1. toplam entry 341
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 2
  4. puan 1237
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

müşteri ile aşırı ilgilenen satış elemanı

Genelde üzerimde bir baskı yaratıp ürün almama sebep oluyorlar. Yakın zamanda bir eczanede ellerinde istediğim hiç bir ürün olmamasına rağmen bana öyle güzel şekilde ürün sundular ki ya ben bunları çok ugrastirdim bir şey almadan cikmayayim dedim. Eczaneden çıkınca fişe bakma gafletinde bulundum 50 liraya bir pastil aldığımı görünce kendime gelmem uzun sürdü.

unutulmaz lise anıları

İki arkadaş benim için kavga etmişti bende durun yapmayın diye aralarına girmiştim kendimi böyle Hint dizilerindeki ulaşılmaz popüler kız falan zannediyordum herhalde. Neyse ben koridorda ağlıyorum sonra kızlar etrafımda ben yine o ergen nidalarıyla "hep benim yüzümden" diye agliyorum. Aslinda
ağlama sebebim bizimkilere haber gidecek diye tabi boyle söyleyemedigimden kendimi daha da düşünceli kız moduna koyuyorum. Kızlarr sacmalama murphy senin bir suçun yok diyor. Ben daha da ağlıyorum. Müdür odasına çağırıyor üçümüzü benim aklımda babamlara ne diyecegim diye geçiyor tabi. aralarından hoşlandığım çocuk biraz daha tırsık çıkıyor. Diğeri bizden yaşça büyük tabi olaya benim adımı karıştırmamak için "bana omuz attı bende yumruk attım diyor." Neyse bu çocuk amcaoğlullarını toplayıp okulun sokağına geliyor bende diğer çocuğu koruyacağım diye onu otobüse bindiriyorum. Düşünüyorum da ben kendi kendime film çekmisim kimsenin haberi yok. Olayın asıl diğer saçma tarafı tırsık olandan hoşlanmam yanlış tercihler yapıyorum.

saçmalamaktan korkmak

Korkuyorsanız, saçmalama ihtimalizi kesinlikle arttırırsınız. Test edildi onaylandı hem de defalarca. Her defasında da kendini gerçekleştiren kahanetin gerçekten doğru olduğunu anlıyorsunuz. Sacmalamaktan korkmamak lazım ,saçmalıklarımızla yaşamayı ve onlarla gülmeyi bilmek gerek sanırım. öbür türlüsü güç.

arketip

Kelime anlamı: kalıp, şablon ilktip olan terim psikolojide ilk kez Carl Jung tarafından kullanılmış. Jung'a göre arketip: insanlığın ortak bilinçaltı;Kollektif bilinçaltından gelen ortak evrensel imgelerdir. Yani kahraman, sihirbaz, ebeveyn gibi kavramları genel olarak ortak resimlerle, bilinçsizce aynı şekilde imgeliyoruz. Adem,Havva, cennet,cehennem, aşk, yaşlı bilge adam gibi kavramlarda yine arketipe örnek verilebilir.

Yazarları kızdıran sorular

Evlenmeyi düşünmüyor musun? Soruyu meşru kılmak için devamında " sonra çok seçici oluyor insan şimdi enerjin var çocuklarla ilgilenebilirsin "
Yeter okumaktan sıkılmadın mı?
Daha ne bekliyorsun?
Çok hayal kurmuyor musun?

Üzücü bırakın okul bittikten sonra üzerinde evlilik baskısı hissedipte o baskiyla yanlış seçimler yapmasın insanlar. Toplum bir bekardan bir de genç kadından korkuyor.

Evrimsel psikoloji açısından bu iki kombinasyon birlikte bulunduğunda,türün sağlıklı şekilde devamı geldiğinden genç ve bekarsanız bunu hep duyacaksınız.yeterki siz ne yapmak istediğinizi bilin ipotekli davranışlarla başkalarının doğrularını,normlarını kendi düşünceniz olarak bellemeyin. hayalden yoksun ve sadece kültürel çetelelerle yaşamak sizi farklı, özgün kılmak yerine bir önceki nasıl yasadıysa sonraki de öyle yaşasın kuralının devamını sağlamanızı sağlar. Elbette nasihatsiz bir hayat zor fakat;nasihat ,norm ve taklit birbirine kolayca geçebiliyor burada uyanık olmak lazım.
Bu konu da söyleyeceklerim bitmez burada bırakayım en iyisi...


1 /