1. toplam entry 10
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 30
  5. statü
  6. rütbe çaylak
  7. kayıt tarihi 3 ay önce

gerçek islam

her konuda insanlara din dersi veren hırslı dostlarımız kritik konularda asla üstüne alınmıyor bunu. "din düşmanları, allahsızlar, teröristler" diye bağıranlara ulan senin oy verdiklerin böyle böyle dinsizlikler yapıyor diyorsun, onlar gerçek islamı temsil etmiyor diyor. sen müslüman geçinip millete iftira atıyorsun, nasıl müslümansın diyorsun "ben günahkar olabilirim kusursuz olan islamdır" diyor. ondan sonra milyonlarca vatandaşa şuncu buncu diye sövmeye devam ediyor. kalbinde hiçbir kuşku, hiçbir endişe, "acaba bu tavrımla şeytan'a uyuyor olabilir miyim" şüphesi yok. sanırsın allah'tan cennete gitmek için garanti almış.

bu tiplere bakınca biz islam'ı yanlış öğrenmişiz herhalde diye düşünüyorum. kendilerinden bu kadar emin olduklarına göre gerçek islamı temsil edenler hırs ve garaz dolu ak partililer olmalı.

ali yeşildağ

3-4-5. videolardaki illegal olayların özeti şu şekilde:

ali, hasan ve zeki yeşildağ kardeşler 1994 yılında zengin bir adamın oğlunu kaçırarak 2 milyon dolar fidye alıyorlar. tayyip erdoğan'a bu parayla ne yapalım diye sordukları zaman "şirket kurun" cevabını alıp, metin yılmaz ve erdoğan coşkun'un üzerine ermet inşaat'ı kuruyorlar. fakat şirketin asıl sahibi yeşildağ kardeşler. ilerleyen yıllarda ibb'nin park-bahçe ihalelerini, ido'nun büfe işletmelerini, bugün beyoğlu dolapdere'deki total benzin istasyonu olarak bilinen yeri alıyorlar ve orası için yıllardır çıkmayan benzin istasyonu ruhsatı belediyeden süratle geliyor. 2004'te mustafa erdoğan bu şirketin yüzde elli ortağı oluyor ve şirketin büyümesi daha da hızlanıyor. sonraki yıllarda kurulan yapı-yapı inşaatın yüzde ellisi de bilal erdoğan'a ait, elbette bu firma da birçok ihale almış.

2011-2012 civarlarında eski fenerbahçe başkanı tahsin kaya'nın oğlu fatih kaya ali yeşildağ'a ulaşıyor ve maddi olarak zor durumda olduklarını, kuruçeşme arena'yı onlardan satın alan soysal grup'tan 50 milyon dolar alacakları olduğunu söyleyerek yeşildağ vasıtasıyla tayyip erdoğan'dan yardım istiyor, bu sorunu çözmeleri karşılığında 20 milyon dolar rüşvet teklif ediyor. ali yeşildağ, beş ay boyunca tayyip erdoğan'ı her gördüğünde bu konuyu hatırlatarak tahsin kaya'nın arazi satışından alacağını tahsil edebilmesi için çabalıyor. sonunda tayyip erdoğan'ın kardeşi mustafa erdoğan soysal grup'a emir veriyor ve kuruçeşme arena arazisini astaş grup'a sattırıyor, oradan gelen parayla tahsin kaya'nın 50 milyon doları yerine konuyor. rüşvet payı olarak 10 milyon dolar tayyip erdoğan'a gidiyor, ali yeşildağ'ın alması gereken 5 milyon doları ise mustafa erdoğan alıyor. bu arada astaş holding'in sahibi vedat aşçı da tayyip erdoğan'ın ortağı.

bu arada mustafa erdoğan'ın dini inancı yok, mesleği gereği mecburen cuma namazlarına katılsa da topluluk içinde "din en büyük afyondur" diyecek kadar gözükara bir ateist. tayyip erdoğan onu zorla hacca göndermiş.

ali yeşildağ

ilk iki videosunda kendisinin iddiaları şu şekilde:

2007 yılında yapılacak antalya havalimanı işletmeciliği ihalesi için, çelebi holding ali yeşildağ'a ulaşıyor ve devletle arasını yapıp bu ihaleyi kendilerine kazandırması karşılığında ona 30 milyon dolar ücret teklif ediyor. ali yeşildağ bunun üzerine akp'nin ihalelerin sorumluluğunu gayriresmi olarak verdiği mücahit aslan'la görüşüyor, mücahit aslan yeşildağ'a bu ihaleyi kendi şirketlerine kazandıracaklarını söylüyor ve "30 milyon doları biz sana veririz, sen yeter ki çelebi holding'in ihalede vereceği teklifi öğren" diyor. ali yeşildağ vasıtasıyla çelebi holding'in ihalede vereceği teklif öğrenilip plan yapılıyor, ihalede en yüksek teklifi veren çelebi holding'in 4 milyar dolarlık teklifi evrak eksikliği bahane gösterilerek reddediliyor. böylece ihaleyi kazanan 3 milyar dolar teklif eden ibrahim çeçen oluyor. ibrahim çeçen aradaki 1 milyar dolarlık farkı da rüşvet olarak iktidar partisine ödüyor, devlet kasasına girecek olan 1 milyar dolar tayyip erdoğan ve ekibinin cebine kalıyor. bu ekip ali yeşildağ'a vaat ettiği 30 milyon dolarlık ücreti de ödemiyor.

2009 yılında avrupa birliği türkiye'ye tarımın geliştirilmesi için 3.5 milyar dolarlık yardım yapıyor. bu esnada ali yeşildağ'ın arkadaşı olan ziya hacıalioğlu isimli işadamı, yeşildağ'a ab'den gelen ödenekle gerçekleştirilecek toplulaştırma ihalelerini alması yönünde teklif yapıyor, tarım bakanının özel kalem müdürü selami gülay'ı tanıdığını söyleyerek "bu ihaleler bizde" diyor. ali yeşildağ bu teklifi kabul edince onu tarım bakanı mehdi eker'le tanıştırıyor, kazançlarının yüzde elli'si bakan mehdi eker'e, geri kalan yarısı da diğer ortaklar arasında paylaşılmak üzere anlaşma yapılıyor ve ilk ihaleyi alıyorlar. sonrasında mehdi eker ali yeşildağ'a canlı hayvan ithalatı ihalesine çıkılacağını haber veriyor fakat yeşildağ'ın şirketi canlı hayvan taşınacak gemiyi ayarlayamadığı için ihaleyi başka bir şirket alıyor.

üniversiteye gidecek sözlükcülere tavsiyeler

Eğer İngilizcen iyi değilse bunu düzeltmek için elindeki bütün imkanları seferber et. İyi düzeyde ingilizce bilmek üniversite mezunu olmaktan çok daha önemli.

Anası - babasının inandığı dini birebir İktibas edip dindarlık taslayanlardan uzak dur. Alayı düşük zekalıdır, sana hiçbir şey katmazlar.

Mümkün mertebe sosyalleşmeye çalış ama illegal bir şeyler yapıldığını görürsen (başkasının attığı özel mesajları etrafına gösterenler, uyuşturucu kullananlar, ehliyetsiz araba sürenler) o ortamdan uzaklaş.

İlk sene Zor geçer, üniversiteye alışmak için biraz zaman tanı. İkinci sene de alışamadıysan yanlış okula gelmişsin demektir, geçmiş olsun.

Erdoğan'a düşmanlık yapacaksınız diye gözünüze perde inmiş

senin fictional düşüncelerinin bir önemi yok, hukukun önemi var. Hukuk da yapılan bu protestonun cumhurbaşkanına hakaret suçunu teşkil etmediğine karar vermiş. Şikayet konusu suç bu. Anasını satayım Daha adamın hangi suçtan tutuklandığından haberin yok, oturduğun yerden bence şöyle bence böyle sıkıp duruyorsun. Ben bime mal gönderiyor olsam birisi üstüne sticker yapıştırsa umrumda bile olmazdı, alanlar paketli tavuğun şişe sütün dışını kemirmeyecekler. Yırtıp çöpe attıkları ambalaja sticker yapıştırmaları kimsenin çükünde olmaz.

Sticker yapıştırdılar diye borsada kağıtların düşecek... hahahah ne adamsınız lan :) ayakkabı cilası mı yalıyorsunuz boş zamanlarınızda

Oruç tutmama bahanesi

Kutuplarda yaşayan biriyseniz isteseniz de oruç tutamazsınız çünkü orada güneş doğmaz, o bölgede oruç diye bir şey mümkün değildir. Hocanın gelmediği dersin iptal olması gibi düşünün.

Hoca işlemeyeceği dersi programa koymuşsa öğrencinin suçu ne kardeşim? Yazık bu çocuklara...
1 /