1. toplam entry 55
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 33
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 14 yıl önce

senai demirci

bu akşam kendisinden "üç yusuf, üç rüya, üç gömlek" isimli bir sunum dinledim. yusuf'un (a.s) kıssasını anlattı. çok akıcı bir konuşmaydı ama en önemli nokta, "kıssadan ve ayetlerden bu çıkarımları kendisi mi yaptı" diye düşünmeme sebep olmasıydı. zira mükemmel bir bakış açısı vardı. dinleme fırsatını yakalayanlar kaçırmasın, ne dediğim o vakit daha iyi anlaşılır.

dünya sözlük yazarlarının unutamadığı anıları

benim dedem çok sert adamdır. eski toprak. kapıdan içeri girdiğinde herkes ayağa kalkar, ceketi sırtından alınır, sırtına verilir. bir gün öğlen yemek yiyoruz, hiç unutmam kuru fasülye. çocukken nasıl bir kafa varsa bende, "dedmin tabağından bir kaşık alabilir miyim" diye gaza getiriyorum kendimi. sonuçta dedemin gözünün içine baka baka onun tabağından bir kaşık fasülyeyi alıp yedim. sonuç: dedem, hiçbir şey yapmadı. muhtemelen "delidir, ne yapsa yeridir" dedi, ilişmedi.

cumhurbaşkanlığı külliyesi kütüphanesi

halkla devletin ne denli kaynaştığının göstergesi olacaktır. 20 sene önce cumhurbaşkanlığı "kampüsü"ne girmek nerede, halk nerede? bu kaynaşmanın "kütüphane" mefhumu üzerinden olması da ayrıca güzeldir. zira, okumak, kitaplar, kütüphane, cumhur kelimeleri bir araya gelince insanın hoşuna gidiyor. Milli Kütüphane'nin dahi üç milyon civarında bir arşive sahip olduğu düşünülürse, beş milyon sayısı oldukça iyi bir sayıdır.

0 9 uçlu kalem kullanan öğrenci

hala var mı onlardan? geçenlerde kırtasiyede baktım da 0.9 uç bulamadım. tedavülden kalktı sandım. en son ilkokuldayken kullanmışlığım var. plastik rengarenk, altıgen kalemlerle yazardık. ama daha incesiyle yazmak beceri kabul edildiğinden 0.5'e kadar ilerledik. sonra sonra 0.7 ile yazmanın daha kolay ve güzel olduğunu farkettim ben. ama iş işte geçmişti, bir kez bulaşmıştık artık 0.5 mm.e .

meral akşener

bugün trakya seferi yaptı kendileri. eski dyp'lidir, bir dönem çiller'le de anlaşamamıştır. şimdi de devlet bahçeli ile anlaşamıyor, gerçi bahçeli pek anlaşılacak bir genel başkan da değil. bu sebepten meral hanım mhp genel başkan adayı. fikirlerine katılmasam da kendisini yeni bir soluk olarak görüyorum açıkçası. çiller sonrası türk siyasetinde bir kadın rol almamıştı. bu anlamda da önemli bir dönemeçten geçiliyor.
her fırsatta erdoğan'ı eleştiren, diktatör saçmalığını ağzına sakız edenler, akşener'in ve diğer muhaliflerin mhp'deki defterini dürmeye çalışıyor, bu da dikkati muciptir.

baby boom generation

1945-1960 yılları arasında doğan ve dünyaya adeta çalışmak için gelen nesildir. Kapitalist sistemin tam ortasına yerleşmiş, iş bulma kaygısı yaşamamışlardır. Ancak emeklilikleri Avrupa Birliği ülkelerinde ve Amerika'da maddi anlamda sıkıntılar yaşanmasına sebep olmuştur.
1 /