@monsieur noir

Ben sizin durduğunuz yerden tedirgin oldum, başka yere gidiyorum.

  1. toplam entry 1666
  2. takipçi 23
  3. takip edilen 4
  4. puan 41232
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

pandemi sebepli özlenen şeyler

nerede akşam orada sabah istanbul günlerimi özledim ve muhtemelen ömür boyu da özleyeceğim. pandemi hayatın tam değiştiği bir dönemde girdi hayatıma. benim hayatımda bir şeyler değişiyor, arkadaşlarım ya yurtdışına gittiler ya da evlendiler. pandemi bitene kadar neler değişir, sağ kalır mıyız orası da meçhul.

sonrasında kafama göre türkiye'deki tren rotalarını denemeyi, güzel duraklarda inip bir gün - iki gün kalmayı özledim.

insanlara daha çok vakit ayırabilmeyi özledim. pandemideyken sorumluluklar sorumlulukları getirdi. okul hayatım, iş hayatım ve özel hayatımda birçok sorumluluk oluştu.

akşamları arkadaşlarla parkta çekirdek kola yapmayı özledim.

eve geri dönmek için çıkmadığım günleri özledim...

birisini sevmediğini belli etmek

sevmediğini belli etmemekten ve ona karşı kötü hisler beslemekten evla olandır. ne yazık ki hayat ilerledikçe bir başkasından hoşlanmayan ve bunu ona karşı çeşitli şekillerde belli etmekten kaçınan insanlar görüyorum. fakat eylemlerini bunun anlaşılamayacağı bir biçimde o insana karşı tavır alarak gerçekleştiriyorlar.

hayat çok kısa. sevebileceği kadar sevmeli gerisini de hiç düşünmemeli insan. her negatif düşünce bir yük.

yeğen

bugün bir tanesine daha sahip olduğum değerli varlık. çok güzel bir şey bu. erkek yeğen de kız yeğen de bir başka oluyor. ulan kendime bakınca asla sorumlu, adam olacak bir tip değilim ama yeğenlerimin yanında harbi kendimi birazcık büyümüş gibi hissediyorum.

yeğenler bir erkeğin anlayacağı şekilde şöyle anlatılır, hani anneniz yemeğe ya da namaz kılmaya çağırır ya siz de o sırada bilgisayarda bir şey indirilsin dersiniz. bilgisayardaki şey inerken namazınızı daha bir rahat kılarsınız ya da yemek yerken kafanız rahat olur. işte yeğen demek bir ömür bu hissi yaşamak demek. sanki hayatta boşa yaşamıyorsunuz gibi. evladı henüz bilemeyeceğim. muhtemelen yeğen kadar pozitif oranlı bir şey değildir çünkü sorumlulukları var.

allah hepsini insanlığa hayırlı eylesin...

söfür

Bir Ramazan'ın geldiğini Çukurova insanına anlatan kelime. Yıllar yıllar önce Babaanneme sahur desene dediğimde istemsizce ağzından çıkan ve şimdilerde beni kendine daha bir bağlayan kelime.

Hayırlı ramazanlar, hayırlı söfürler cümleten...

dünyaitiraf.com

ibrahim tatlıses'in kişiliğini gram sevmiyorum lakin normalde tatlıses'i asla dinlemeyecek veya dinleyenleri küçümseyen tipler şimdi emrah karaduman'ın dua lipa editini dinleyip tatlısesçi olmuşlar. kahrolsun iki yüzlülük. çok dertliyim bu konuda çok...

dünya sözlük

eski ihl sözlüğü de sayarsak, cogitoyu da kıyısından vurursak bugün itibariyle yazarlığımda tam 7 sene olmuş sözlük. bu hayatımın çeyreğinden fazla bir süre.

kendisiyle çok hemhal olduğum zamanlarım oldu. çok sevdiğim, çok nefret ettiğim zamanlarım oldu. sınava çalışmak yerine girip sözlükte boş beleş takıldığım oldu.

pandemiden önce şehirler arası zirveler düzenledik, sözlükten yazar evlendi düğününe gittik binlerce km yol yaparak, istanbul'da evde kalmalı zirveler düzenledik, radyo yayınları yaptık, iftarlar yaptık, yardım faaliyetleri düzenledik, tiyatrolara gittik ve birçok etkinlikler yaptık. buradan arkadaşlarım oldu, tanıdıkça sevdiklerim, sevdikçe tanıdıklarım oldu.

belki şimdi en az aktif olduğum zamanlarımdan birindeyim. yaşın ilerlemesi ve hayattaki sorumlulukların artmasıyla mıdır yoksa bu bir bahane midir bilmem ama vakit ayıramaz oldum.

bir liseli olarak girdiğim bir yerden böylesine çevre edinebilmek beni hala düşündürüyor.

şimdi ne desem eksik kalacak ama sözlükte tanıyıp da pişman olduğum tek bir kişi yok. belki zihniyetim olmaz, belki bir daha görüşmek istemeyebilirim ama şu sözlükte yapılan yanlışların bile hayatıma güzel bir etkisi oldu.

yıllar geçse de, belki o zaman dünya sözlük diye bir şey kalmasa da burada kurulan bağların baki kalacağına eminim.

kısacası iyi ki varsın sözlük abi, dizinin dibinde büyüdük vesselam...
1 /