1. toplam entry 19596
  2. takipçi 25
  3. takip edilen 6
  4. puan 144188
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 7 yıl önce

Yemeğe gidilen evde vegan menüye denk gelmek

git

-bu ne hamidullah abi?
+köfte kardeşim.
-nasıl köfte abi?
+vegan köfte.
-ne vegan köftesi abi, sen kol gibi dikmişsin.
+yok oğlum vegan köfte işte.
-abi sen şah İsmail değilsin ben de kanuni değilim, bunu benim önüme koyamazsın yani.
+hayvanlar ölmesin diye...
-ya hayvan eti yemeyeceğiz diye de b*k yemenin anlamı yok.
+b*k değil lan bu.
-abi nereden bakarsan bak, b*k bu.

bal

Hakikisi bozulmaz. Bir iki ay değil, yüzlerce yıl bile bozulmaz. Çünkü ph değeri, bünyesinde bakteri barınmasına imkan vermeyecek kadar düşüktür. Ancak balın içinde mikroorganizma barınamasa da böcek ve sineklerce yenebilir. Bunun için de propolis vardır ki Yunanca "şehri koruyan" anlamına gelir. Bu madde doğal peteğin etrafını çevirerek canlıları baldan uzak tutar.
Allah boşuna arıları örnek göstermiyor.

çaya şeker atmayı bıraktıktan sonra çayın tadını aldım geyiği

Annem bir ara sağlıklı diye reçeli şekersiz yapıyordu. Kendi orijinal tadıyla yiyecekmişiz. İyi de o zaman direkt çiçeği yiyelim. Çünkü çilek daha tatlı. Şeker katmadan reçel yapınca tat olmuyor ki. Ot gibi bir şey oluyor. Zaten şeker katmayınca adı reçel de olmaz. Velhasıl şekeri bırakınca çay da daha güzel olmuyor. Sadece bir tattan farklı bir tada geçiş yapıyorsun ve zamanla bu tada alışınca şekerli içemiyorsun. Aynen şekerli çay içmeye alışan birinin şekersiz içememesi gibi.

Herkesin bildiği bir gerçeği, ilk defa tespit etmiş ve dünya kamuoyuna duyurmuşum gibi çek pampa.

küllerinden doğmak

Eski Huawei cep telefonumu 3 yıl kullandıktan sonra ekran camı o kadar çizilmişti ki bazı noktalarda ekranı okuyamıyordum bile. Ekran camının değişmesi lazım ama telefon zaten eski. Camı değişeceğine git yenisini al, değmez yani.
Bir gün ekranda hava kavarcığı olduğunu gördüm ve aslında çizilenin ekran değil, ekran koruyucusu olduğunu anladım. Meğer telefonu aldığım zaman ekran koruyucusu varmış. Hemen tırnağımla söktüm ve altından yağ gibi ekran çıktı.
İşte size ikinci bahar. Küllerinden doğmak budur.
1 /