1. toplam entry 162
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 2
  4. puan 871
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

annelerin kızlarını sevmemesi

Bazı anneler ne yazık ki kendilerine kızlarını rakip görüyorlar. Ne acı. Hiç yaşamadım çok şükür, çevremde de görmedim.

Evlat ne güzel bir nimet, yeni filizlenen bir ağaçmış gibi istediğin yöne bükebilirsin, tazecik beynini çok önemli şeylerle, merhamet ve hoşgörüyle de doldurabilirsin sevgisizliginle de. Haketmeyen anne baba olmamalı.

Benim annem benden büyük ablama sevgisini hep gösterebilmiş, ben çok küçük olmasaydım eminim ben de ölümünden önce o sevgiden nasiplenirdim, zaten severmiş ama ben anlayacak yaşta değildim. Her şeyin hayırlısı.

sevgisizlik

Diğer bütün sıkıntıların bir çözümü vardır belki, ama sorunların temelinde yatan sebep sevgisizlik olduğu için kişi kendini sevgisiz hissediyorsa eğer almak istediği sevgiyi alamazsa diğer sıkıntılarını da çözemez. Aslında her şey bir domino taşı gibidir, küçükken başımızı okşayan anne babamız olsaydı belki de bunca şeyle uğraşıyor olmayacaktık. Sevgisizlik hisseden insanlara ufak bir gülümseme bile iyi hissettirir, onlar karıncayı incitmekten korkan hassas duyulu kişilerdir.

rıza bey apartmanı

İnsanlar kendi paralarıyla mezarlarını satın almışlar, çok üzgünüm. Hepsine Allah rahmet eylesin, bu dayanıksız yapıların hepsini yıkmak ve yeniden yapmak gerekiyor, depremin en çok hissedildiği ve yıkım yaptığı bayraklı tarafında çoğu bina ağır hasarlıydı, eğer 10 saniye daha devam etseydi çok daha fazla vefat sayımız olacaktı, acilen bir önlem alınmalı. Kocaman bina 4-5 saniye içerisinde toz yığınına dönmüş.

30 ekim 2020 ege denizi depremi

Çalışma masasında çalışırken bir anda sallanmaya başlayıp kendimi tutamadım, ilk başta 5.0 şiddeti gibiydi, bir anda çok fazla şiddetlendi. Depremden önce deprem anında buraya giderim diye plan yapmıştım ama sadece oturduğum yerde dua okudum, ne dediğimi bile hatırlamıyorum. 20 saniye 5 dakika gibi geçiyor. O an düşündüğüm tek şey, üstüme kaç ton beton yığılacağı, ölmeden önce keşke banyo yapıp temiz ölseydim diye bile düşündüm. Evde birkaç şey devrilmiş ama hiçbirinin sesini duymadım uğultudan. Evde kedim ve ben vardık, yatağın altına girmişti ve yatağı çekip süpüremeyen ben tek elimle ittirip kediyi kuyruğundan tutup maske bile almadan dışarıya koştum, Allah bir daha kimseye böyle bir şey yaşatmasın, o an bir destek bekleyip sadece sosyal medyaya bakabilmek, birkaç karaktersizin "laik şehir ne olacak hehrh" tarzında saçmaladığını görmek insanı iyice kötü yapıyor, yıkılan bina haberleri geldikçe ağlamak, kendini onların yerine koymak. 2 günüm 10 yıl gibiydi. Allah kimseye bir daha yaşatmasın, vefat edenlere rahmet, sağ kalanlara sabır versin.
1 /