1. toplam entry 251
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 0
  4. puan 1501
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 yıl önce

harriet tubman

"iki şeye hakkım olduğuna karar verdim: özgürlük ve ölüm. birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez." şeklinde bir beyanı olan aktivist bir ablamız. en son 5 yıl önce konuşulan ve sarı delinin başkan seçilmesinden sonra rafa kaldırılan 20 dolarlık banknota bu ablanın resminin konması fikri bu sefer ciddi ciddi yapılacağa benziyor.

mary stuart

uğruna bin türlü şey yapılan iskoç kraliçesi. in my end is my beginning demiş ve hakikaten de kendisine yakıştırılan her sonda bir başlangıç bulmuştur. İngiltere'nin tahtı kendisine nasip olmasa da oğlu james tahta çıkarak talihin oyununu yine bizlere göstermiştir.

defender of the faith

İnancın savunucusu anlamına gelen unvandır. İlk defa İngiltere kralı 8. henry'ye martin luther'in faaliyetlerine karşı katolik kilisesini koruyan yazılarından dolayı verilmiştir.

Tabi sonrasında bazı manitacılık işlerinden dolayı * kiliseye savaş açıp protestanlığı seçince söz konusu unvan kendisine parlamento tarafından verilmiştir. Hali hazırda İngiltere kral ve kraliçeleri bu unvanı kullanmaktadırlar.

mutlu çiviroğlu

Birleşik devletler’de yaşayan, terörist sevici bir gazeteci. İşi gücü Türkiye aleyhinde yalan yanlış bilgilerle haberler yazmaktır. İftiralarının bir haddi yoktur. Diğer terör seviciler gibi bu da alçalmakta limit tanımaz.
1 /