1. toplam entry 1664
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 3
  4. puan 5629
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

bim

fahiş fiyat uygulaması yaptığı tespit edilen ve bu yüzden cezaya çarptırılan 5 büyük perakende mağaza zincir marketinden birisi. kararı yargıya taşıyacaklarmış. Yakında bim'den alışveriş yapanlar vatan haini ilan edilmeseler bari. Hayat pahalılığının sebebini zincir maketlere yüklemişler. benzin artışından, ev fiyatlarının artışından, ötv artışından, sigara zamlarından da hep yine bu marketler sorumluydu zaten(!)

nizam-ı cedit

başıbozuk yeniçeriye çare arama çalışmaları olarak 3. selim tarafından hayata geçirilmeye çalışılan alternatif asker ocağı. mazlum padişah bu girişimin sonucunu malesef canıyla ödemiştir. sonrasında yeniçeriler malesef tespit ettikleri nizam-ı cedit mensubu askerlere de tek tek kıymışlardır.

menzilli yar menzilli

besbelli olan menzillilerin bu ara besbelli olmaması sebebiyle tekrar gündeme getirilmesi gereken ezgi. sahiden nerede bu menzilliler? sağlık yapılanmasında, emniyette, bir takım üniveristelerde aktiftiler. gvs plaka araçları ile dolaşanlar oluyordu, hatta sağlık bakanlığına ait uçakalrda bile gvs gövde numaralı uçaklar var denilirdi. nerede bu taşlı yüzüklü abiler?

Entübasyon sonrası tüp içini aspire etmek

gereksiz bir işlem. arıca gereksiz bir başlık. neden burada açıldı anlamıyorum. ikinci cümle ile başlayan bir tanımlama cümlesi sözlük kuralarına aykırı olduğu için ilk cümleye yazamadım ama hakikayen gereksiz bir başlık be kardeşim. ne sözlük yazarına girilen tanımın bir faydası var ne de işlemin bir lüzumu var. laf-ı güzaf olsun diye açılmış besbelli.

dünya sözlük uyandırma servisi

bu millete 3,90'dan dolar aldıran nokta nokta noktalar nerdesiniz bu milletten çıkın özür dileyin diyenle, onların doları varsa bizim de allah'ımız var diyenle bol bol döviz alıp 6 liradan 7 liradan niye? dolar 10 lira olacak ya 15 lira olacak ya 6 liradan 7 liradan toplayalım dolarları hee 10 15'e satarız. Sonra nooldu? Dolar düştü 5 liraya. şimdi bunnar gara gara düşünüyo, eyvah eyvah. nabıcaz? şöyle bi kriz çıksa da füze yağsa daşu olsa da bu olsa da dolar bi yükselse de satsak da bi kar etsek. çokk beklersiniz. diyen kişiler farklı kişiler olsalar da aynı yapı içindeler ve dolar şu anda 9,60 civarında.

tügva yemini

siyasal islam'a bir ideolojik temel ve bir duruş aparma girişimi olarak tamamen ülkücülük özentiliği barındıran yemin. başbuğ erdoğan nedir ya. bu kadar mı özentisiniz? buram buram faşizm, buram buram ötekileştirme, buram buram sivil militarizm kokuyor. ama eksik. bir yere muhakkak üç hilal sancaklıyız, biz ülkü ocaklıyız söylevini dönüştürüp sokuşturmaları gerekirdi. misalen, dört parmak rabialıyız, biz tam tügvalıyız.
işin hiciv kısmı bir tarafa bu gençlik hareketi diye ortaya çıkan oluşum muhtemelen yeminlerle tekbirlerle gitgide paramiliter bir oluşum halini alacak. bir yandan sadat benzeri oluşumlar, bir yandan radikal cemaatler, bir yandan tügva, memleketi içinden çıkılmaz bir sarmalın ve tehlikein içine sokacaklar. çok yazık, muhafazakar demokrat, incanca ve insan haklarına saygılı bir partinin yirmi yıl içinde geldiği noktaya bak.

kuran sayfaları ve türk bayrağından konfeti yapmak

ordu'nun yeni açılan stadında trabzonspor özentisi olarak 52. dakikada tribün şovu gerçekleşitiriken ortaya çıkan skandal. Bir adamın türk bayrağı ve kuran-ı kerim'e bu denli saygısızlık yapması için ancak terörist olması gerekir. başka hiç bir grup böyle bir adilik yapmaz çünkü.
ordu'da yaşıyorum ve bu stad evimin tam karşısında. şehrin en güzel yerlerinden birine başka yer yokmuş gibi koskoca stadı dikmiş vizyonsuzlar. Bu şehirde öyle uğursuz ya da madde bağımlısı tipe fazla rastlanmaz. varsa da çok azdır, sokakları nisbeten güvelidir. Dolayısıyla ben yapılanın maksatlı bir şey olduğunu düşünüyorum.
ayrıca inşallah bu skandal neticesinde bir şey olur da evimin önündeki bu gereksiz stadı kapatırlar. amin.

iki yeni gelinin anıları

honore de balzac'ın karşılıklı mektuplaşmalar şeklinde kaleme aldığı romanı. rahibe okulunda uzun süre kaldıktan sonra evlerine giden iki genç kızın yıllar süren mektuplaşmalarını içerir. Yazarın iki ayrı kadın karakterine bürünüp de bunları yazdığına insan gerçekten şaşırıyor. Sürükleyici mi? sürükleyici. Kitap bir çırpıda okunuyor. Ancak kitap ne katıyor insana diye düşünürsek bence çok bir şey katmıyor. İlla balzac okunacaksa bence Goriot baba okunabilir.

36 saatlik nöbet sonrası trafik kazasında vefat eden doktor

gencecik, pırıl pırıl bir meslektaşımız elim bir kazada vefat etmiş. Allah rahmet eylesin. Söylenecek çok şey var, şu ara asistan hekim arkadaşlarımzın çalışma düzeni ile alakalı sosyal medyada her şey yazılıp çiziliyor zaten. o yüzden ben susmak, arkasından rahmet dilemek ve alesine sabır dilemekle yetineceğim.
lütfen yazar ve okur arkadaşlar da 36 saat nöbet tutan bir isan da taksiye gitsin canım diye düşünmesinler ya da söylemesinler. 40 yılın başı bir olay değil ki bu. Her ayın yarısı asistanlıkta böyle geçer.
1 /