1. toplam entry 29875
  2. takipçi 11
  3. takip edilen 0
  4. puan 114569
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 12 yıl önce

gelişine vurmak

sonuç almak için yeteneğe, "denk gelme" dediğimiz bir nevi eşref saati gibi bir şeyin eşlik etmesi gereken bir vuruş. bu ikili bir araya gelince jeneriklik goller çıkıyor ortaya.

ama keçiboynuzu kemirmek gibi bir şey. bir jeneriklik gol için nice daha basit ve kontrollü vuruşla atılabilecek gol ziyan ediliyor.

dünya sözlük veritabanı sadeleştirme çalışması

tam anlamıyla türk usulü bir çalışma.

sonraki süreçte, belirlenen kriterler gereği yok edilen tanımların muadili birçok tanım yazılmaya devam ediliyor, sözlük bunlarla dolu ama silinmiyor. kriterler yine bir süre sonra kıyım şeklinde uygulanabilir belki ama insan soruyor "madem benzerleri sözlükte var olmaya devam edecek, bizim tanımların suçu neydi?"

neyse, giden gitti, yapacak bir şey yok. tek zoruma giden, interaktif sözlüklerde hiçbir takım için yapılmamış, eşi benzeri olmayan atletico madrid ile ilgili çalışmam oldu. böyle bir kalemde çizileceğini bilseydim blog filan yazardım. kıyımdan sonra da bıraktım zaten büyük ölçüde.

yazın gölge hoş kışın çuval boş

2019 yazında, her zaman olduğu gibi yarım dönümlük bahçemizi ektik biçtik. yazın yiyeceğimizi yedik, kışlık hazırlığımızı yaptık. kuruttuk, dondurduk filan.

sonra mevsim dönünce nevaleyi tüketmeye başladık yavaş yavaş. derken salgın oldu. biz şehirde, peder beyler köyde... iki aile, yine kışlık nevalemizden yemeye devam ettik ve onlar hiç market ihtiyacı hissetmeden, biz de bahçe mahsulü dışındaki ihtiyaçlar için nadiren giderek bir sonraki yazı getirdik elhamdülillah. hem de tertemiz, kendi el emeğimiz.

bu kadar.

avrupa süper ligi

bu kadar şiddetle karşı çıkılmasını ve doğmadan boğulmasını doğru bulmadım. taraftarın tepkisi anlaşılabilir ama uefa'nın ve yerel federasyonların bu beylerin üzerine çullanmasının motivasyonu korku.

bırakaydınız, üç beş seneye belki yeni büyükler çıkardı bu sayede. belki daha güzel olurdu. ama rant o kadar büyük ki kimse riske atamıyor.

sözlüğü bırakıyorum

evet arkadaşlar yolun sonuna geldik. benden bu kadar, sizin lümpenliğinize artık tahammül edemiyorum. entelektüel kişiliğime ve zeka seviyeme uygun olmayan bu ortamda bulunarak yeterince ihsanda bulundum size ama gelişme kaydetmiyorsunuz, o yüzden aranızdan ayrılıyorum.

tanım: ilgi çekme girişimi.

23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağı

23 nisan için yapılacak etkinlikleri engelleme amaçlı yasak.

en azından böyle algılanacağı kesin. hükumet bunun böyle olmadığını anlatmak için ağzıyla kuş tutsa başarılı olamaz. bence bu arkadaşlar yönetemediklerini gözümüze sokmak için kasten yapıyorlar. buna ikna oldum.

altmış binleri geçmiş vaka sayılarını o gün mü bitireceksin? sal gitsin işte niyet başka değilse.
1 /