@ms meeseeks

Sıkıldım.

  1. toplam entry 976
  2. takipçi 7
  3. takip edilen 3
  4. puan 5632
  5. statü
  6. rütbe moderatör
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

within

Daha iyisini görmeye ömrümün yetmesi mümkün değil. Yapılabilmesi de öyle.

Bu kadar az söze rağmen depresyonu ve diğer her şeyi tanımlayabilen yegane şarkı. Hayatın soundtracki. Bir tarikat olsaydı salak müridi bile olabilirdim.

20 yıl

Ortalama insan ömrü için gayet yeterli bir süre. Fazlası olgunluk gereği değiştiremeyeceğin şeyler için uğraşmayı bırakarak daha da basit mücadelelerin peşinde sıradan ve kaçınılmaz olarak acılı bir yaşantıya yol açıyor. Üstelik insan arsız bir canlı, yenilen pehlivan misali yaşadıkça daha çok korkuyor ölümden. Şova gerek yok.

pilava kaşık saplamak

Vay serhat vay ne adetler varmış. gören de Kadıköy'de büyüdük zanneder, dünyadan haberimiz yok. Bilmek lazım böyle şeyleri olur olmadık yerde rezil olmayalım. Bu Anadolu insanının konu ilişkiler olunca konuşmak yerine türettiği sembolik ritüellerle yeni bir din yazılır.

insanın kibri

Her birinde milyarlaca yıldız bulunan milyonlarca galaksi arasında kum tanesi kadar bile yer kaplamayan küçük bir gezegenin üçte birini oluşturan kara parçasında yaşamını sürdüren on milyon canlı türünden tek bir tanesinin içerisinden belli bir grubun çıkıp tüm bu çeşitliliğin onların tanrısı tarafından onlar için yaratıldığını söyleyerek, inandıkları kural ve bilgiler bütününün evrensel olduğunu iddia etmesi bu kibrin en bariz örneğidir. Ekseriyetle cahilliğin sonucudur.
1 /