1. toplam entry 2079
  2. takipçi 22
  3. takip edilen 4
  4. puan 44940
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 7 yıl önce

iskenderun

Hem şarkı sözünün yazarı tarafından، hem de görece en iyi yorumcusu haluk Levent tarafından akdeniz akşamları'nın en ait olduğu sahilleri içinde barındırdığı söylenen güzel memleket. Sosyokültürel olarak minik bir İstanbul.

sıfır bir

varoşları anlatan güzel bir dizi. tabi ki toplum tarafından varoşları anlatan her diziye "çukur" fecaati gibi yaklaşıldığı için yanlış bir anlaşılma oluyor. sıfır bir ise izlediğim en iyi sokak dizilerinden birisi. şu an birinci sezonu izledim ve gerçekten de kaliteli işler çıkarmış.

kesinlikle arabesk kültür ve varoş hayatlar ilgimi çeken şeyler değil hatta izlediğim şeylerle beni yargılayan sözlük dışındaki arkadaşlarım da bana monşer derler. lakin adana yöresinden biri olarak gerçekten de senaryosunu hem sinematik açıdan hem gerçeklik açısından çok güzel buldum.

toplumun çarpıklığı, suç işlemeye engel olmayan bir allah inancı, adaleti sağlamada devleti kendisinden geri gören mafyatik psikoloji... birçok şeye değinilmiş. hayat metropollerde yahut güvenli mahallenizde yaşadığınız kadar konforlu değil. biraz dışarı bakmak için güzel dizi.
1 /