1. toplam entry 15978
  2. takipçi 20
  3. takip edilen 0
  4. puan 115274
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

akademiklink

Google aramaları ile ilgili faydalı bir Tweet dizisi yayınlamış. Yıllar önce üniversitede hocamız, Google Aramaları ile ilgili kursların olduğunu söylemişti. Gerçekten Google aramalarının bir tekniği olduğu açık. Bu ülkede insanların (ve dahi kendimizin) Google aramalarını şöyle bir göz önüne getirirsek gerçekten başarısız olduğumuz görünür. Mesela ben iğneyi kendine batırayım.

(bkz: yazılışı bilinmeyen yabancı şarkıyı google da aramak)

Az buz saçmalıklar yazmadık yani.

Neyse efendim adamların paylaşımı şu şekilde:

git

motosiklet

Kardeşimin var bir tane ama vitesli olanlardan. Bildiğin otomobil gibi. Dedi gel sana kullanmayı öğreteyim. Neyse çıktık dışarı, daha önce bir iki kere kullandım ama vitesli hiç kullanmamıştım. Debriyajı falan var, motosiklette biraz garip ve zor. Zıplata zıplata kaldırdım, az devam edip zar zor vitesi ikiye çektim, döneyim derken hızı kesemedim. Ayak frenini bulamadım, debriyaja bastım ama yavaşlamadı. Neticede küt diye refüje girdim. Neyse ki kazadan burnum bile kanamadan çıktım. Motora da bir şey olmadı. Velhasıl motosiklet zor iş, bilhassa vitesli olanlar. Vitessiz öyle değil. Gaz veriyorsun hızlanıyor, frene basıyorsun duruyor. Vitesli, tanrının cezası.

yalı

Su kenarına yapılan görkemli yapı.

İstanbul boğazına inşa edilmiş Osmanlı yalıları mesela. Tamamı Osmanlı paşaları ve bürokratlarına aittir. Osmanlı'nın son döneminde devlet ve millet içler acısı bir halde kıvranırken birileri lüks ve şatafatın dibine vuruyordu.

Bu durum ülkemizin bir türlü kanaması durmayan yarasıdır.
1 /