
salıver artık beni
kopar dizginlerimden!" *


dünya yardım

#7116633
şu an istanbul'da yaşamıyorum ama bildiğim, üsküdar'da "nevmekân sahil" var, geniş bir kütüphanesi ve çalışma salonu mevcut. girişi ücretsiz ve 24 saat açıktı yanlış hatırlamıyorsam, belediyeye ait. yine üsküdar sahili üzerindeki şemsi paşa camii'nin çok şirin, küçük bir kütüphanesi var. aklıma gelenler bunlar.

hawa dafi

suriye-golan bölgesi çıkışlı 2011 yılında kurulmuş olan bir müzik grubu. kendi eserleri yanında bazı meşhur arapça eserleri de caz, klasik ve rock karışımı bir tarzda yeniden yorumlamışlar. grubun 2015 yılında çıkmış olan "قصتنا" (our story) isimli albümleri mevcut.

link

link

sessizliğin yanıtı

max frisch romanı. kollektif kitap yayınları'ndan çıkmış olup, türkçe'ye saliha yeniyol tarafından çevrilmiş.

aynı zamanda bir öğretmen olan bir dağcının, daha önce zirvesine kimsenin ulaşamadığı bir tepeye olan yolculuğunu ve bu yolculuk esnasında kendisiyle, hayatla ve geçmişiyle olan hesaplaşmalarını, düşüncelerini, yüzleşmelerini ve arayışlarını anlatıyor. 30'lu yaşlarına gelmiş olmasına rağmen elle tutulur hiçbir başarı elde edememiş olma hissiyle bu tehlikeli yolculuğa kalkışan dağcı, bu yolculuğu esnasında ölümle yüz yüze gelince, yaşamanın bizatihi kendisinin "başarı" olarak tanımlanan şeylerden çok daha önemli olduğunun farkına varıyor. kitap, karakterin yolculuğuna eşlik ederken bizi de aynı hesaplaşmaların ve sorgulamaların içine alarak esas önemli olan şeyleri bize de hatırlatıyor.

dünya yardım

bir telefon uygulamasının içindeki bazı videoları derslerimde kullanmak için kaydetmek istiyorum ancak "ekran kayıt" uygulamalarıyla kaydetmeyi denediğimde siyah ekran görüntüsüyle sadece sesi kaydediyor. bu durumun uygulamanın telif korumasından kaynaklandığını düşünüyorum. uygulamanın içerikleri de zaten ücretli olduğu için internette o videoları bulmam mümkün değil, ki aradığımda da bulamadım. bunu nasıl çözebilirim, o videoları nasıl kaydedebilirim ya da indirebilirim? herhangi bir çözüm, farklı bir öneri olursa gerçekten çok mutlu ve minnettar olurum.
1 /