1. toplam entry 5599
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 1
  4. puan 29860
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

uydurma hadisler

aşağıdaki hadis buna bir örnektir.
git

peygamber bir bahçeye varıyor. dadısı ve ebesi olan bir ergen kıza haşa "kendini bana hediye eder misin?" diye soruyor. kızda tam bir ergen cevabıyla yine haşa "bir prenses senin gibi sıradan biriyle evlenir mi?" diyor. haşa peygamber kendisine dokununca da zavallı kız "senden Allah'a sığınırım" diyor.

şimdi bu bir peygamberin yapacağı bir eylem mi buhari'de geçmesine rağmen?
Peygambere atılmış bir iftira aynı peygamberin namazda önünden geçen çocuğa beddua etmesi gibi.

türkçe kaynağı ise biraz yumuşatılmış gibi geldi, git


--- alıntı ---

ebu useyd r.a.'dan, dedi ki: "nebi sallallahu aleyhi ve sellem ile birlikte çıktık. nihayet eş-şavt diye adlandırılan bir bahçeye vardık. daha sonra iki bahçenin yanına varınca ikisi arasında oturduk.
nebi sallallahu aleyhi ve sellem: burada oturun, dedi ve kendisi içeri girdi. cevniyye de getirilmiş ve hurmalıkta bir eve en-nu'man ibn şerahll'in kızı umeyme'nin evine yerleştirilmişti. beraberinde onun dadısı ve ebesi de vardı. nebi sallallahu aleyhi ve sellem cevniyye'nin yanına girince, Allah rasulü:
sen kendini bana hibe et deyince, kadın: hiç hükümdar olan bir kadın kendisini böyle olmayan kimseye hibe eder mi, dedi. (ravi ebu useyd) dedi ki: Allah resulü kadın huzur ve sükun bulsun diye elini üzerine koymak için uzatınca, kadın:
senden Allah'a sığınırım, dedi. Allah resulü: sen gerçekten sığındıran bir yere sığındın, diye buyurdu. daha sonra yanımıza çıkıp geldi ve: ey ebu useyd, buna razıkıyye denilen iki parça kumaş ver ve onu ailesinin yanına götür, dedi.


--- alıntı ---

184 tl olan asgari ücreti 2324 tl'ye biz çıkardık

Partili cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan çok seviyor eski para birimiyle konuşmayı. Nerede kaldı partili başkan çay simit hesabı?

Daha önce biz geldiğimizde burs 45 liraydı dediğinde de yazmıştım. Ama asgari ücreti 284 tl almışım partili cumhurbaşkanımız düzeltti beni 184 tl imiş. Bunun için bıraktığım sözlüğe girip burs başlığındaki hesap hatasını düzeltmek ve gelmişken de bu başlığı açmak istedim.

Neyse tcmb enflasyon hesaplayıcısına güvenirsek 184 tl bugünün 965 tl si yapıyor. Ama o devirde asgari ücretle çalışan da yüzde olarak tek haneli sayılarda şimdiki asgari ücretli sayısı %50 ye yakın.

Enflasyon oranlarına güvenmeyip gram altın üzerinden bakarsak,

2002 Kasım'da gram altın 17 tl ve 184 tl asgari ücretle 184/17 = 10,8 gram altın alınabilir.

2020 Temmuz'da şu an gram altın 405 tl ve 2324 tl asgari ücretle 2324/405 = 5,73 gram altın alınıyor.

Hadi bana eyvallah.

göklerden gelen bir otel vardır

geçtiğimiz aylarda yaşanan ampülden çıkan orman yangının villalara 15 metre kala söndürülmesi olayında ilgili bölge için ağaçlandırılma yapılacağı konuşulmuştu.

son günlerde imara açılacağı konuşulunca git benzer bir yangın ve verilen ağaçlandırma sözü sonrası yapılan otel yine akıllara gelmiş.

tanım: LDP'nin yanan arazilere verilen imar izni ve rant için yaptığı paylaşımdır.

git

kurtuba camii

adamların kılıç hakkı olarak katedral yapılmıştır.

bence yanlıştır.

Ayrıca UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kurtuba Cami girişinde "Kurtuba Cami-Katedrali" yazıyor.
yıllık yaklaşık 15 milyar avro geliri varmış.

ek olarak: (#6854517)

eşcinsellerin kendi hak ve özgürlükleri çerçevesinde yasal güvence altına alınması şart

partili cumhurbaşkanı erdoğan'ın 2002 yılında genç bakış programında dile getirdiği ifade.

“Eşcinsellerin de kendi hak ve özgürlükleri çerçevesinde yasal güvence altına alınması şart. Zaman zaman bazı televizyon ekranlarında onların da muhatap oldukları muameleleri insani bulmuyoruz.”Ekleme: tamamını bulamadım programın bulan varsa eklesin sonrası varsa o da belli olsun.

zombie

youtube'da orijinal videosu 1 milyar izlenmeyi geçen efsane şarkı.
Bunun üzerine de 4k olarak güncellenmiş video.

90'lı yıllardan kalan ve youtube'da günümüzde 1 milyar izlenmeye ulaşan başka şarkı var mı bilmem.ekleme: yitik insan uyardı 1,1 milyar izlenmeyle Queen'den Bohemian Rhapsody de varmış eskilerden 1 milyar izlenmeyi geçen.
1 /