1. toplam entry 1638
  2. takipçi 7
  3. takip edilen 3
  4. puan 11779
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

1984

Buluşmamızın önemini hiç düşünmeyerek vaktizamanında a101'den 3,99'a aldım.

Sonuç: denendi ama okunamadı. abuk subuk bir yayın olduğu için kitaba ön yargımdan mı devam edemedim yoksa çevirme probleminden mi bunu da anlayamadım böylece boşa giden bir kitap oldu.

acısı sonradan çıkar

Duygusal acıda ben de bunu çok yaşıyorum. Genel olarak bir olayın üzerine uyuyup uyandıktan sonra asıl hislerim bilince çıkıyor.

Bu durumu kendimde fark etmeden önce "vay be ne dirayetlisin bu olay sana koymadı" deyip kendimle en azından ilk gün gurur duyardım sonraki gün acıyı idrak edip üzülürdüm. Şimdi fark ettim yarınımı düşünüp bugünden üzülüyorum çünkü ne olacağını artık biliyorum. Kişisel farkındalıklar cehennemdir...

şibumi

Daha önce adını hiç duymamıştım ve arkadaşımın tavsiyesi ile okumaya başladım. Hala okuyorum ve en başlarda bu kitabı nasıl bilmem diye kahroldum, kendimi çok cahil hissettim şimdi o duyguya alıştım :d Daha Yarısında yazarın bütün kitaplarını okuma isteği ile doldum.

Bana bitmeden yorum yaptırdın, güzelsin.

Zor kişilik testi

İnsanlarla geçinme ya da geçinememe konusunda yüzdeliğinizi ölçüyor. Onedio testlerine göre geçerli objektif testlere göre ise ne durumda bir fikrim yok ama güzel bir test.

Link:
git

Benimki şöyle: sizinle geçinmek kolaydır %27,86. Herkesle iyi geçinen o omurgarsız benim jdjdjd
-hayır hayır sadece çok uyumlusun.

Genel Tablom: git
dominantlık ve manipülatiflik başak burcu oluşumdan geliyor yoksa benimle hiç alakası yok.

yakutsk

Dünyanın en soğuk şehri. Çenet kardeşlerin videoları ile dehşete düştüm. Resmen soğuk cehennem. Gözümde yaşamın imkansız olduğu bir yerde insanlar normal hayat sürüyor; İşe, okula gidiyor. İmkanım olsa zorla tahliye ederim ama hayatlarından memnun gibiler de. Allah yardımcıları olsun çok etkilendim.

[youtube]">git [/youtube]
[youtube]">git [/youtube]
[youtube]">git [/youtube]

Sevilen dizi bitince üzülmek

Özellikle samimi, duygusal bağ kurulabilen bir diziyse bitince boşluğa düşüyorum, hafiften ayrılık acısı çekiyorum.

Düşününce Haftalarca yanımda olmuşlar. Ben üzülmüşüm onlar eğlendirmiş, onlar üzülmüş ben eşlik etmişim. Yemek yerken veya uyumadan önce beraber olmalar. onlardan bazı replikleri haneme eklemeler derken bir süre hayatımın parçası oluyorlar.

Of Ağlıycam galiba monika, anne, kate neredesiniz :/

ekler

Kilosu minimum 30tl'den başlıyor, gereksiz pahalısı. Gayet sıradan malzemeler: hamur, muhallebi ve çikolata üçlüsünden oluşuyor.

Ben de geçen yapayım dedim. 3 saat sürdü, üç. Küçük küçük detayları ile yapımı zor değil ama uzun süren bir şey, benzer tat yakalanıyor. böyle olunca artık buna para veremem ama çok uzun sürdüğü için de kendime hayatta yapmam. Sonuç olarak ben eklere cimriliğim ve üşengeçliğim sonucu veda ettim. birine yapmam için de ancak ona aşık olmam lazım.

Not: profiterol ile yapımı aynı. İnce ince uğraşmaktansa profiterol yapmak bana daha mantıklı geldi.

Workin' moms

Ortalama 20 dakikalık bölümleri olan netflix dizisi.

çalışan bir kadın olarak çocuk sahibi olmak istiyorsan eğer allah'tan belanı istiyorsunu belgelemeye çalışan aşırı realist bir diziydi. sadece çalışan anne olmanın zorluğu değil konuların işleniş biçimi ve görüntüler de öyleydi.

kate'in çocukların bakımı için sürekli ilgilenecek biri arayışı. frankie'nin bitmek bilmeyen doğum sonrası depresyonu. jenny'nin anneliğe adapte olamayışı...

hadi bi şekilde büyüdüler peki ya yetiştirmek? bence en korkuncu anne'in alice ile imtihanıydı. ne yapsan duvara tosladığın iflah olmaz bir ergen ve anne'in profesyonelliğinin zerre işe yaramayışıyla beni en etkilen iki karakterdi.

her geçen sene çok çocuk hayalimden bir bebek düştü ve şu an bir taneye zor tutunuyorum.

böyle ürkütücü bahsediyorum ama mükemmel annelik kavramının ne kadar zor ve gerçekten uzak olduğunu gösteren gayet eğlenceli, akıcı güzel bir diziydi.

sözlük yazarlarının karalama defteri

Bu başlığa az önce bir sürü farklı şey yazıp sildim. Bu tanımı da vaktime yazık, kendime de ayıp olmasın diye giriyorum.

Bu olaydan ve buna sebep veren şeylerden hiç hoşlanmıyorum.

Mesela hiç hoşlanmıyorum yerine nefret ediyorum yazmıştım. içime sinmedi diye yumuşatma ihtiyacı hissettim.

Burada bile bi şeyleri bu kadar düşüneceksem ohoo benim kendimle çok işim var.

Neyse ne diyordum, nefret diyordum. Hmm ağır bir duygu anlık öfkeme bunu yüklememeliyim , taşıyamam.

Sahi zaten ben neyden nefret ediyorum ki ya da neden? En son bir arkadaşıma daha az şikayet edicem diye söz vermiştim. Son zamanlarda her şeyden şikayet eder oldum. Sonuç olarak şikayet ederek hayatımda hiçbir şey değişmedi sadece mutsuzluk seviyem arttı.

Birinin şuna benzer bir sözü vardı. Son zamanlarda kendime hatırlatma ihtiyacı hissettiğim. "Yaşamınızı değiştiremiyorsanız yaşadıklarınızda anlam bulmak zorundasınız"

Açıkçası aklımda en net yer eden kısmı "zorundasınız" oldu. Zorundasınız zorundasınız zorundasınız. Oha çok sert.

-Yaa müco oha diyemezsin solan kadını çizginden çıktın işte
+sus

Neden zorundasınız kısmı vurucu. Çünkü telkinden hemen etkilenirim.

Mesela bi terapiye gitsem çok hızlı ilerleme kaydederim. Çünkü mizacıma uyumlu. Hemen inanırım hemen etkilenirim hemen değişirim. Tabii bu terapistin bende bıraktığı saygınlık hissiyle çok alakalı. Hele otorite kabul ettiysem evini bile temizlerim ki ben kendi odamı bile temizlemekten hoşlanmıyorum.

diplomasız türeyen ruh sağlıkçıların zararlı olmasının bir diğer sebebi de bu. Etik değerlerden yoksun oluyorlar ve yaşanmış bir olay olarak seni iyileşme adına kullanabilirler. Bir baktın iyileşme adına sekreteri olmuşsun. Yaşanmış arkadaşlar yaşam koçlarından uzak durun, özgeçmişi kontrol edin. Alakasız ama biz de ekmeğimizin peşindeyiz.

Sahi Hangi ekmek?

Sahi kelimesi yazıya ne kadar çok yakışıyor. Daha çok kullanayım.

Harbiden nerede kalmıştım yukarı çıkıp bakmayacağım ama bir yerde temizlik yapıyordum.

Yedi numara dizisinde temizlik yapmak zorunda olan ayten'e rüya ısrarla şarkı aç daha hızlı biter diyordu. Rüya, müslüm gürses dinleyince hızlı bitmiyor.
-sen onu mu dinliyor musun?
+yoo
-o zaman yıkık edebiyatı yapma

Saat şu an 02.02 biri beni düşünüyor. Mesela azrail.
+şov peşindesin jdjdjdj

Bir dakika biri beni düşünüyor olabilir mi? Evet olabilir mesela annem. Geçenlerde uyanıp uyanık olduğumu fark edince mesaj atmış. "Saatin farkında değil misin uyu" diye. Gerçi o zaman saat 3tü ama üçün beşin hesabını... Of.

Oha arkadaşım mesaj attı. Belki 02.02de beni düşündü. Tesadüflere anlam yüklemek hiç adetim değildir ama etkilendim. Ben de bugün onu düşünmüştüm. Aramayanı aramamakla ilgili başlıkla aklıma düştü. Birilerini pek aramadığım için bunu ne derece gözettiğimi bilemiyorum ama bu kişide bilinçli olarak gözetmiyorum. Full ben ararım sapığı gibi hem de görüntülü, pat diye.

Gerçi full dediğim de üç olabilir ama nys.

İki kelam yazacaktım konu nasıl bu kadar uzadı sırf bu kadar vakit harcadım diye de silmeyeceğim en başta dediğim gibi kendime ayıp olmasın diye ama şimdi fark ettim ben zaten yola çıkınca kendimi durdurabilen biri değilim. Yanlış olduğunu fark etsem bile "ulan o kadar yürüdün bitir bari" derim. Mesela kpss ye de böyle çalıştım, şimdi atama haberi bekliyorum. Başka şeylerde de böyle. Mesela arkadaşım bu sensin diye bir twit göndermişti "ulan yanlışsa yanlış yangınsa yangın ne var yanarız" şeklinde. Bu şey: cahil cesareti. Oysa hiç cesur da değilimdir ama işte bir takım tutarsız özellikler.

Bir kere biri bana kendinde rahatsız olduğun özellikler ne diye sormuştu. Ne söylediğimi hatırlamıyorum ama şöyle bir geri dönüş vermişti "bu saydıklarının hepsi başkalarını rahatsız eden özellikler ben seni sordum" orada ne dediğimi çok merak ediyorum. Şimdi bu sorunun cevabını düşününce sadece beni rahatsız edenleri diyorum.
-Rahatsız oluyorsanız oluyorsunuz ne yapayım herkese göre şekil alamam ya.

Bitti galiba tıkandım.

Ayy çok açık oldu bu tanım. Şu an zihnimin kim bilir hangi kıvrımındasınız. Hoşuma da gitti. günlüğe yazınca böyle zevk vermiyor. Ne kadar rahatsız olsam da birilerinin okuma ihtimali hoşuma gidiyor demek ki.

Oysa yukarıda "hoşlanmıyorum" demiştim.

huzursuzluk

zülfü livaneli kitabı.

Uzun zamandır ilk kez uykumdan fedakarlık edecek kadar okuma istediği duyduğum bir kitap okudum. Merak uyandıran ve bir solukta biten bir kitap. Hüzünlü ve vicdanı huzursuz ediyor.

Bazı önyargılarından dolayı bu yazarın okuduğum ilk kitabı oldu. ışid zulmünden kaçan sığınmacıları konu alıyor. Bir batı yergisi doğu övgüsü mevcut. Açıkçası biraz şaşırdım.
1 /