1. toplam entry 18577
  2. takipçi 22
  3. takip edilen 6
  4. puan 136832
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 6 yıl önce

Allah'a herhangi bir şekilde herhangi bir şeyi ortak koşmak

Allah'a ortak koşmak diye bir şey yoktur ne demek ya? Ayetleri yok mu sayalım? İroni yapılıyorsa da ben anlamadım aga.

Ortak koşmak sadece başka bir ilaha iman etmek demek değildir. Esasen adı üstündedir. Şu şekilde:

Hani tek bir devlet vardır ama devlet, görevlerini çeşitli erkler ve kurumlar vasıtasıyla icra eder. İşte Allah'a ortak koşanların da büyük bir kısmı, mekke müşrikleri gibi, tek bir ilaha iman ederler ancak o ilahın iradesini put veya başka birtakım aracılarla tecelli ettirdiğine inanıp o putları ve aracıları kutsarlar.

Aynı şekilde satanistler gibi şeytana bu vasfı yüklemek, hristiyanlar gibi papa'ya yahut bazı Müslümanlar gibi bir halifeye, şeyhe veya başka bir şahsa Allah'ın yeryüzündeki gölgesi demek, onu kusursuz görmek, onu aracı kılmak da putları aracı kılmak gibi şirktir, yani Allah'a ortak koşmaktır, Allah'ın vazifelerini onda görmektir...

Allah dışında başka bir tanrıya tapmak ise şirkin bir başka versiyonudur.

Velhasıl şirk, ayetlerle sabit olup milyarlarca insanın içine düştüğü bir günah olduğu halde yok demek de nereden baksan muhteşem bir görüş.

imera fera

Sağlık ocağında 09:00 teyzelerinin tansiyonunu ölçüp 13 bin lira maaş alacağıma işyeri hekimi olup 30-40 bin lirayı cukka edip viskimi yudumlarım demiş galiba. Hakkı hali var. 30 bin liraya işyeri hekimliği yapan biriyle tanışmıştım. Hem de öyle yüzlerce çalışanı olan büyük bir işyeri de değil. Çılgın atıyorlar vesselam.

bunların hepsini ezberliyor musunuz

Hukuk okuyanlar "evet ezberliyoruz" derler kasıla kasıla ama ezberleyemezler. Onlar sadece mühim işler yapıyormuş gibi görünmeyi severler. Zaten ezberleyenin hukukçuluğunu tartışırım. yıllarca ezberlenen şeyler, bir kaç saatlik meclis oturumunda komple değişir.

Hangi ceza hukukçusu tck'daki nükleer enerjinin açığa çıkarılması suçunu bilir mesela? Bilmesi gerekir mi? Şayet bunu denk gelmenin dışında iyi bir hukukçu olmak adına çalışıp da ezberleyen varsa ondan ne köy olur ne kasaba.

Gerçek bir hukukçu, ezbere düşmandır. Mesela kleopatra. Bu hususta ülkedeki bir avuç hukukçudan biridir.

Hadi yine iyisin, yücelttim seni. İki üç senedir hukukçuluğunu övmüyordum, bir üç beş sene övgü bekleme. Def ol. *

Grup Laçin gibi poz veren uzman kadro görselli hastane reklamı

Ne zaman özel halk otobüsü camında veya bilboardlarda hastane reklamı görsem arkaya doğru, meyilli sıralanmış doktor görselinin muhakkak olduğunu fark ettim. Hastaneler başka görsel kullanmasını bilmiyorlar bence. Daha kreatif reklamlar bulmalılar ya da doktorları cihaz başında falan gösterin abi, niye arka arkaya, çiçek olmuş vaziyette sıralıyorsunuz?

git

gürcistan

Aşırı güzel bir coğrafya. Batum'u verdiğimize yanmadık adaları verdiğimize yandığımız kadar. Kimseyle derdi olmayan insanları var. Kızları da güzel. Tası tarağı toplayıp gitsek mi acaba?
Ulan olaya bak, eskiden gürcü kadınları buraya kaçak bakıcı olarak gelirlerdi, şimdi biz düşünüyoruz.
Bu arada alfabeleri çok yahşi.
1 /