1. toplam entry 16648
  2. takipçi 20
  3. takip edilen 0
  4. puan 121238
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

arkadaşlarla yemekte hesabın kendisine kitleneceğini hissetmek

Eğer arkadaşlarınız erkekse ve bol kepçe sipariş verip hunharca yiyorlarsa korkmayın, onlar hesabı üstlenme veya paylaşma konusunda bencil değillerdir. Ancak olabildiğince seçici ve minimal siparişler veriyorlarsa onların parası yoktur, siz elinizi cebinize attığın anda onlar bir adım geri atıp "abi bizi mahcup ediyorsun yaa" derler.

Yok eğer arkadaşlarınız kız ise her halükarda size patlar.

fedakarlık

Paramız yoktu, Sigaradan kestik, üstümüze başımıza kıyafet almadık, buluştuğumuzda iki çay kahve içebilelim diye ama o ne dedi: arkadaşları sevgilileriyle Uludağ'da kayak yapıyormuş, yok efendim sürekli çiçek alıyorlarmış, Sapanca'ya gidip piknik yapıyorlarmış falan ben niye yapmıyormuşum. Eşeğin s****den yapmıyorum. Bir sene aynı pantolonla gezdim, sana yedirdiğim yemekle kendime keten pantolon alırdım. Bu arada keteni çok severim. Yaz sıcaklarında keten gömlek de çok güzel olur, efil efil...

ne olsun bilemedim şuan

#7065715

Sevgili dostum,

Rüya gibi bir düğün hayal edip sokak arasına dizilmiş beyaz plastik sandalyeler arasında köyden 13. Derece akrabası nurdan abla ile gerdan kırmak zorunda kalan kaç kadın olduğunu biliyor musun?

Saadet içinde bir evlilik hayal edip kendini kocanın ağrıyan sırtını çiğnerken bulanlar..

Sabah uyandığında yüzünde yastığın dantel izi çıkmış, ağzının paslı suyu kulaklarına kadar akmış hanımına, günaydın balım demek zorunda kalan kaç erkek var ya onu biliyor musun?

Eli sıcak sudan soğuk suya girmeyecek zannedip kocanın kahverengi lekeli donlarını yıkamak zorunda kalan kaç kadın var? Bu donu giymiş erkekle seks hayatı yaşamak zorunda kalanlar...

Olmuşken en iyisi olsun diye diye kocayı borç batağına sürükleyenlere ne demeli?

Açın gözünüzü, hayata pembe panjurlu pencerelerden bakmayın.

Acımasız gerçekler reklam arasından sonra devam edecek...

uvey

Gitmek, niye yani anlamıyorum? İşin mi çok yoğun, bazı problemlerin mi var, sözlük çok mu vaktini alıyor; Haftada bir gel, ayda bir, olmadı yılda bir gel iki çizittir git. Geldiğin zaman, vayyy uvey reis gelmiş diyelim. Gitmek ne oluyor yani. Sevgilinden mi ayrılıyorsun? Bir daha gelmemek üzere... Bir daha niye gelmiyorsun, onu açıkla.

Kendisini severiz. Bu sözlüğün tartışmasız en usta kalemidir ancak Aldığı kararı saygıyla karşılamıyorum. Yine de yolu açık olsun.

Sadece ziraat bankası hesabı olan insan

Aynı anca HSBC, qnb ve yapı kredi hesabı olan para babalarına inat bir baş kuru soğanı, bir tas ayranı, bir kap bulgur aşı olan yiğit emekçidir. Gömleğini waikiki'den, ayakkabısını gezer'den alır, Zeytin çekirdeğini yumruk yapılmış avucunun içine çıkarır, ekmeğinin kıtır kısmını yer. Varsa bir 97 model brodway'i Allah'a şükür der, sabahları oğlanın kafasında haşlanmış yumurta kırıp hunharca eğlenir. İban miban bilmez, mobil bankacılıkla arası yoktur, elektrik faturasını vezneden öder. Anadolu'dur, yiğittir, çatıktır kaşı...

sınır kapılarının açılması

Hatırlarsanız Avrupa'nın iki yüzlü politikaları karşısında hükümet sınır kapılarını açma kararı almıştı. Binlerce Suriyeli göçmen yunan kapısına dayanmıştı. Tam o sıralar covid patladı ve bu olay nedense unutuldu. Kimse o kapıların açıldığı zamanı hatırlamıyor bile. Peki ne değişti? Şu an niye surileri ve afganları yunan kapısına uğurlamıyor. Niye abrupalılara üç buçuk attırmıyoruz. Günaşırı sanki biz göçmenleri barındırmak zorundaymışız kimi açıklamalar ve haberler yapılıyor. Açın oğlum artık. Ama malesef anlık bir cesaretti galiba bizimkilerdeki...

Aç olan açım diye bağırmaz

AKP genel başkan danışmanı yasin Aktay bey'in beyanı. Senin açlıktan anladığın taş kemirmek herhalde. Bu mecazi bir ifadedir. Ortalama standartlarda hayat sürmeyen bir insan mecazen açtır. Senin de aç kaldığını görürüz umarım.

AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, katıldığı bir televizyon programında tepki çeken ifadeler kullandı. Türkiye'de 'açız' diyenlerin hiç birinin aç olmadığını belirten Aktay, "Zaten aç olan 'açım' diye bağırmaz. 'Açım' diyen insan bugün bu işin sömürüsünü yapan insandır, işi politize etmeye çalışan insanlardır." dedi.

git
1 /