@muberka

Okur, Yazar, Çizer, Müzisyen

  1. toplam entry 321
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 5
  4. puan 2130
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 ay önce

adolf hitler

Kumandanlarından biri Adolf Hitler'e sorar :
- Türklere neden saldırmıyoruz?

Bu soru üzerine Hitler:

- Türkler öyle bir millettir ki eğer saldırırsak tamamını yok etmemiz gerekir. Yoksa 1 tanesi bile sağ kalırsa, o yeni bir devlet kurar ve intikamını alır." demiştir.

Dergâh

1. Tarîkatlarda dervişlerin zikir ve ibâdet ettikleri ve içinde tarîkatın gerektirdiği biçimde yaşadıkları yer, tekke

2. Bir büyüğün, büyük bir yerin herkes için başvurma yeri olan kapısı, huzûru, eşiği

Mânâlarına gelen Farsça kelime.

bir evin zengin evi olduğunun alametleri

Bazı evler vardır hakikatte zengindir. Tencerede kaynayan çorbadan komşular da nasibini alır, muhabbeti ve hürmeti daim olur, sakinleri gayretlidir, huzur vardır, içinde Kuran okunur, kitap okunur, sanat ile meşgul olunur. Zevk-akıl ve kalpte selîm bir hâli vardır.

Bazı evler vardır zahirde zengindir. Onların da altın varaklı mobilyaları, duvarları, dekoratif malzemeleri, pahalı eşyaları, markalı ürünleri, büyüklüğü, havuzlu bahçeleri, muhiti mevzu bahistir. Ama samimiyet, cömertlik ve doğallık yoktur. Hep bir gösteriş, hep bir gösteriş.

bir kadına ofsaytı anlatmak

Kadının idrakine bağlı olarak değişir. Bazı kadınlar teknik meselelerden de anlarlar. Eğer futbola ilgiliyseler onlara anlatmak zor olmayacaktır. Ki argümanları iyi seçip sistematik bir şekilde anlattıktan sonra anlamayacak bir kadın da yoktur. Nasıl ki erkekler aralarında konuştukları meselelerde konuyu benzetme tanımlama açısından arabalara, motora, şasiye, balataya, karbüratöre, marşa bağlıyor ise. Kadınların da örneklem de bulunduğu kendilerine has dilleri vardır. Bunun farkında olana zor gelmez. Bir de böyle deneyin.
1 /